Czego szukasz

7 korzyści wynikających ze współpracy z firmą marketingową

Marketing jest bardzo ważną częścią prowadzenia każdego biznesu. Aby wyróżnić się na rynku, musisz umiejętnie komunikować to, co oferujesz i dlaczego to właśnie Ciebie powinni wybrać klienci. Nawet jeśli Twoje usługi i produkty są najwyższej jakości, nie wygenerujesz zysków, jeśli nikt się o nich nie dowie.

  • Daniel Podgórski - 23/06/2020

Wiele przedsiębiorstw decyduje się na rozpoczęcie współpracy z firmą marketingową, aby skutecznie się wypromować. Czy warto zdecydować się na taki krok? W tym artykule poznasz 7 korzyści, jakie wynikają z takiej decyzji.

1.Firma marketingowa pozwoli Ci zaoszczędzić pieniądze na dłuższą metę

Oczywiście sytuacja każdej firmy jest inna, jednak w wielu przypadkach outsourcing Twojego marketingu przyniesie tak naprawdę wiele oszczędności. Zatrudnianie pracowników, szkolenie ich, zakup odpowiednich narzędzi pracy – wszystko to wiąże się z kosztami, aby w ogóle stworzyć dział marketingu. Z kolei wynajęcie agencji reklamowej to jedynie kwestia wydawania stałej kwoty.

Jak zatem widać, możesz w ten sposób oszczędzić nie tylko pieniądze, ale czas i siły potrzebne do stworzenia oraz utrzymywania własnego działu marketingowego.

2. Zachowasz moce przerobowe na inne dziedziny biznesu

Niektóre firmy, gdy zaczynają zajmować się bardziej zaawansowanym marketingiem na własną rękę, część obowiązków przekazują na już obecnych pracowników. Zazwyczaj nie mają oni zbyt dużego doświadczenia ani umiejętności w tej dziedzinie. Oprócz tego są obarczeni innymi obowiązkami. Taki scenariusz prowadzi do braku wydajności, a co za tym idzie słabych rezultatów.

Reklamę najlepiej pozostawić specjalistom, z których to firma marketingowa składa się w całości. Dzięki temu Twoi obecni pracownicy nie będą rozproszeni dodatkowymi zadaniami. Dla odmiany będziesz w stanie skupić się na rozwoju innych dziedzin prowadzenia biznesu jak choćby ulepszaniu produktów i usług.

3. Agencja pozwoli Ci stale być na czasie z najnowszymi trendami marketingowymi

Firmy marketingowe muszą wiedzieć, jak wyglądają reklamowe trendy. Dlatego też zatrudniają pasjonatów, którzy regularnie czytają branżowe magazyny i uczestniczą w konferencjach. Wielu z nich stale bada różne strategie i upewnia się, które są najskuteczniejsze.

Marketing obejmuje wiele różnych kwestii jak SEO, media społecznościowe, content marketing, reklama tradycyjna, projektowanie graficzne itp. Aby pokryć tak szeroką tematykę, potrzebne są liczne zasoby ludzkie. Agencja marketingowa pomoże Ci pod tym względem, dzięki czemu nie zostaniesz w tyle za konkurencją, która na pewno chce wykorzystać wszystkie najnowsze trendy.

4. Uzyskasz dostęp do profesjonalnych narzędzi i technologii

Podobnie jak to jest z trendami, w marketingu stale pojawiają się nowe branżowe narzędzia. Odgrywają one bardzo dużą rolę w przypadku działań reklamowych. Jednak nie zawsze jest oczywiste, z których z nich warto korzystać. Dostęp do nich wiąże się także z kosztami.
Specjaliści z firmy marketingowej na szczęście są wyposażeni w odpowiednie technologie, którymi potrafią się posługiwać. Oprócz tego stale zapoznają się z nowymi, aby znaleźć narzędzia, które jak najlepiej wesprą ich pracę związaną z promowaniem Twojej firmy.

