Czego szukasz

7 sprawdzonych pomysłów na pracę z domu

Jeśli chcesz pogodzić wychowywanie dzieci z pracą zawodową, a work-life-balance stanowi dla ciebie życiowy priorytet, zacznij pracować w domu. W dobie internetu i nowych technologii wiele zawodów można wykonywać nie wychodząc z łóżka, pracując dla jednej lub kilku konkretnych firm lub rozwijając własny biznes. Tego rodzaju praca wymaga od ciebie doskonałej organizacji czasu, odrobiny dowolnego talentu lub konkretnych twardych umiejętności zawodowych.

Kobieca ręka przy laptopie i smartfonie

 1. Nauczycielka on-line

W ostatnich latach zapotrzebowanie na różnego rodzaju kursy kursów on-line rozwinęła się w szybkim tempie. Zabiegani ludzie często po pracy nie mają czasu biec na dodatkowe szkolenia. Wolą wziąć w nich udział w swoim domu. Jeśli jesteś nauczycielką lub ekspertem w danej dziedzinie, zacznij uczyć przez internet, np. przez Skype. Jest duże zapotrzebowanie na korepetycje z matematyki, języka polskiego lub języka obcego. Możesz uczyć w czasie rzeczywistym, ale także sprzedawać konkretny zestaw nagranych przez ciebie lekcji.

2. Plannerka wakacji

Jeśli uwielbiasz planować weekendowe lub wakacyjne wyjazdy, zostań plannerem tego rodzaju wyjazdów. Wiele osób nie wie, jak w sposób ciekawy i aktywny spędzać krótsze lub dłuższe wyjazdy. Zacznij więc układać plan podróży zgodnie z oczekiwaniami klienta: wyszukiwać miejscowe atrakcje takie jak restauracje, wycieczki fakultatywne, kompletować dla niego przewodniki turystyczne, rezerwować bilety i hotele. Jeśli kreatywnie i za niewielkie pieniądze zaplanujesz jego wyjazd, na pewno poleci cię kolejnym osobom.

3. Personalna instruktorka fitness

Lubisz ćwiczyć, masz na tym punkcie bzika i skończyłaś odpowiednie kursy lub AWF? Zostań trenerką personalną. Możesz ćwiczyć z klientami w ich własnych domach lub wrzucać nagrane przez siebie treningi na youtube i jeśli zdobędziesz dużo odsłon, zarabiać na reklamach. Treningi mogą być adresowane do różnych grup klientów – osób starszych, kobiet w ciąży, nastolatków itp. Rozszerzając swoją działalność o treningi personalizowane, możesz prowadzić je przez videochat lub Skype dla konkretnych klientów, pobierając za to wynagrodzenie.

4. Graficzka/malarka/projektantka

Jeśli posiadasz choć trochę zdolności artystycznych, możesz zacząć wytwarzać rzeczy, które uda się sprzedać w internecie. Mogą to być obrazy, grafiki, artystyczna biżuteria, torebki, rzeczy dla dzieci i inne ciekawe projekty twojego pomysłu. Do promocji prac idealnie nadają się wszelkie portale społecznościowe, które pomogą znaleźć nabywców twoich prac. Wiele z uznanych projektantek zaczynało w internecie, a teraz prowadzą profesjonalną sprzedaż we własnych butikach.

5. Konsultantka ślubna

To bardzo angażująca praca, ale większą jej część możesz śmiało wykonywać z poziomu domowego biurka. Jeśli jesteś osobą potrafiącą planować, doskonale organizować i lubisz kontakty z ludźmi, to praca dla ciebie. Niestety jest też czasochłonna i wymaga sporej cierpliwości. Nie każdy klient okazuje się osobą łatwą we współpracy. Jednak satysfakcja z samodzielnie zorganizowanego i do tego udanego wesela może być ogromna.

6. Konsultantka do pisania biznes planów

Wiele osób chce rozpocząć swój własny biznes. Sam dobry pomysł nie wystarczy. Pierwszym krokiem do jego realizacji jest dobrze napisany business plan. A nie każdy młody startupowiec potrafi to zrobić. Konsultant od biznes planu, to propozycja pracy dla osób posiadających wiedzę z zakresu marketingu i finansów. Jeśli jesteś dokładna, potrafisz planować i liczyć, a przy tym masz ciekawe pomysły, zacznij już szukać klientów.

7. Pisarka książek dla dzieci

Jeśli potrafisz pisać i ilustrować swoje opowieści obrazami, to możesz zająć się pisaniem książek dla dzieci. Wiele mam tych sławnych i tych nieznanych stworzyło po urodzeniu dzieci przepiękne bajki dla swoich dzieci, a przy okazji udało im się je wydać w formie książek. Wiele z tych publikacji sprzedało się w dziesiątkach tysięcy egzemplarzy. Doskonałym przykładem sukcesu wydawniczego jest J.K. Rowling, która będąc bezrobotną, wymyśliła opowieść o małym czarodzieju i jest teraz jedną z najbogatszych kobiet na świecie.

Praca w domu nie wymaga dużych nakładów finansowych. Inwestujesz w nią głównie swój czas i umiejętności. Wystarczy dostęp do internetu lub sprzęt do nagrywania kursów. Praca w domu ma sporo plusów – nie musisz znosić humorów szefa, nie stoisz codziennie w korkach i co najważniejsze, zawsze masz czas dla swojego dziecka.

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Ukończyła Wydział Etnologii i Antropologii Kulturowej na Uniwersytecie Warszawskim oraz studia podyplmowe - Marketing w Szkole Głównej Handlowej. Przez wiele lat pracowała dla korporacji i instytucji państwowych jako specjalista do spraw marketingu i promocji. Szlifuje pióro jako redaktorka i copywriterka.
Chcę otrzymywać inspiracje, pomysły i sugestie jak pracować i nie zwariować.
Newsletter wysyłamy raz na 2 tygodnie