Czego szukasz

5 skutecznych rad dla mamy pracującej w domu

Praca w domu to coraz bardziej popularna forma aktywności zawodowej kobiet. Scenariusz często jest bardzo podobny, a do założenia własnej działalności zachęca je możliwość spędzania czasu z dzieckiem, organizacji oraz możliwości pogodzenia życia zawodowego z prywatnym bez wyrzutów sumienia.

Kiedy zaczynamy pracować, okazuje się, że znalezienie kompromisu w tych sferach wcale nie jest łatwe. Ciągłe wybory między wysłaniem maila, a wstawieniem prania, czy godzinami przed komputerem, a zabawą z dzieckiem, spędzają sen z powiek każdej pracującej mamie. Oto cenne porady i wskazówki dla każdej mamy:

1. Multitasking, czyli wykonywanie wielu czynności w jednym czasie, to wymysł dzisiejszych czasów. Nie możesz robić wielu rzeczy i to dobrze. Równoległość wykonywania wielu czynności jest pozorna. Podczas pracy należy skupić się na pracy, podczas wykonywania domowych obowiązków, na domu. Próba połączenia wszystkich zadań może wprowadzić tylko więcej stresu i frustracji, a w konsekwencji zakończyć się tym, że żadna z czynności nie będzie dobrze wykonana. Dlatego … patrz punkt drugi 🙂

2. Planuj swój dzień wieczorem, tak by następnego dnia mieć pewność, że o niczym nie zapomnisz i wykonasz wszystko to, co ważne i potrzebne. „Doskonałe do planowania będą organizery i kalendarze. Świetnie sprawdzą się także tablice magnetyczne. Wszystko to ułatwi planowanie oraz realizację zadań kobiecie pracującej w domu” – mówi Olga Grabowska, Manager prezenty.pl.

3. Wybierz miejsce pracy, które ci odpowiada i będzie przeznaczone tylko do tego, by zarabiać pieniądze. Łóżko czy kanapa to nie jest odpowiednie miejsce! Na nich chcemy spać i odpoczywać, dlatego idealny będzie stół, a już marzeniem byłoby biurko. Bez względu na to, co to będzie i w której części domu koniecznie powinno być ustawione tak,  by siedzieć tyłem do wszystkich brudnych naczyń, sterty prania oraz obiadu. Tylko wtedy możliwe jest uniknięcie bałaganu, który wzywa by go uporządkować, a na to przyjdzie czas po pracy.

4. Ubiór to bardzo ważny element pracy nawet w domu. Schludny strój, delikatny makijaż, czy umyte włosy na pewno w pracy nie zaszkodzą, a nawet pomogą. Dobrze wyglądający człowiek chętnie podejmie się wykonywania zadań. Będzie miał także lepszy nastrój i większą motywację. Piżama, papiloty i kolorowe kapcie na pewno sprzyjają błogiemu lenistwu, ale nie pracy.

5. Segregator, pudełka i kolorowe zakreślacze to twoi najwięksi przyjaciele. „Dzięki nim praca będzie uporządkowana, a przy tym dużo przyjemniejsza.” – dodaje pani Grabowska.

Najważniejsze, aby każdy znalazł swój sposób na pracę. Niezależnie od tego jakie to zajęcie, organizacja i planowanie są istotną jego częścią, a jeśli są elementy, które mogą nas wspomóc, to zawsze warto z nich skorzystać.

Artykuł powstał we współpracy z partnerem portalu.

Zdjęcie: partnera portalu.
<

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Chcę otrzymywać inspiracje, pomysły i sugestie jak pracować i nie zwariować.
Newsletter wysyłamy raz na 2 tygodnie