Czego szukasz

7 sprawdzonych pomysłów na pracę z domu

Jeśli chcesz pogodzić wychowywanie dzieci z pracą zawodową, a work-life-balance stanowi dla ciebie życiowy priorytet, zacznij pracować w domu. W dobie internetu i nowych technologii wiele zawodów można wykonywać nie wychodząc z łóżka, pracując dla jednej lub kilku konkretnych firm lub rozwijając własny biznes. Tego rodzaju praca wymaga od ciebie doskonałej organizacji czasu, odrobiny dowolnego talentu lub konkretnych twardych umiejętności zawodowych.

 • Anna Puchalska - 14/10/2015
Kobieca ręka przy laptopie i smartfonie

 1. Nauczycielka on-line

W ostatnich latach zapotrzebowanie na różnego rodzaju kursy kursów on-line rozwinęła się w szybkim tempie. Zabiegani ludzie często po pracy nie mają czasu biec na dodatkowe szkolenia. Wolą wziąć w nich udział w swoim domu. Jeśli jesteś nauczycielką lub ekspertem w danej dziedzinie, zacznij uczyć przez internet, np. przez Skype. Jest duże zapotrzebowanie na korepetycje z matematyki, języka polskiego lub języka obcego. Możesz uczyć w czasie rzeczywistym, ale także sprzedawać konkretny zestaw nagranych przez ciebie lekcji.

2. Plannerka wakacji

Jeśli uwielbiasz planować weekendowe lub wakacyjne wyjazdy, zostań plannerem tego rodzaju wyjazdów. Wiele osób nie wie, jak w sposób ciekawy i aktywny spędzać krótsze lub dłuższe wyjazdy. Zacznij więc układać plan podróży zgodnie z oczekiwaniami klienta: wyszukiwać miejscowe atrakcje takie jak restauracje, wycieczki fakultatywne, kompletować dla niego przewodniki turystyczne, rezerwować bilety i hotele. Jeśli kreatywnie i za niewielkie pieniądze zaplanujesz jego wyjazd, na pewno poleci cię kolejnym osobom.

3. Personalna instruktorka fitness

Lubisz ćwiczyć, masz na tym punkcie bzika i skończyłaś odpowiednie kursy lub AWF? Zostań trenerką personalną. Możesz ćwiczyć z klientami w ich własnych domach lub wrzucać nagrane przez siebie treningi na youtube i jeśli zdobędziesz dużo odsłon, zarabiać na reklamach. Treningi mogą być adresowane do różnych grup klientów – osób starszych, kobiet w ciąży, nastolatków itp. Rozszerzając swoją działalność o treningi personalizowane, możesz prowadzić je przez videochat lub Skype dla konkretnych klientów, pobierając za to wynagrodzenie.

4. Graficzka/malarka/projektantka

Jeśli posiadasz choć trochę zdolności artystycznych, możesz zacząć wytwarzać rzeczy, które uda się sprzedać w internecie. Mogą to być obrazy, grafiki, artystyczna biżuteria, torebki, rzeczy dla dzieci i inne ciekawe projekty twojego pomysłu. Do promocji prac idealnie nadają się wszelkie portale społecznościowe, które pomogą znaleźć nabywców twoich prac. Wiele z uznanych projektantek zaczynało w internecie, a teraz prowadzą profesjonalną sprzedaż we własnych butikach.

5. Konsultantka ślubna

To bardzo angażująca praca, ale większą jej część możesz śmiało wykonywać z poziomu domowego biurka. Jeśli jesteś osobą potrafiącą planować, doskonale organizować i lubisz kontakty z ludźmi, to praca dla ciebie. Niestety jest też czasochłonna i wymaga sporej cierpliwości. Nie każdy klient okazuje się osobą łatwą we współpracy. Jednak satysfakcja z samodzielnie zorganizowanego i do tego udanego wesela może być ogromna.

