Czego szukasz

5 książek idealnych na prezent dla nas – rodziców

Każdy z nas chce być najlepszym rodzicem dla swojego dziecka, dlatego tak ważne jest abyśmy dbali o samych siebie, o nasze relacje z najbliższymi… Ale jak to robić? Odpowiedzią będzie ciągłe rozwijanie się i uczenie, w tym także od innych rodziców. Rodziców z większym bagażem doświadczeń i…starszymi dziećmi. Z tą myślą powstała nasza lista 5 wartościowych książek, które warto sobie podarować lub dodać na listę świątecznych prezentów!

Rodzicem jestem…

Bycie rodzicem to jedno z najpiękniejszych zadań jakie stawia przed nami życie, ale też najtrudniejszych. I choć często jesteśmy zmęczeni ilością spraw, obowiązków i wydarzeń związanych z naszymi dziećmi, bez nich już nie wyobrażamy sobie życia, prawda? To, co możemy i powinniśmy jednak robić, to uczyć się, rozwijać swoje rodzicielskie kompetencje i dbać o samych siebie i siebie nawzajem. Siła to jest coś, czego rodzicom potrzeba każdego dnia!

Dlatego wspólnie z Wydawnictwem Koinoinia wybraliśmy dla Was 5 tytułów, które wspierają nas, rodziców w tym, aby być jeszcze lepszym rodzicem i współmałżonkiem. To pozycje napisane przez innych rodziców dla rodziców właśnie. Uczą, ale też inspirują i dodają siły. Naszym zdaniem, te książki mogą znaleźć się pod choinką w każdej rodzinie.

5 książek, które dają rodzicom siłę

1. „Być mądrą mamą”, Alina Wieja

byc_madra_mama_koinoinia_250

To książka dla wszystkich mam, tych na początku tej cudownej drogi zwanej macierzyństwem, jak i tych, które już wychowały swoje dzieci i towarzyszą im w ich dorosłym życiu. Alina Wieja, autorka, sama matka dwójki już dorosłych dzieci, zachęca matki, aby  umiały cieszyć się każdą chwilą spędzoną ze swoimi dziećmi i nie zmarnowały żadnego cennego okresu ich życia.

Autorka książki odpowiada na wiele ważnych dla każdej mamy pytań: Skąd mamy wiedzieć, jak w mądry sposób wychowywać nasze dzieci? Skąd czerpać mądrość, by sprostać wszystkim wyzwaniom bycia mamą? Co mamy przekazywać następnemu pokoleniu?

Chciałabyś przeczytać książkę lub podarować ją bliskiej osobie? Przejdź do sklepu >

2. „Małżeństwo o jakim marzymy”, Alina Wieja, Henryk Wieja

malzenstwo_o_jakim_marzysz_koinonia_250Autorzy, małżeństwo z ponad trzydziestoletnim stażem, pokazują, że nigdy nie jest za późno, by małżeństwo, o jakim marzysz stało się rzeczywistością.

„Małżeństwo to pomysł Boga. Jego instrukcje mogą stać się kluczem do wielkiej przygody, jaką jest szczęśliwe małżeństwo. Ochronią naszą miłość przed zamknięciem w codziennej rutynie”.

Alina i Henryk omawiają podstawowe elementy niezbędne do stworzenia dobrej relacji m.in.: język miłości, budowanie bliskości, podobieństwa w sferze zainteresowań. Podejmują także ważny temat dobrej komunikacji oraz ról, jakie mają do spełnienia mąż i żona. W swoich rozważaniach opierają się na prawdzie Bożego Słowa, a także na doświadczeniu zdobytym w ciągu wielu lat prowadzenia poradnictwa rodzinnego i w życiu osobistym.