5. Usługi firmy marketingowej możesz łatwo skalować

W przypadku działań in-house rozwijanie marketingu wymaga stworzenia odpowiedniego działu, a następnie zatrudniania kolejnych pracowników. Ten drugi proces także wymaga czasu, gdyż konieczne jest wdrożenie nowych specjalistów i zapewnienie im stanowisk pracy.
Jeśli jednak współpracujesz z firmą marketingową, cały ten proces jest znacznie prostszy. Agencje mają na podorędziu licznych pracowników. Wystarczy, że poinformujesz ją o tym, że chcesz poszerzyć zakres kampanii. Tym, jak to zorganizować, zajmie się już ona.
Taki model współpracy pozwoli Ci także eksperymentować z nowymi sposobami na promowanie swojej firmy. Jeśli chcesz spróbować reklam na Facebooku, nie musisz zatrudniać nowego pracownika, czy już obecnego wysyłać na szkolenie. Agencja marketingowa będzie w stanie dostosować się do Twoich potrzeb i pomóc Ci w zależności od Twoich planów.

6. Agencja reklamowa może specjalizować się w Twojej niszy

Podczas wyboru agencji do współpracy masz pełną swobodę. Warto dlatego znaleźć taką, w której specjaliści od marketingu są także obeznani ze specyfiką Twojej firmy. Przykładowo Owocni kierują swoje usługi głównie do małych, lokalnych firm, jak i średnich przedsiębiorstw. Dzięki temu wiedzą, jak to jest startować z pomysłem na mały biznes oraz jak wyglądają wyzwania marketingowe w takiej sytuacji.

7. Firma marketingowa jest w stanie udzielić świeżego spojrzenia

Trudno jest trafnie ocenić cały obraz sytuacji, jeśli jesteś jego częścią. Twoi wewnętrzni pracownicy mogą mieć obawy przed wyrażeniem swojego zdania na temat stanu marketingu w firmie, bo sami nie są pewni, co i jak należy zmienić.
Zewnętrzna firma jest w stanie uczciwie ocenić Twoją sytuację. Bardzo pomaga jej w tym doświadczenie, gdyż zapewne miała do czynienia z podobnymi lub nawet takimi samymi scenariuszami w przypadku innych klientów. Wytyczne oferowane przez agencję marketingową pozwalają i Tobie lepiej zrozumieć swój biznes. Otrzymasz także świetne porady, co i jak można poprawić.

Podsumowanie – współpraca z firmą marketingową może przynieść wiele korzyści

Powodów, dla których warto wynająć firmę marketingową, jest wiele więcej. Jak jednak już widać na przykładzie tych przedstawionych, taki krok może bardzo pomóc Twojej firmie. Przeanalizuj zatem swoją sytuację i wybierz agencję, dzięki której rozpoznawalność Twojego przedsiębiorstwa, jak i zyski znacznie się poprawią.

Materiał powstał we współpracy z partnerem portalu.

Zdjęcie: Storyblocks.com

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Daniel Podgórski
Copywriter, który współpracuje z Owocnymi, pisząc głównie na tematy dotyczące szeroko pojętej reklamy internetowej. Owocni specjalizują się w marketingu dla średnich i małych firm, wykorzystując swoje bogate doświadczenie, aby pomóc klientom zwiększyć zyski.

Chcę, żeby moja firma była światem kobiet dla kobiet – Mamy kupują u Mam

_ "Historia powstania mojej firmy to bardzo długi proces. Wszystko zaczęło się oczywiście kiedy? Na macierzyńskim! Kiedy wizja powrotu do pracy spędzała mi sen z powiek. Miałam bardzo długą przerwę, która była spowodowana dwoma ciążami. Gdzieś pomiędzy pierwszą, a drugą ciążą pojawiła się myśl, że zrobię wszystko, żeby nie wrócić na etat" - opowiada Aneta Frąckowiak, w ramach #MamyKupująUMam , która w listopadzie 2018 r. założyła własną firmę i sama również wspiera kobiece biznesy. Przeczytaj jak!
  • Listy do Redakcji - 04/07/2020
Aneta Frąckowiak, właścicielka firmy Loco Sport

Aneta Frąckowiak zgłosiła się do naszej akcji Mamy kupują u Mam. Przeczytaj czym się zajmuje, jaką prowadzi działalność i jak sobie teraz radzi!

