Czego szukasz

5 niezbędnych mebli do domowego biura!

W każdym biurze istnieje kilka sprzętów, bez których nie da się skutecznie i wygodnie pracować. Domowe biuro nie jest tu wyjątkiem – nawet jeśli w tym przypadku możemy pozwolić sobie na dwiększy „luz”, nadal nie powinniśmy bagatelizować kwestii wyboru mebli. Szczególnie, że ich dobór będzie również wpływał na pozostałą domową przestrzeń.

 • Dominika Kamińska - 26/07/2018
domowe biuro

Biurko to podstawa

Jednym z najważniejszych punktów jest biurko – od niego zależy ilość miejsca do pracy, a co za tym idzie nasz komfort i wydajność. Powinno być na tyle szerokie i głębokie, aby bez trudu pomieściło wszystkie niezbędne nam narzędzia.

Pamiętajmy, że chociaż w przypadku domowego biura praca bez wychodzenia z łóżka jest możliwa, to z całą pewnością nie przysłuży się ani naszemu zdrowiu, ani efektywności.

Wielogodzinna, zła pozycja podczas pracy powoduje bóle kręgosłupa i szyi, a w dłuższej perspektywie może przyczynić się do zwyrodnień. Bez wydzielonego miejsca do pracy trudniej jest również zmotywować się i skupić na zadaniach. Szukając mebli do domowego biura, warto zajrzeć na https://wuteh.com.pl/. Na stronie producenta mebli biurowych znaleźć różne modele ergonomicznych biurek, które z łatwością wpasują się w domowy wystrój.

Wygodne krzesło

Pracując w domu łatwo można nabrać przekonania, że nie ma konieczności korzystania z profesjonalnych krzeseł do pracy biurowej. Tymczasem krzesła, z których korzystamy np. przy obiedzie bardzo się od nich różnią. Są inaczej wyprofilowane, co znacząco wpływa na komfort użytkowania, szczególnie podczas kilkugodzinnej pracy.

Profesjonalne krzesła są stabilniejsze i lepiej wspierają kręgosłup, normując działające na niego obciążenia. W przeciwieństwie do zwykłych krzeseł, można je dopasować do naszej budowy ciała i indywidualnych preferencji. Ułatwiają również koncentrację, co w przypadku domowego biura jest przydatną funkcją.

Optymalne oświetlenie

Aspekt oświetlenia biura jest równie ważny, co jego umeblowanie. Przy pracy najlepiej jest korzystać ze światła słonecznego. Niestety, o ile pomieszczenia biurowe zwykle projektuje się biorąc pod uwagę zasady związane z oświetleniem, o tyle większość domów nie spełnia odpowiednich wymagań.

Dlatego, jeśli okna w domowym biurze nie zapewniają wystarczającej ilości światła, należy pomyśleć o dodatkowym doświetleniu lampą. Przyda się ona również przy gorszej pogodzie lub jesienno-zimowym okresie, kiedy dostęp do światła jest ograniczony. Przy jej wyborze warto wziąć pod uwagę to, że zbyt mocny blask może spowodować tzw. olśnienie wzroku. Aby uniknąć tego efektu, dobrze jest zadbać o matowe osłony lampy, które rozproszą zbyt silne światło i ochronią nasz wzrok.

Miejsce na dokumenty

Bez względu na miejsce pracy, odpowiednio duża przestrzeń na gromadzenie dokumentów jest niezbędna. Umieszczanie ich na biurku, nie tylko powoduje bałagan, lecz również podnosi ryzyko zniszczenia lub zagubienia dokumentów.

W przypadku domowego biura ryzyko to jest nawet większe, warto zatem zadbać o odpowiednie meble do ich przechowywania. Rozwiązaniem mogą być tzw. kontenery biurowe – niewielkie, zamykane szafki, które łatwo zmieszczą się niemal w każdym kącie. Nie tylko ułatwią utrzymanie porządku, lecz również usuną wrażliwe dane sprzed oczu osób nieupoważnionych.

Szafka przybiurkowa

Duże biurko to podstawa, powinno pomieścić wszystkie niezbędne do pracy gadżety. Jednak z czasem ilość tych gadżetów będzie rosnąć, a powierzchnia biurka niestety już nie. Sposobem na rozwiązanie tego problemu mogą być szafki przybiurkowe. Dzięki nim, wiele sprzętów możemy mieć w zasięgu ręki, nie zmniejszając jednocześnie bezpośredniej przestrzeni do pracy.

Ich niewątpliwą zaletą jest również szeroki wybór – od małych szafek na kółkach, przez szafki narożne, do opcji przedłużenia faktycznej długości samego biurka. Dzięki temu łatwo wpasują się w ograniczone metraże domowego biura.

Urządzanie domowego biura jest sporym wyzwaniem, gdyż stajemy przed koniecznością pogodzenia ergonomii użytkowania, z domowym wystrojem. Trzeba jednak pamiętać, że jest jednak kilka sprzętów, bez których ciężko będzie wygodnie i efektywnie pracować w domu.