6. Konsultantka do pisania biznes planów

Wiele osób chce rozpocząć swój własny biznes. Sam dobry pomysł nie wystarczy. Pierwszym krokiem do jego realizacji jest dobrze napisany business plan. A nie każdy młody startupowiec potrafi to zrobić. Konsultant od biznes planu, to propozycja pracy dla osób posiadających wiedzę z zakresu marketingu i finansów. Jeśli jesteś dokładna, potrafisz planować i liczyć, a przy tym masz ciekawe pomysły, zacznij już szukać klientów.

7. Pisarka książek dla dzieci

Jeśli potrafisz pisać i ilustrować swoje opowieści obrazami, to możesz zająć się pisaniem książek dla dzieci. Wiele mam tych sławnych i tych nieznanych stworzyło po urodzeniu dzieci przepiękne bajki dla swoich dzieci, a przy okazji udało im się je wydać w formie książek. Wiele z tych publikacji sprzedało się w dziesiątkach tysięcy egzemplarzy. Doskonałym przykładem sukcesu wydawniczego jest J.K. Rowling, która będąc bezrobotną, wymyśliła opowieść o małym czarodzieju i jest teraz jedną z najbogatszych kobiet na świecie.

Praca w domu nie wymaga dużych nakładów finansowych. Inwestujesz w nią głównie swój czas i umiejętności. Wystarczy dostęp do internetu lub sprzęt do nagrywania kursów. Praca w domu ma sporo plusów – nie musisz znosić humorów szefa, nie stoisz codziennie w korkach i co najważniejsze, zawsze masz czas dla swojego dziecka.

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Anna Puchalska
Ukończyła Wydział Etnologii i Antropologii Kulturowej na Uniwersytecie Warszawskim oraz studia podyplmowe - Marketing w Szkole Głównej Handlowej. Przez wiele lat pracowała dla korporacji i instytucji państwowych jako specjalista do spraw marketingu i promocji. Szlifuje pióro jako redaktorka i copywriterka.
Podyskutuj

Mama robi kurs wirtualnej asystentki – czyli o tym, jak pracować nie wychodząc z domu

Albo wychodząc i pracując tam gdzie chcesz :) Cieszy mnie myśl, że mogę jechać w ukochany Beskid zabierając laptopa i robić to co lubię, a potem pójść z dziećmi w góry - Czy możliwa jest praca zdalna jeśli nie jesteś grafikiem, programistą ani blogerką? Oczywiście!
 • Ewa Wczelik - 12/08/2019
kobieta pracuje z domu na laptopie

Dylematy mamy i taty

Końcówka urlopu macierzyńskiego plus Przedszkolak na pokładzie. Pojawiają się pierwsze pytania i dylematy. Wracać do pracy? Zostawić Mrówkę z… tylko z kim? Niania? Żłobek?!

Żłobek odpada na starcie – nie jestem przekonana do tego typu opieki. Szukam “cioci” na etat. Robię research, trzeba sprawdzić jakie obecnie panują stawki. Szybka kalkulacja i niemały szok – braknie pensji! Nawet na waciki nie zostanie… Co teraz? Wieczorna rozmowa z mężem. Biała kartka: zaczynamy wypisywać plusy i minusy. Wreszcie jest decyzja! Mama idzie na wychowawczy.

Kamień z serca. Najgorszy jest brak decyzji, a tu jeden wieczór i już jest. Uff… Ale i tysiące myśli bombardują mi głowę. Czy aby na pewno finansowo damy radę? Czy pojedziemy na wakacje w przyszłym roku? Czy będę musiała przerwać treningi? A jeśli nam braknie na podstawowe rzeczy?

Może udałoby się znaleźć pracę, którą mogę wykonywać z domu? Taką, gdzie sama ustalę co będę robić i ile godzin na to poświęcę. Dzięki której nie będzie problemem zająć się chorym Przedszkolakiem gdy będzie taka potrzeba. Po naszym pierwszym sezonie przedszkolnym wiem, że tamtejsze prezenty to nie tylko laurki, ale i glut po kostki. Katar potrafi przerodzić się w istną walkę pod hasłem “oby tylko nie opadło na oskrzela” itd.