Marzenia się nie spełniają, marzenia się spełnia

To mój ulubiony cytat, który zresztą potwierdza się w 100% we wszystkim co robię. Mam na imię Aneta i jestem właścicielką marki LOCO SPORT, marki sportowych legginsów dla kobiet, które dodają mocy, emanują pozytywną energią i motywują do działania.

Historia powstania mojej firmy to bardzo długi proces. Wszystko zaczęło się oczywiście kiedy? Na macierzyńskim! Kiedy wizja powrotu do pracy spędzała mi sen z powiek. Miałam bardzo długą przerwę, która była spowodowana dwoma ciążami. Gdzieś pomiędzy pierwszą, a drugą ciążą pojawiła się myśl, że zrobię wszystko żeby nie wrócić na etat.

Pierwszym krokiem, który jeszcze wtedy nie był związany typowo z biznesem, było założenie grupy biegowej Mamy-Biegamy. Już przed pierwszą ciążą trochę biegałam, potem bardzo mocno się w to wciągnęłam i urodziła się myśl, żeby zarażać tym sportem inne mamy. Podczas jednej z rozmów w piaskownicy podzieliłam się tą myślą z przyjaciółką, a potem wszystko potoczyło się bardzo szybko.

Jeśli chcesz być na bieżąco z innymi historiami kobiet, zapisz się na nasz newsletter!

Powstała grupa na Facebooku, która zaczęła się prężnie rozwijać. Prowadziłyśmy spotkania dla początkujących mam-biegaczek, spotykałyśmy się wspólnie na zawodach i wzajemnie się motywowałyśmy. Zresztą robimy to nadal do dzisiaj! 😊

Z myślą o potrzebach kobiet

Siłą rzeczy zaczęłam poznawać świat biegowy, potrzeby kobiet, w szczególności mam. Ale to jeszcze nie był pomysł na biznes. Kiedy oddałam dzieci do przedszkola, wróciłam jednak na etat, ale do innej firmy. Jednak po 8 miesiącach zostałam zwolniona z powodu likwidacji placówki i wtedy właśnie powiedziałam sobie „To jest mój czas!”.

Już wtedy w głowie miałam delikatny zarys, że może sklep internetowy i że przydałyby się kolorowe, funkcjonalne legginsy biegowe dla kobiet. Nie mając zbytniego doświadczenia, moim pierwszym pomysłem był import legginsów. Jednak kiedy zamówione produkty dotarły do mnie załamałam się. Jakość legginsów była fatalna, nie mogłam podpisać się pod takimi produktami. Poszłam więc krok dalej. Pomyślałam, że jeśli to ma być coś, co mam sygnować swoim nazwiskiem, to musi to być produkt wysokiej jakości, funkcjonalny i spełniający wszystkie wymagania aktywnych kobiet.

To był początek mojej długiej drogi do realizacji tego pomysłu. Przez kilka następnych miesięcy starałam się o dotację na otwarcie działalności. Przeszłam szkolenia, przygotowałam biznesplan, obliczyłam koszty. Teraz z perspektywy czasu wiem, jak bardzo nierealny był to plan, o jak wielu rzeczach nie pomyślałam, jak wiele pominęłam. Wsparcie dotacyjne jednak otrzymałam i to pozwoliło mi zacząć. Firmę założyłam w listopadzie 2018 roku, a pierwszą partię leginsów wprowadziłam do sprzedaży dopiero pół roku później.