Materiał powstał we współpracy z partnerem portalu.

Zdjęcie: Pixabay.com

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Dominika Kamińska

Mama robi kurs wirtualnej asystentki – czyli o tym, jak pracować nie wychodząc z domu

Albo wychodząc i pracując tam gdzie chcesz :) Cieszy mnie myśl, że mogę jechać w ukochany Beskid zabierając laptopa i robić to co lubię, a potem pójść z dziećmi w góry - Czy możliwa jest praca zdalna jeśli nie jesteś grafikiem, programistą ani blogerką? Oczywiście!
 • Ewa Wczelik - 12/08/2019
kobieta pracuje z domu na laptopie

Dylematy mamy i taty

Końcówka urlopu macierzyńskiego plus Przedszkolak na pokładzie. Pojawiają się pierwsze pytania i dylematy. Wracać do pracy? Zostawić Mrówkę z… tylko z kim? Niania? Żłobek?!

Żłobek odpada na starcie – nie jestem przekonana do tego typu opieki. Szukam “cioci” na etat. Robię research, trzeba sprawdzić jakie obecnie panują stawki. Szybka kalkulacja i niemały szok – braknie pensji! Nawet na waciki nie zostanie… Co teraz? Wieczorna rozmowa z mężem. Biała kartka: zaczynamy wypisywać plusy i minusy. Wreszcie jest decyzja! Mama idzie na wychowawczy.

Kamień z serca. Najgorszy jest brak decyzji, a tu jeden wieczór i już jest. Uff… Ale i tysiące myśli bombardują mi głowę. Czy aby na pewno finansowo damy radę? Czy pojedziemy na wakacje w przyszłym roku? Czy będę musiała przerwać treningi? A jeśli nam braknie na podstawowe rzeczy?

Może udałoby się znaleźć pracę, którą mogę wykonywać z domu? Taką, gdzie sama ustalę co będę robić i ile godzin na to poświęcę. Dzięki której nie będzie problemem zająć się chorym Przedszkolakiem gdy będzie taka potrzeba. Po naszym pierwszym sezonie przedszkolnym wiem, że tamtejsze prezenty to nie tylko laurki, ale i glut po kostki. Katar potrafi przerodzić się w istną walkę pod hasłem “oby tylko nie opadło na oskrzela” itd.

Kurs na szerokie wody – czyli jak znalazłam kurs wirtualnej asystentki

Pierwsza myśl: chyba nie ma takiej pracy, którą mogłabym wykonywać tylko zdalnie. Nie jestem grafikiem, programistą, blogerką itp. Zaczynam ponownie przeszukiwać internet i trafiam na informację: kurs wirtualnej asystentki na mamopracuj.pl. Czytam z wypiekami na twarzy. Nie muszę być programistą, ani grafikiem. Uff. Trochę rzeczy już potrafię. Rozmową z drugą połówką – wchodzimy w to. Idę na kurs – nie wychodząc! 🙂

Pierwsza lekcja z mentorką daje dużo nadziei. Dziewczyny współkursantki – fantastyczne. Jest moc! Lekcje odbywają się dwa razy w tygodniu wieczorami. Nawet kiedy moja Mrówka Z. się obudzi i w te pędy biegnę, by ją ululać, to nasze wirtualne spotkania są nagrywane i mogę do nich wrócić, kiedy tylko mam taką możliwość. Oprócz lekcji codziennie komunikujemy się na ​slacku​. Wymieniamy się wrażeniami, dzielimy naszymi pracami oczekując nie tylko konstruktywnej krytyki, ale i wsparcia czy pochwały. Czuję, że nabieram wiatru w żagle. Poznaję nowe rzeczy. Chłonę, ile tylko mój zmęczony i niewyspany mózg przyjmie 🙂 Idzie nowe!

Praca zdalna na końcu świata

Pisząc ten wpis jestem w “Chacie na końcu świata” w Beskidzie Niskim. Mrówka Z. drzemie w wózku, Przedszkolak ze swym najlepszym Tatą odkrywa dziką roślinność i robactwo wszelkiej maści, a ja? Ja siedzę w chacie na werandzie z kubkiem herbaty i laptopem na kolanach. Delektuję się zapachem lasu, trawy i kwiatów. Słucham jak świergolą ptaszki, odganiam upierdliwe muchy i podnosząc wzrok znad ekranu cieszę się widokiem gór. Spoglądam z ciekawością na krążącego po niebie myszołowa.

Można być realną mamą – zajmującą się dzieckiem i wirtualną asystentką, która rozwija się zawodowo.