Kurs na szerokie wody – czyli jak znalazłam kurs wirtualnej asystentki

Pierwsza myśl: chyba nie ma takiej pracy, którą mogłabym wykonywać tylko zdalnie. Nie jestem grafikiem, programistą, blogerką itp. Zaczynam ponownie przeszukiwać internet i trafiam na informację: kurs wirtualnej asystentki na mamopracuj.pl. Czytam z wypiekami na twarzy. Nie muszę być programistą, ani grafikiem. Uff. Trochę rzeczy już potrafię. Rozmową z drugą połówką – wchodzimy w to. Idę na kurs – nie wychodząc! 🙂

Pierwsza lekcja z mentorką daje dużo nadziei. Dziewczyny współkursantki – fantastyczne. Jest moc! Lekcje odbywają się dwa razy w tygodniu wieczorami. Nawet kiedy moja Mrówka Z. się obudzi i w te pędy biegnę, by ją ululać, to nasze wirtualne spotkania są nagrywane i mogę do nich wrócić, kiedy tylko mam taką możliwość. Oprócz lekcji codziennie komunikujemy się na ​slacku​. Wymieniamy się wrażeniami, dzielimy naszymi pracami oczekując nie tylko konstruktywnej krytyki, ale i wsparcia czy pochwały. Czuję, że nabieram wiatru w żagle. Poznaję nowe rzeczy. Chłonę, ile tylko mój zmęczony i niewyspany mózg przyjmie 🙂 Idzie nowe!

Praca zdalna na końcu świata

Pisząc ten wpis jestem w “Chacie na końcu świata” w Beskidzie Niskim. Mrówka Z. drzemie w wózku, Przedszkolak ze swym najlepszym Tatą odkrywa dziką roślinność i robactwo wszelkiej maści, a ja? Ja siedzę w chacie na werandzie z kubkiem herbaty i laptopem na kolanach. Delektuję się zapachem lasu, trawy i kwiatów. Słucham jak świergolą ptaszki, odganiam upierdliwe muchy i podnosząc wzrok znad ekranu cieszę się widokiem gór. Spoglądam z ciekawością na krążącego po niebie myszołowa.

Można być realną mamą – zajmującą się dzieckiem i wirtualną asystentką, która rozwija się zawodowo.

Tak wyobrażam sobie moją przyszłą pracę: robię to co chcę i lubię, tam gdzie chcę – oczywiście jeśli tylko mam dostęp do internetu 🙂 Cieszy mnie myśl, że mogę jechać w ukochany Beskid zabierając laptopa i robić to, co lubię zawodowo, a potem pójść z dziećmi w góry. Cieszę się na myśl, że będę z Mrówką Z., że będę mogła lepiej zająć się Przedszkolakiem, jeśli zostanie w domu. Czuję po prostu wolność. Wcześniej drżałam na samą myśl, że jedno czy drugie dziecko choruje, a ja muszę powiedzieć szefowi, że znowu (!) mnie nie będzie przez dwa tygodnie… To już za mną, a kolejne wyzwania przede mną.

Ok, ale WA to nie cukiereczki, górki, ptaszki itd. To jest praca. Tak samo wartościowa jak etat, do której również trzeba się przygotowywać, doszkalać, pracować nad sobą i marką. Nawet więcej: jesteś sam sobie sterem, żeglarzem i okrętem. W którą stronę popłyniesz, taki cel osiągniesz. A zadbany okręt pomoże dobić do celu.

Chcesz poznać inne historie kobiet, które odmieniły swoje życie zawodowe? Przczytaj:

Powodzenia!

