Czego szukasz

5 rzeczy, które możesz zrobić dla swoich stóp

Wstydzisz się swoich stóp i z tego powodu unikasz sandałów, spacerów na plaży czy basenu? Czas na zmiany! Pamiętaj: nieważne, czy lato, czy zima, twoje stopy potrzebują odrobiny uwagi. Poświęcaj im regularnie czas na pielęgnację, a odwdzięczą ci się zadbaną, gładką skórą przez cały rok!

Kobiece stopy w trampkach są wystawione przez okno samochodu

1. Zakupy dla stóp

Zaplanuj wycieczkę do drogerii i dla odmiany tym razem skup się na produktach do stóp. Kremy nawilżające i zmiękczające, peelingi, tarki, pilniki ceramiczne, przybory do pedicure. Jeśli masz do dyspozycji większy budżet, sprawdź ofertę pilników elektronicznych. Bogatą ofertę takich produktów ma np. firma Scholl.

2. Powrót do formy

Jeśli na twoich stopach są zgrubienia i zrogowacenia, których nie możesz się pozbyć, wypróbuj specjalne skarpetki złuszczające, które są do kupienia w drogeriach. Nasącza się je specjalnym kwasem owocowym, który wnika w martwy, zrogowaciały naskórek. Po takiej kuracji, zwykle po ok. tygodniu, zgrubienia zaczynają się łuszczyć. Ten etap jest trochę uciążliwy, ale kiedy się zakończy, stopy są gładkie i wyglądają naprawdę o wiele lepiej! Konieczne będzie po złuszczeniu skóry regularne nawilżanie stóp preparatem regenerująco-nawilżającym.

3. Stałe rytuały

Postaraj się wprowadzić regularne zabiegi do stóp np. raz w tygodniu po kąpieli. Zabiegi mogą być różne, stopy lubią różne eksperymenty. Wypróbuj moczenie w wodzie z solą lub z płatkami mydlanymi. Dobrze się też sprawiają napary ziołowe np. z tymianku. Stosuj peelingi i masaże. Po zakończeniu domowego spa nawilż stopy kremem lub masłem do ciała.

4. W ręce specjalistów

Pomocne w dbaniu o stopy może okazać się wsparcie specjalistów. Odwiedź raz na jakiś czas kosmetyczkę, które zrobi ci profesjonalny pedicure. W przypadku jakichkolwiek problemów ze stopami np. deformacji, bólu warto skonsultować się ze specjalistą np. rehabilitantem. Może on polecić badanie podoskopem (komputerowa analiza kształtu stopy) i dobranie odpowiedniej wkładki do butów lub zalecić odpowiednie ćwiczenia rehabilitacyjne. Do fachowca warto też się udać, kiedy na stopach mamy różne schorzenia: nagniotki, odciski czy modzele. Pomoże on dobrać odpowiednie leczenie, np. w formie odpowiednich plastrów. Czasami zaleci ćwiczenia i masaże.

5. Buty bez wad

Kluczowe w pielęgnacji stóp jest dobranie odpowiedniego obuwia. Powinno ono uwzględniać budowę stopy i mieć wyprofilowane podeszwy. Po obcasy najlepiej sięgać okazjonalnie. Nie musisz od razu wymieniać wszystkich swoich butów na nowe, ale na pewno warto rozważyć zakup specjalnej wkładki (sprawdź np. żelowe wkładki Scholl).

Artykuł powstał we współpracy z partnerem portalu.

Zdjęcie: partnera portalu.
<

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Chcę otrzymywać inspiracje, pomysły i sugestie jak pracować i nie zwariować.
Newsletter wysyłamy raz na 2 tygodnie