Tak wyobrażam sobie moją przyszłą pracę: robię to co chcę i lubię, tam gdzie chcę – oczywiście jeśli tylko mam dostęp do internetu 🙂 Cieszy mnie myśl, że mogę jechać w ukochany Beskid zabierając laptopa i robić to, co lubię zawodowo, a potem pójść z dziećmi w góry. Cieszę się na myśl, że będę z Mrówką Z., że będę mogła lepiej zająć się Przedszkolakiem, jeśli zostanie w domu. Czuję po prostu wolność. Wcześniej drżałam na samą myśl, że jedno czy drugie dziecko choruje, a ja muszę powiedzieć szefowi, że znowu (!) mnie nie będzie przez dwa tygodnie… To już za mną, a kolejne wyzwania przede mną.

Ok, ale WA to nie cukiereczki, górki, ptaszki itd. To jest praca. Tak samo wartościowa jak etat, do której również trzeba się przygotowywać, doszkalać, pracować nad sobą i marką. Nawet więcej: jesteś sam sobie sterem, żeglarzem i okrętem. W którą stronę popłyniesz, taki cel osiągniesz. A zadbany okręt pomoże dobić do celu.

Chcesz poznać inne historie kobiet, które odmieniły swoje życie zawodowe? Przczytaj:

Powodzenia!

Zdjęcie: Pixabay.com

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Ewa Wczelik
Zawodowo wirtualna asystentka w twojaprawareka.pl. Swoją pracą pomaga przedsiębiorcom odzyskać ważny dla nich czas, aby mogli skupić się na swoim sukcesie. Prywatnie żona przewodnika beskidzkiego, mama dwojga małych odkrywców pragnąca pokazać im świat. Choć w biegu, łapie wolne chwile zaczytując się w literaturze z okresu II wojny światowej, smakuje w kuchni indyjskiej, a bywa że i coś "zaszyje" na maszynie do szycia. Najbardziej odpoczywa w Beskidzie Niskim.

Docenianie w pracy jest dla Ciebie ważne? Powiedz o tym pracodawcom! Wypełnij ankietę

Czy docenianie Twoich wysiłków i rozwoju działa na Ciebie motywująco? Czy daje Ci poczucie spełnienia i szczęścia? Czy fakt, że jesteś doceniana w pracy jest dla Ciebie ważny? A czy Ty sama doceniasz swoich przełożonych czy pracowników? Wypełnij ankietę i wygraj nagrody >>>
 • Dominika Wassermann - 12/08/2019
Indeks_doceniania _troje uśmiechniętych ludzi

Docenianie – jak wielka jest według Ciebie jego siła?

Chyba każdy z nas lubi czuć się docenionym, mieć poczucie, że to co robi jest ważne i potrzebne. W wielu miejscach pracy standardem są już kwartalne czy roczne rozmowy z przełożonym, w czasie których dostajemy informację zwrotną na temat wykonywanej przez nas pracy. Częstą praktyką jest też regularne chwalenie pracowników za perfekcyjnie wypełnione obowiązki. Niestety niektórzy pracodawcy, czy managerowie zapominają o tym prostym, acz ważnym aspekcie. Docenianie – czy jest dla Ciebie istotne?

Weź udział w badaniu na temat doceniania – Twoja opinia ma znaczenie!

Serdecznie zapraszamy Cię do wzięcia udziału w badaniu i wyrażeniu swojej opinii na temat jakim jest docenianie.

 • Czy dla Ciebie docenianie jest istotnym elementem pracy?
 • Czy ma wpływ na Twoją pracę?
 • Czy docenianie daje Ci poczucie spełnienie i szczęścia?
 • Czy dostajesz feedback od razu, czy w czasie tzw. rozmowy rocznej?
 • Czy sam/a doceniasz współpracowników i kierownictwo?

Opowiedz o tym! Weź udział w drugiej edycji badania przeprowadzanego przez @Preeshare, AmRest i @HRM Institute.

Badanie jest anonimowe, a biorąc w nim udział można wygrać super nagrody:

 • 1 x Kindle Paperwhite,
 • 5 x zestaw: kawa + kubek Starbucks + zaproszenie do kawiarni,
 • 10 x książka biznesowa,
 • 10 x voucher do Empik-u o wartości 50zł.

Zapraszamy!

Zdjęcie: indeksdoceniania.pl

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Dominika Wassermann
Absolwentka Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego, oraz Liceum Plastycznego w Nowym Wiśniczu , która po dziesięciu latach postanowiła powrócić do zajmowania się grafiką komputerową. Prywatnie "zwierzolub", opiekunka 3 kotów, miłośniczka kuchni roślinnej, spędzająca wolny czas na rowerowych wycieczkach.
Chcę otrzymywać inspiracje, pomysły i sugestie jak pracować i nie zwariować.
Newsletter wysyłamy raz na 2 tygodnie

Może Cię zainteresować także:

Uwaga. Strona wykorzystuje pliki cookies. Informacje uzyskane za ich pomocą wykorzystywane są w celach statystycznych. Pozostając tu godzisz się na ich zapisywanie w Twojej przeglądarce. ×

Email marketing powered by FreshMail
 

Email marketing powered by FreshMail
 

Email marketing powered by FreshMail