Czego szukasz

A więc siedzisz w domu… Badanie telepracy

Zaprzyjaźniony z nami zespół badawczy poszukuje telepracowniczek i telepracowników z Krakowa, Warszawy i Trójmiasta! Szukamy tych, z Was które/którzy pracują (przynajmniej przez jakiś czas) zdalnie z domu. Prowadzone badanie, ma charakter etnograficzny-jakościowy i nie ogranicza się do kwestionariusza ankiety… Weź udział i podziel się swoim doświadczeniem!

Kilka słów o projekcie?

Telepraca traktowana i promowana we współczesnej Polsce jako narzędzie zapewniające elastyczne formy zatrudnienia, zwłaszcza dla kobiet. Okazuje się jednak poważnym wyzwaniem, które prowadzić może do poważnych problemów i ograniczeń w życiu rodzinnym. 

Projekt stanowi propozycję badań, które nie koncentrują się wyłącznie na telepracowniku, ale wskazują na wpływ, jaki telepraca wywiera zarówno na osobę pracującą, jak i jej/jego bliskich, a także na znaczenie tego sposobu wykonywania pracy dla konstruowania materialnej i symbolicznej przestrzeni domu, ról rodzinnych, zawodowych i związanych z płcią społeczno-kulturową.

Celem projektu jest 30-miesięczne etnograficzne studium dotyczące wpływu odpłatnej pracy domowej o charakterze telepracy na  przestrzeń prywatną oraz na kształtowanie praktyk życia codziennego we współczesnym polskim domu. Dlatego…

Kto i jak może wziąć udział w badaniu?

Szukamy telepracowniczek i telepracowników, które/którzy pracują (przynajmniej przez jakiś czas) zdalnie z domu. Badanie, które prowadzimy ma charakter  etnograficzny-jakościowy i nie ogranicza się do kwestionariusza ankiety… 

Gwarantujemy ciekawe, pogłębione badanie i (niewielkie, ok 400 zł) wynagrodzenie, jako rekompensatę za Wasz czas! Zapraszamy telepracowników/telepracowniczki (z dziećmi/bez dzieci) z terenów Krakowa, Trójmiasta i Warszawy.

Zespół badawczy

Szczegóły i rejestracja na badania na: badania-telepracy.agh.edu.pl

https://www.facebook.com/pages/Badania-telepraca/387610304746077

Kto za tym stoi?

Badania prowadzi zespół w składzie:

dr hab Jacek Gądecki, Wydział Humanistyczny Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie

dr Marcin Jewdokimow, Wydział Nauk Humanistycznych Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie

dr Magdalena Żadkowska, Instytut Filozofii Socjologii i Dziennikarstwa Uniwersytetu Gdańskiego

Zapraszamy!

 

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Chcę otrzymywać inspiracje, pomysły i sugestie jak pracować i nie zwariować.
Newsletter wysyłamy raz na 2 tygodnie