Czego szukasz

8 biznesowych inspiracji dla kobiet

Dlaczego w biznesie tak ważna jest elastyczność? Dlaczego trzeba tworzyć modele biznesowe i biznes plany? Dlaczego Maria Seweryn oprócz bycia aktorką musi znać się na excelu? Przedstawiam Wam moją listę 8 najciekawszych tematów / inspiracji z Konferencji Sieci Przedsiębiorczych Kobiet, która wczoraj odbyła się w Warszawie.

8 biznesowych inspiracji dla przedsiębiorczych kobiet

1. Adapt or die

Słowa wypowiedziane przez Karana Bilimoria, a zacytowane przez Agnieszkę Skała ze SPIN Szkoła Przedsiębiorczości  – Twój biznes musi być elastyczny. Twórz i sprawdzaj modele biznesowe, a kiedy one nie działają – twórz nowe, aż zadziałają.

2. Biznesplan – jest niezbędny

Biznesplan stwórz sama, a potem nie bój się go odrzucić albo zmienić. Musisz go mieć, ale bądź elastyczna i zmieniaj go gdy trzeba. Nie bądź jak ciuciubabka, nie działaj bez planu. Nie bądź jak pani z nawigacji – nie trzymaj się szytywnego planu. Bądź flexi – mówiła Dagmara Strzębicka z Trio Fund. 

3. Jakie dane zgromadzić do biznesplanu?

Między innymi zrób dokładne badanie rynku – nawet, jeśli biznesplan później zmienisz, zyskasz cenną wiedzę o branży, w której chcesz działać.  Ponadto – przygotuj koniecznie założenia sprzedaży – nie mów, że się nie da, plan sprzedaży zawsze się da opracować

4. Tworzenie marki

Marki tworzy się, po to, aby realizowały plany biznesowe ich założycieli. Marka ma zarabiać. O tym na jakie pytania powinniśmy sobie odpowiedzieć tworząc markę opowiadała Grażyna Skarżyńska z Good Company.

5. Aplikacje biznesowe i domowe – nowinki

Aplikacje w Twoich urządzeniach mobilnych – Sebastian Pawłowski z Microsoft pokazał nam przykłady takich aplikacji jak Drive, One drive, Lista Lektur Windows, czy Kącik dziecięcy w twoim telefonie, albo MSN Kuchnia – warto być na bieżąco jakie wsparcie dla biznesu i rodziny oferują firmy.

6. Mobilne produkty dla domu i biznesu

Laptop i tablet 2 w 1 (laptop z odczepianą klawiaturą, który przekształca się w tablet) , tablety 8″, laptopy z obrotowym ekranem – sprzęt idealny do damskiej torebki, która przecież nie może być za ciężka.

7.Maria Seweryn – jak przekuła porażkę w sukces?

Biznesowe porażki przydarzają się nawet największym gwiazdom – Maria Seweryn ciekawie o byciu mamą, aktorką, reżyserem, o prowadzeniu 2 prywatnych tetatrów i o tym, jak wiele nauczyły ją trudne momenty i dlaczego ona, artystka uwielbia kontrolera finansowego teatru i excela.

8. Elevator speech

Przygotuj sobie elevator speech, krótką, 30 sekundową prezentację Ciebie i Twojego biznesu językiem korzyści, gdybyś przypadkiem spotkała w windzie… Billa Gatesa?  – spełniam dobrze udokumentowane marzenia ludzi brzmi lepiej niż: jestem analitykiem kredytowym w banku, prawda? Małgorzata Romaniuk i Regina Stawicka z GE Women’s Network.

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Współzałożycielka portalu Mamo Pracuj, absolwentka UEK, z doświadczeniem zawodowym w dużym biznesie. Mama dwóch rozbrykanych dziewczynek. Pasjonatka górskich wycieczek i Italii w każdej postaci. Marzy o dalekich podróżach i zdobyciu Korony Gór Polski.
Chcę otrzymywać inspiracje, pomysły i sugestie jak pracować i nie zwariować.
Newsletter wysyłamy raz na 2 tygodnie