Przeczytaj także: Kryzys może być impulsem do kreatywności – Mamy kupują u Mam

Chcę, żeby moja firma była światem kobiet dla kobiet

W tej chwili jestem cały czas na etapie rozwoju. Chociaż tak naprawdę mając własną firmę, jesteśmy na etapie rozwoju przez cały czas. 😊 Jednak jako marka LOCO SPORT nie chcę działać tylko i wyłącznie na gruncie sprzedażowym. Bardzo zależało mi, żeby LOCO stało się światem kobiet dla kobiet. Staram się wspierać kobiece biznesy, nawiązuję różne relacje i współprace właśnie z kobietami. Chcę pokazywać, że jesteśmy silne, potrafimy godzić wiele ról w swoim życiu, a jednocześnie spełniać się zawodowo, czy też właśnie w sporcie.

Przeczytaj także: Tworzę ceramikę z morskich głębin – Mamy kupują u Mam

Wszystko jest możliwe

W grupie JESTEM LOCO! na Facebooku, którą prowadzę, jest mnóstwo kobiet, które są niesamowitą motywacją i inspiracją dla pozostałych. W części blogowej mojego sklepu znajdują się wywiady z takimi właśnie kobietami. Nazywamy się MENTORKAMI, bo pokazujemy drogę, jaką można iść, aby osiągnąć sukces. Pokazujemy, że należy wierzyć w siebie, w swoje umiejętności i walczyć o swoje marzenia. Pracować na nie. I nie chodzi tylko o te marzenia zawodowe, bo marzenia kobiet są bardzo różne. Niektórym marzy się start w biegu górskim, inne chcą przebiec maraton, albo zacząć trenować pole dance. Jedne marzą o własnym domu z ogródkiem, inne o pracy związanej z ich pasją. Poprzez LOCO chcę pokazywać, że wszystko jest możliwe.

Nigdy nie rezygnuj z celu

Wystartowałam również z cyklem spotkań LIVE na Facebooku. Cykl nazywa się Śniadanie z Loco, spotykam się z widzami w każdą niedzielę o godzinie 10:00 na fanpage’u LOCO. Zapraszam również na te spotkania różnych gości. Trenerki personalne, dietetyczki, czy brafiterkę. Być może któraś z mam czytających ten artykuł będzie miała ochotę pojawić się jako gość na takim Śniadaniu. Serdecznie zapraszam!

Pierwszą z moich dewiz napisałam na samym początku. Druga jest taka, żeby nigdy się nie poddawać. Konsekwencja, wytrwałość i upór. NIGDY nie rezygnuj z celu, który wymaga czasu. Czas i tak upłynie.

Zdjęcia: archiwum prywatne Anety

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Listy do Redakcji

Poglądy wyrażone w listach są wyłącznie poglądami ich autorów i nie mogą być uznane za poglądy Redakcji Mamo Pracuj.

Prowadzę słodki biznes – Mamy kupują u Mam

- "Wyuczony zawód - fizjoterapeuta, z pasji cukiernik. Przez 15 lat pomagałam pacjentom, a w wolnych chwilach rozwijałam cukierniczą pasję. Jestem mamą dwójki cudownych dzieci Gustawa i Łucji. Od 1.5 roku prowadzę Pracownię Tortów Projekt - Tort, ale godzenie dwóch etatów i potrzeb dwójki dzieci było trudne. Podjęłam decyzję o zwolnieniu z etatu i przejściu na swój słodki biznes. Rozwój firmy i dobrze zapowiadający się kolejny sezon ślubno- komunijny pomógł w podjęciu decyzji. I nagle wszystko runęło przez koronawirusa" - opowiada Paulina w liście do redakcji w ramach akcji #MamyKupująUMam.
  • Listy do Redakcji - 01/07/2020
Paulina Kopacz-Szczech

Paulina Kopacz – Szczech zgłosiła się do naszej akcji Mamy kupują u Mam. Przeczytaj czym się zajmuje, jaką prowadzi działalność i jak sobie teraz radzi!

