Czego szukasz

Coworking – 5 powodów, dla których warto skorzystać

Ruszamy właśnie z czwartą odsłoną akcji „Biurko dla Mamy”. W 42 biurach, 15 miastach całej Polski czekają na Was korzystne oferty i rabaty na wynajem biurka, sali spotkań, sali warsztatowej – zawsze na hasło „Biurko dla Mamy”. O zaletach pracy w ciszy i spokoju, z dala od dziecięcych (cudownych) szczebiotów pisałyśmy już wielokrotnie, tym razem przekonujemy Was nieco inaczej. Poznajcie 5 (subiektywnych, czasem wesołych, czasem poważnych) powodów, dla których warto skorzystać z biura coworkingowego. Co dodacie do tej listy?

Idea coworkingu już na dobre zagościła w Polsce. Ciągle powstają nowe biura, niektóre mają się świetnie, a inne po jakimś czasie znikają. Każde biuro jest inne. Różnią się ofertą, wystrojem, pomysłem na budowanie atmosfery w biurze. To co je łączy, to to, że skupiają ludzi kreatywnych, nowoczesnych, otwartych na nowe pomysły i niestandardowe rozwiązania, szanujących swój czas i pracujacych z pasją.

Droga Mamo, poznaj 5 powodów, dla których warto znaleźć swoje biurko w biurze coworkingowym!

Powód 5: Masz szansę spędzić kilka godzin wyłącznie w towarzystwie pełnoletnich

Spotkasz się z innymi osobami dorosłymi. Spędzisz czas z ludźmi pełnoletnimi, którzy najczęściej nie wiedzą czym leczy się biegunkę u niemowląt, nie mają pojęcia o tym, co podać na śniadanie 9-miesięczniakowi i czy najpierw wychodzą zęby dolne czy górne. W związku z tym dobrze jest się elegancko ubrać, w końcu możesz być pewna, że nikomu się nie uleje. A tak na poważnie, każda z nas potrzebuje czasem czuć się jak „milion dolarów” to właśnie jest taka okazja.

Tajna rada: Biuro coworkingowe ma tę zaletę, że możesz korzystać z niego korzystać tylko od czasu do czasu, co oznacza, że wystarczy kilka sztuk fajnych ciuchów + dodatki. Nikt się nie połapie.

Powód 4: Odrywasz siebie i swoje myśli od obowiązków domowych

Tak, to fakt. W biurach coworkingowych rzadko mają pralki, raczej nie pozwalają używać mopa i nie trzeba podawać nikomu NIC. Serio serio. Każdy obsługuje się sam. A tak na poważnie, to praca w domu ma wiele zalet – znam je bardzo dobrze – ale ma też swoje słabe strony. Jeśli widzisz porozrzucane zabawki, wysypujące się brudy z kosza na bieliznę, czy okruszki z wczorajszego deseru są duże szasne, że się nie powstrzymasz. W biurze dasz radę. Możesz się skoncentrować TYLKO na swojej pracy i wykonać zadanie w tempie trzy razy szybszym niż w domu. Potrzebujesz jeszcze jakiegoś argumentu? To proszę: finansowy, bo jeśli płacisz za każdą godzinę w biurze, warto pracować efektywnie. To jest czas na Twoją pracę!

Powód 3: Podpatrujesz i uczysz się co robią inni

W biurach coworkingowych można spotkać osoby, które robią bardzo ciekawe i nieco inne rzeczy. To często „wolni strzelcy” zwani freelancerami/freelancerkami, którzy cenią sobie swój czas i lubią to, co robią. Często są to profesjonaliści w mało znanej Ci dziedzinie, ludzie rozkręcający swoje biznesy (czasem bardzo odjechane), nierzadko w obszarze nowych technologii i najczęściej związane z wieloletnimi pasjami. Ale nie martw się, do biur ciągną także graficy, tłumacze oraz wszyscy telepracownicy. Dlaczego? Bo razem ciekawiej.

Powód 2: Podpatrujesz i uczysz się jak to robią inni

„Siedząc” w domu trudno podpatrywać ludzi biznesu. Co innego w biurze coworkingowym. Tam spotkasz ludzi w różnym przedziale wiekowym. Są studenci, którzy na drugim roku dobrze wiedzą kim będą i gdzie będą za 5 lat od teraz. Często widzą się w Dolinie Krzemowej, dlatego już mają swoje Mac’i i inne gadżety. Spokojnie, nie robi na nich wrażenia 5-letni lapotop ważący tonę. Są także ludzi, którzy rozwijają własny biznes, mają na swoim koncie spektakularne sukcesy i porażki. Wierz mi, przy kawie, czy w czasie obiadu z przyjemnością dzielą się wiedzą i doświadczeniem. Są wreszcie tacy, którzy od lat zajmują się tym samym, ale zmęczeni są samotnością i potrzebują ludzkiej (dorosłej) twarzy i kompana do porannej kawy.

Jeszcze ważne jest to, że tutaj każdy pracuje dla siebie (sam jest panem swego/panią swego czasu) i naprawdę bardzo go szanuje.

Powód 1: Kontakty, czyli spotykasz ludzi, którzy znają innych ludzi, którzy mogą stać się Twoimi współpracownikami

Wreszcie to, co najważniejsze. Tak, to jest najważniejsze i wiemy to po sobie. Rozwijając swój biznes potrzebne jest wsparcie wielu osób, potrzebne sa kontakty, podpowiedzi, inspiracje. W biurze coworkingowym wszystko to jest na wyciągnięcie ręki! Wystarczy zapytać. Jeśli akurat nie ma w biurze kogoś, kto stawia strony www, możesz być pewna, że zaraz się znajdzie jakiś znajomy. Kogoś od SEO, domen, pozycjonowania i innych magicznych zaklęć – proszę bardzo. Szukasz filmowaca albo kontaktów do firmy X – zapytaj. Na pewno ktoś coś wie, pokieruje i podpowie. Ludzie lubią sobie wzajemnie pomagać.

Ten powód jest dla nas szczególnie ważny. Bo właśnie w biurze coworkingowym zaczęła sie nasza przygoda z portalem. I właśnie w biurze poznałyśmy Rafała, Krzyśka, Mateusza, Miłkę, Kasię i wiele innych osób, które do dzisiaj nas wspierają i nam kibicują.

Można być przysłowiową „Zosią samosią” tylko po co?

Jeśli więc cenisz swój czas, masz plan i chcesz go realizować weź udział w projekcie, znajdź swoje biurko i działaj!

A jeśli rozkręcasz swój biznes może zainteresuje Cię także nasz przewodnik dla kobiet gotowych na sukces?

Więcej szczegółów na www.kursnabiznes.pl.

Zdjęcie: foter.com

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Współzałożycielka mamopracuj.pl, od dziesięciu lat rozwija swoje umiejętności łączenia życia rodzinnego i zawodowego i nawet jej to wychodzi! Lubi wyzwania i cieszy ją kiedy pracodawcy znajdują świetnych pracowników. Mama wesołej trójki, żona i miłośniczka kotów. 

Polecane artykuły

oferty
pracy
Sprawdź pełną listę
baza
pracodawców
Pracodawca przyjazny rodzicom
Reklama
Chcę otrzymywać inspiracje, pomysły i sugestie jak pracować i nie zwariować.
Newsletter wysyłamy raz na 2 tygodnie