Czego szukasz

5 najlepszych momentów na rozpoczęcie sprzedaży w Internecie

„Marzę o tym, aby zarabiać na swojej pasji… Od lat szyję piękne lalki dla swoich i nie swoich dzieci. Znajomi mnie zachęcają, ale ja nie jestem pewna czy to dobry pomysł…”. Znacie takie rozterki? Jak znaleźć najlepszy moment na start swojego biznesu? 

Zastanawiacie się kiedy jest dobry czas na sprzedaż w Internecie? 

Ania miała stały etat z dobrą pensją, dojrzewający pomysł na biznes i brak czasu na jego realizację. Impulsem stała się druga ciąża i spodziewany dłuższy urlop wychowawczy. Przez kilka miesięcy ciąży udało jej się zbudować stronę internetową i nawiązać potrzebne kontakty biznesowe. Pod koniec ciąży wiedziała już wszystko o pakowaniu towarów, logistyce, płatnościach, a kurierzy na wózkach widłowych z podziwem i niepokojem obserwowali jak zarządza firmą internetową z poziomu własnego garażu z coraz większym ciążowym brzuchem. W dwa lata po narodzinach synka zarządzała imponującą firma internetową.

Ta historia będzie naszym przykładem sukcesu i będzie dla Was inspiracją do tego, że Warto wziąć sprawy w swoje ręce. W kilkunastu odcinkach postaramy się Was zachęcić do rozpoczęcia i rozwoju Waszej przygody z ecommerce. Dlaczego Internet? Bo daje możliwość rozpoczęcia biznesu właściwie bez żadnego ryzyka. 

5 najlepszych momentów na rozpoczęcie sprzedaży w Internecie 

1. Szkoła i studia

Najprawdopodobniej poza edukacją nie masz większych obowiązków. Twój talent to Twoje umiejętności manualne: malujesz, tworzysz biżuterię, projektujesz ubrania. Twój komfort to czas – nic Cię nie goni, masz chwilę na doskonalenie projektów. O biznesie i sprzedaży w Internecie nie wiesz wiele, ale świetnie orientujesz się jak działają portale społecznościowe. Możesz zacząć sprzedawać za ich pomocą! 

2. Smętna praca na etacie

Dostałaś pracę, ale delikatnie mówiąc – nie spełnia Twoich oczekiwań. Wieje nudą, atmosfera kiepska i przez większość czasu chciałabyś być gdzie indziej i robić coś zupełnie innego. Wykorzystaj ten moment! Po powrocie do domu zacznij myśleć o tym, jak wykorzystać swój czas i potencjał. To dobry moment, żeby rozpocząć przygodę z własnym biznesem. 

3. Ciąża i macierzyństwo

Tak – można prowadzić biznes z poziomu własnej kanapy! Najwięcej kobiecych biznesów powstaje właśnie w tym momencie życia. Ciąża, urlop macierzyński, a później wychowawczy dają dwie rzeczy, które są impulsem do zmian: czas i chęć zmiany dotychczasowego życia zawodowego. W poszukiwaniu elastyczności w życiu osobistym i zawodowym matki decydują się na złapanie byka za rogi. 

4. Strata pracy

Każda utrata pracy to czarna rozpacz, ale nie warto lizać ran zbyt długo. Zapewne nie masz teraz ciepłych uczuć dla pracodawcy, ale paradoksalnie możesz być mu wdzięczna za podarowanie Ci impulsu do zmiany swojego życia zawodowego. To dobry moment do rozpoczęcia kariery przedsiębiorcy. 

5. 50+ 

Jedna z projektantek na DaWandzie przepracowała całe swoje życie zawodowe jako architekt. Pół życia marzyła o tworzeniu kreatywnych zabawek dla dzieci. Na emeryturze postanowiła w końcu zrealizować marzenie. Udało się. Jak sama twierdzi – to nowy początek, który dał jej solidnego kopa. 

W której jesteście grupie? Macie już swój pomysł? U nas szukajcie porad i podpowiedzi!

Artykuł powstał we współpracy z serwisem DaWanda! Wkrótce jeszcze więcej tekstów!

Photo credit: tsuacctnt / Foter / CC BY
Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:

Polecane artykuły

oferty
pracy
Sprawdź pełną listę
baza
pracodawców
Pracodawca przyjazny rodzicom
Reklama
Chcę otrzymywać inspiracje, pomysły i sugestie jak pracować i nie zwariować.
Newsletter wysyłamy raz na 2 tygodnie