Chciałabyś przeczytać książkę lub podarować ją bliskiej osobie? Przejdź do sklepu >

3. „Tato, jakiego potrzebują twoje dzieci”, red. Carey Casey

tato_jakiego_potrzebuja_twoje_dzieci_koinonia_250Carey Casey zaprosił jedenastu mądrych ojców, swoich przyjaciół i zarazem trenerów rodzinnych, do ważnej i trudnej rozmowy o tym, jak być dobrym ojcem w XXI wieku. Z tej rozmowy wyłania się piękna i najważniejsza rola jaką do spełniania ma każdy tato…

„Z czasem ta prosta inwestycja w życie naszych dzieci przyniesie wymierne efekty. Nie chcę przez to powiedzieć, że „proste” znaczy „łatwe”. Bycie ojcem wymaga pewnych ofiar. Być może będziesz musiał odłożyć na później pewne rzeczy, które sprawiają ci radość, albo zupełnie z nich zrezygnować. (…) Nie musisz wszystkiego naprawiać ani też znać wszystkich odpowiedzi. Twoje dzieci potrzebują, byś po prostu był tatą. Bardziej niż wszystkiego innego potrzebują wiedzieć, że jesteś im oddany – i że (…) nic tego nie zmieni”.

Chciałabyś przeczytać książkę lub podarować ją bliskiej osobie? Przejdź do sklepu >

4. „Granice w życiu nastolatków”, John Townsend

granice-w-zyciu-nastolatkow-koinonia_250Od rodziców starszych dzieci często można usłyszeć „małe dzieci, mały problem, duże dzieci…”

Jak zatem budować relację z nastolatkiem? Kiedy mówić TAK, jak mówić NIE?

Wiek dorastania to burzliwy okres życia zarówno dla nastolatka, jak i jego rodziców. Autor książki, dr John Townsend jest psychologiem, specjalistą w dziedzinie wychowywania i ojcem dwóch synów. Jego spostrzeżenia i wskazówki pomogą ci nauczyć nastolatka odpowiedzialności za swoje czyny, postawy i emocje. Książka ta jest bardzo popularna wśród pedagogów, psychologów, nauczycieli, rodziców oraz wszystkich tych, którzy pragną pomóc nastolatkom bezpiecznie wkraczać w dorosłość.

Chciałabyś przeczytać książkę lub podarować ją bliskiej osobie? Przejdź do sklepu >

5. „Moc błogosławieństwa ojca”, Henryk Wieja

moc_blogoslawienstwa_ojca_koinonia_250To, że ojcowie mają potężny wpływ na życie swoich dzieci jest oczywiste. Co zrobić, aby był to najlepszy wpływ?

Ojcostwo jest najbardziej twórczym, ale też najbardziej ryzykownym przedsięwzięciem w życiu każdego mężczyzny. Nie tylko dlatego, że przynosi trwałe rezultaty w następnych pokoleniach, ale nade wszystko dlatego, że tworzy w umyśle dziecka wyobrażenie na temat Boga jako Ojca.

Poznaj siłę autorytetu ojca, moc wypowiadanych przez niego słów, a w szczególności słów błogosławieństwa. Odkryj znaczenie osobistego przykładu i potrzebę duchowego ojcostwa.

Chciałabyś przeczytać książkę lub podarować ją komuś bliskiemu? Przejdź do sklepu >

 A może chciałabyś wygrać pełny zestaw książek dla siebie i swoich najbliższych? Zapraszamy po szczegóły na nasz profil na Facebook’u!

A po jeszcze więcej ważnych pozycji dla każdego rodzica w świątecznych cenach, zapraszamy do sklepu Wydawnictwa. Do 13 grudnia darmowa wysyłka przy zakupach powyżej 30 zł!

nowosci_koinonia_500

Wydawnictwo Koinoinia jest wydawnictwem chrześcijańskim. Więcej informacji o samym Wydawnictwie znajdziecie Państwo na stronie www.koinonia.org.pl.

Zdjęcia: własność Wydawnictwa Koinoinia

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Chcę otrzymywać inspiracje, pomysły i sugestie jak pracować i nie zwariować.
Newsletter wysyłamy raz na 2 tygodnie