Czego szukasz

4 złote zasady zdrowej i pięknej cery

Zdrowo wyglądająca skóra bez skazy to marzenie każdej kobiety. Jest to najlepsza, naturalna ozdoba. Efekt nieskazitelnej cery zależy w głównej mierze od zaangażowania i systematyczności w pielęgnacji. Poznaj kilka prostych zasad, które pomogą Ci uzyskać efekt zdrowej skóry bez niechcianych problemów.

młoda kobieta smaruje twarz kremem

Nieskazitelna cera – które kosmetyki do twarzy wybrać?

W walce o dobrze wyglądającą skórę postaw na dobrych sprzymierzeńców. Dużo zależy od kosmetyków stosowanych do pielęgnacji. Nie daj się zwieść reklamom – większość magicznych efektów pozostanie w sferze obietnic. Dlatego opieraj się na sprawdzonych rekomendacjach oraz rzetelnych źródłach informacji.

Podstawową bazę wszystkich kosmetyków, wykorzystywanych do trwałego upiększania cery, znajdziesz w przekrojowym tekście Nieskazitelna cera – które kosmetyki do twarzy wybrać? Bazować możesz nie tylko na liście dobrych kosmetyków, ale także na przewodniku prowadzącym krok po kroku po pielęgnacji cery.

Systematyczna pielęgnacja skóry

Nawet najdroższe kosmetyki nie pomogą, jeśli… będą samotnie leżeć na półce w łazience! Proste, lecz stałe zmiany w pielęgnacji zapewniają najbardziej spektakularne efekty.

Pamiętaj o stałym wykorzystywaniu kosmetyków, które już posiadasz. Użyłaś maseczkę raz i schowałaś do szuflady? Pamiętałaś o masażu skóry tylko przez miesiąc? Wprowadź w tej sferze wojskowy dryg bez szans na zapominalstwo i lenistwo. Przejrzyj posiadane kosmetyki i daj im drugą szansę stosując je z systematycznością zalecaną na opakowaniu.

Codzienne oczyszczanie i nawilżanie skóry

Podstawy pielęgnacji, które bywają niedoceniane, to nie tylko właściwe oczyszczanie, ale także nawilżanie skóry każdego dnia. Największym błędem wielu kobiet jest kładzenie się spać ze skórą obciążoną źle zmytym makijażem.

Po pierwsze – wprowadź dobre, wieloaspektowe oczyszczanie skóry. Każdego dnia zadbaj o dwustopniowe zmycie makijażu – np. płynem micelarnym oraz żelem oczyszczającym. Nie zapominaj także o stałym usuwaniu martwego naskórka peelingiem oraz odblokowywaniu porów właściwymi maseczkami.

Po oczyszczeniu zastosuj krem nawilżający – nawet jeśli masz tłustą cerę. Odżywiona skóra będzie prezentować się młodo i świeżo. Kosmetyk nakładany na noc nie musi już spełniać porannych wymogów makijażowych, dlatego możesz skupić się na tym, co najważniejsze – jego właściwościach. Pamiętaj, żeby podczas nakładania kremu masować skórę twarzy, co dodatkowo uelastyczni skórkę.

Nie zapomnij o relaksie i dobrym odżywianiu

Skóra jest największym organem naszego ciała. Często zapominamy, że jest to powłoka o wielu funkcjach, która jest równie ważnym organem, jak serce czy żołądek. Dlatego też nie da się mówić o zdrowo wyglądającej skórze bez… zdrowego organizmu.

Cerze bez skaz sprzyja zbilansowana, zdrowa dieta, bogata w owoce i warzywa. Nie zapominajmy także o wodzie. Prosty nawyk picia codziennie dużej butelki wody mineralnej wpływa pozytywnie na wygląd skóry. Duży wpływ na powstawanie niedoskonałości ma także gospodarka hormonalna. Dlatego też dbanie o skórę najlepiej zacząć od podstaw – od zdrowego trybu życia!

Materiał powstał we współpracy z partnerem portalu.

Zdjęcie: partnera portalu.
<

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:

Polecane artykuły

oferty
pracy
Sprawdź pełną listę
baza
pracodawców
Pracodawca przyjazny rodzicom
Reklama
Chcę otrzymywać inspiracje, pomysły i sugestie jak pracować i nie zwariować.
Newsletter wysyłamy raz na 2 tygodnie