Zdjęcie: Pixabay.com

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Ewa Wczelik
Zawodowo wirtualna asystentka w twojaprawareka.pl. Swoją pracą pomaga przedsiębiorcom odzyskać ważny dla nich czas, aby mogli skupić się na swoim sukcesie. Prywatnie żona przewodnika beskidzkiego, mama dwojga małych odkrywców pragnąca pokazać im świat. Choć w biegu, łapie wolne chwile zaczytując się w literaturze z okresu II wojny światowej, smakuje w kuchni indyjskiej, a bywa że i coś "zaszyje" na maszynie do szycia. Najbardziej odpoczywa w Beskidzie Niskim.

Docenianie w pracy jest dla Ciebie ważne? Powiedz o tym pracodawcom! Wypełnij ankietę

Czy docenianie Twoich wysiłków i rozwoju działa na Ciebie motywująco? Czy daje Ci poczucie spełnienia i szczęścia? Czy fakt, że jesteś doceniana w pracy jest dla Ciebie ważny? A czy Ty sama doceniasz swoich przełożonych czy pracowników? Wypełnij ankietę i wygraj nagrody >>>
 • Dominika Wassermann - 12/08/2019
Indeks_doceniania _troje uśmiechniętych ludzi

Docenianie – jak wielka jest według Ciebie jego siła?

Chyba każdy z nas lubi czuć się docenionym, mieć poczucie, że to co robi jest ważne i potrzebne. W wielu miejscach pracy standardem są już kwartalne czy roczne rozmowy z przełożonym, w czasie których dostajemy informację zwrotną na temat wykonywanej przez nas pracy. Częstą praktyką jest też regularne chwalenie pracowników za perfekcyjnie wypełnione obowiązki. Niestety niektórzy pracodawcy, czy managerowie zapominają o tym prostym, acz ważnym aspekcie. Docenianie – czy jest dla Ciebie istotne?

Weź udział w badaniu na temat doceniania – Twoja opinia ma znaczenie!

Serdecznie zapraszamy Cię do wzięcia udziału w badaniu i wyrażeniu swojej opinii na temat jakim jest docenianie.

 • Czy dla Ciebie docenianie jest istotnym elementem pracy?
 • Czy ma wpływ na Twoją pracę?
 • Czy docenianie daje Ci poczucie spełnienie i szczęścia?
 • Czy dostajesz feedback od razu, czy w czasie tzw. rozmowy rocznej?
 • Czy sam/a doceniasz współpracowników i kierownictwo?

Opowiedz o tym! Weź udział w drugiej edycji badania przeprowadzanego przez @Preeshare, AmRest i @HRM Institute.

Badanie jest anonimowe, a biorąc w nim udział można wygrać super nagrody:

 • 1 x Kindle Paperwhite,
 • 5 x zestaw: kawa + kubek Starbucks + zaproszenie do kawiarni,
 • 10 x książka biznesowa,
 • 10 x voucher do Empik-u o wartości 50zł.

Zapraszamy!

Zdjęcie: indeksdoceniania.pl

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Dominika Wassermann
Absolwentka Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego, oraz Liceum Plastycznego w Nowym Wiśniczu , która po dziesięciu latach postanowiła powrócić do zajmowania się grafiką komputerową. Prywatnie "zwierzolub", opiekunka 3 kotów, miłośniczka kuchni roślinnej, spędzająca wolny czas na rowerowych wycieczkach.
Chcę otrzymywać inspiracje, pomysły i sugestie jak pracować i nie zwariować.
Newsletter wysyłamy raz na 2 tygodnie

Może Cię zainteresować także:

Uwaga. Strona wykorzystuje pliki cookies. Informacje uzyskane za ich pomocą wykorzystywane są w celach statystycznych. Pozostając tu godzisz się na ich zapisywanie w Twojej przeglądarce. ×

Email marketing powered by FreshMail
 

Email marketing powered by FreshMail
 

Email marketing powered by FreshMail