Czego szukasz

4 pomysły na aranżację pokoju dla dziecka

Dziecięca wyobraźnia nieustannie wzbudza zachwyt dorosłych. O co zadbać w pokoju malucha, by zapewnić mu warunki do rozwoju kreatywności? Poznaj 5 pomysłów na urządzenie pokoju dziecka, w którym będzie czuć się bezpiecznie!

dziecięcy pokój

Łóżko też może być miejscem zabaw

Zastanawiasz się, w jakim stylu urządzić pokój dziecka? Dostosuj się do jego zainteresowań. Ciekawym sposobem będzie zainwestowanie w łóżko, które będzie miało fantazyjne kształty, np. samolotu, samochodu czy zamku księżniczki.

Jeśli masz w domu dwójkę maluchów, możesz wybrać łóżko piętrowe, którego drabinka przyjmie kształt pnia drzewa lub będzie pomalowana na tęczowe kolory. Sprawdź na Domolubni.pl, jakie elementy wyposażenia są niezbędne w pokoju niemowlaka lub stwórz wnętrze, w którym pilny uczeń znajdzie miejsce na naukę i zabawę.

Biurko dla dziecka – jak połączyć naukę z rozrywką?

Jeśli Twój maluch uwielbia malować, bawić się samochodzikami lub lepić z plasteliny, biurko sprawdzi się w jego pokoju idealnie! Na rynku dostępne są biurka z zamocowaną tablicą kredową, przez co najmłodszy domownik zyska szansę na rozwijanie swoich zdolności artystycznych. Możesz sięgnąć również po różowe biurko z lustrem, przez co mała księżniczka zyska nie tylko biurko, ale również uroczą toaletkę.

Jeśli rośnie w Twoim domu mały piłkarz, wybierz biurko o prostych kształtach, które pod blatem będzie miało zamocowaną siatkę, imitując tym samym bramkę. Możesz także sięgnąć po blat, na którym będą naklejone uliczki dopasowane do wielkości zabawkowych samochodzików.

Plac zabaw w Twoim domu!

Pokój Twojego dziecka powinien być podzielony na strefy relaksu, nauki i zabawy, czym zapewnisz mu najlepsze możliwości do rozwoju.

Jak stworzyć dziecku kącik zabaw? Możesz sięgnąć po fantazyjne półki, które kształtem będą przypominać zwierzaki lub ulubionych bohaterów. Dodatkowo możesz na ścianie zastosować farbę tablicowa, dzięki czemu dziecko zyska więcej przestrzeni do stworzenia ciekawych rysunków, a co najważniejsze – w rysowanie możesz zaangażować całą rodzinę!

Oprócz tego możesz umieścić huśtawkę mocowaną do sufitu lub stworzyć mini ściankę wspinaczkową, która będzie bezpieczna dla malucha.

Jak udekorować ściany w pokoju dziecka?

Jeśli nie chcesz samodzielnie malować ściany farbą tablicową, możesz kupić naklejki w różnych kształtach, po których Twoje dziecko będzie mogło bez przeszkód malować.

Na ścianie możesz również zamocować linki, do których za pomocą klamerek przymocujesz najpiękniejsze obrazki dziecka. Ulubione prace możesz oprawić w antyramy i powiesić na ścianach na odpowiedniej wysokości.

Materiał powstał we współpracy z partnerem portalu.

Zdjęcie: Pixabay.com

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Chcę otrzymywać inspiracje, pomysły i sugestie jak pracować i nie zwariować.
Newsletter wysyłamy raz na 2 tygodnie