Oto moja słodka historia

Torty piekłam od zawsze. Moja rodzina nigdy nie przepadała za chemicznym posmakiem słodkości z sieciowych cukierni, więc trzeba było robić coś słodkiego – domowego. Przyznam, że moje wypieki zawsze smakowały, choć wyglądały kiepsko. Nigdy jednak nie było czasu by ćwiczyć warsztat dekoratorski. Pewnego dnia zostałam zaproszona na urodziny do koleżanki. Brak pomysłu na prezent, więc zrobię tort. Do tego wypieku przygotowywałam się długo. Czytałam poradniki, przeszukałam internet i w końcu mój tort „jakoś wyglądał”. Tak naprawdę od tego tortu rozpoczęła się przygoda.

Miałam potrzebę szukania i doszkalania się dalej. Jednak z powodu pracy na pełnym etacie i przy dwójce dzieci robiłam to po nocach, w tzw. wolnej chwili… Robiłam torty przy każdej możliwej okazji, publikując ich zdjęcia na swoim prywatnym profilu na FB. Zaczęli odzywać się do mnie zupełnie obcy ludzie, by z prośbą by wykonać dla nich tort. Tak więc poza szukaniem nowych technik i przepisów kulinarnych zaczęłam szukać wymogów, by robić to co lubię legalnie.

Przeczytaj także: Tworzę ceramikę z morskich głębin – Mamy kupują #i#u Mam

Projekt – Tort

W lokalnym sanepidzie dowiedziałam się , że raczej się nie da… Jak piec w domu na sprzedaż? Wraz z mężem zagospodarowaliśmy jedno z pomieszczeń w domu pod pracownie. Z pomocą cudownych pań z sanepidu udało mi się spełnić szereg wymogów i otworzyć legalną pracownię.

Zamówień było coraz więcej i więcej. Musiałam czasem odmawiać klientom, ponieważ przy pracy na etacie prowadzenie własnej firmy nie było takie łatwe. Przez 2 lata pracowałam po 12, a czasami po 20 godzin, weekendy to maratony po 38 godzin ciągłej pracy… Zero wolnego. Doszła też choroba.

Jeśli chcesz być na bieżąco z innymi historiami kobiet, zapisz się na nasz newsletter!

Nadszedł czas by podjąć decyzję, co dalej

Najpierw zdrowie… Przeszłam operację usunięcia guza oraz całej tarczycy i już kilka dni po operacji piekłam kolejny tort na zamówienie. 😉 Odeszłam z etatu po 15 latach. I choć tęsknię bardzo za swoimi pacjentami i współpracownikami, wiem że nie da się tak funkcjonować…

Po podjęciu decyzji o odejściu z etatu i zajęciu się tylko swoją firmą, nastała era koronawirusa… Pękający w szwach kalendarz zaczął robić się pusty. Wesela i komunie zostały odwołane, a to przecież środek sezonu. Jednak powoli wszystko wraca do normy, i po tej ogromnie ciężkiej pracy, nie poddam się i będę walczyć o moją pracownię ze wszystkich sił.

Jeszcze będzie dobrze

Nie czekając na pomoc naszego państwa wzięłam się ostro do pracy. Wystawiłam ofertę na słodkie boxy z dostawami do domu by przetrwać ten trudny czas. Straty są nie do odrobienia ale wierzę, że jeszcze będzie dobrze.

Przeczytaj także: Pandemia nie zmniejszyła naszej motywacji do rozwijania biznesu – Mamy kupują u Mam

Zdjęcia: prywatne archiwum Pauliny

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Listy do Redakcji

Poglądy wyrażone w listach są wyłącznie poglądami ich autorów i nie mogą być uznane za poglądy Redakcji Mamo Pracuj.

Chcę otrzymywać inspiracje, pomysły i sugestie jak pracować i nie zwariować.
Newsletter wysyłamy raz na 2 tygodnie

Może Cię zainteresować także:

Uwaga. Strona wykorzystuje pliki cookies. Informacje uzyskane za ich pomocą wykorzystywane są w celach statystycznych. Pozostając tu godzisz się na ich zapisywanie w Twojej przeglądarce. ×

Email marketing powered by FreshMail
 

Email marketing powered by FreshMail
 

Email marketing powered by FreshMail