Czego szukasz

3 zabawki edukacyjne, które chciałaby mieć każda 6-latka

W ciągu ostatnich kilku lat rodzice diametralnie zmienili podejście do dziecięcych zabawek. Popularnością przestały się cieszyć te kolorowe i bardzo głośne. Renesans przeżywają tzw. gadżety edukacyjne, czyli takie, które wpływają na rozwój dziecka, np. kształtując zdolność myślenia logicznego i przyczynowo-skutkowego, ucząc cierpliwości, przedsiębiorczości i zaradności. Właśnie coś takiego chcesz kupić swojej 6-letniej córce? Koniecznie przeczytaj poniższy tekst! Przedstawiamy w nim 3 zabawki edukacyjne, które chciałaby mieć każda dziewczynka w tym wieku.

Dziewczynka z prezentem świątecznym i misiem

Laptop edukacyjny

Laptop edukacyjny to prezent, który spodoba się każdej 6-latce. Dlaczego? Nie ma lepszego gadżetu – nie dość, że gwarantuje dużo frajdy, to jeszcze wprowadzi Twoją pociechę w świat nauki. Jakiego laptopa szukać? Przede wszystkim takiego, który będzie zawierał dużo gier edukacyjnych. Dzięki nim Twoja córka będzie miała szansę szybciej opanować alfabet oraz w łatwy i przyjemny sposób nauczyć się głosek, cyfr, a nawet… znanych piosenek! Zależy Ci na tym, żeby Twoje dziecko znało języki obce? Wybieraj tablety zawierające rebusy i łamigłówki w języku angielskim! W ten sposób ułatwisz mu naukę! Pamiętaj, żeby uważnie czytać dołączone instrukcje! Takie zabawki produkowane są z myślą o maluchach w każdym wieku – już nawet 6-miesięczne pociechy mogą z nich korzystać. Dlatego wybierając, zwracaj uwagę na wiek, do którego dostosowano ten gadżet. Zastanawiasz się ile kosztuje taka przyjemność? Ceny laptopów edukacyjnych wahają się od 40 do 200 zł i zależą w dużej mierze od ilości dostępnych gier.

Klocki Lego

Klocki Lego to zabawka doskonała – pobudza wyobraźnię, uczy kreatywności i cierpliwości, ma wpływ na rozwój strategicznego myślenia, a do tego zapewnia dziecku wiele godzin interesującej i niemonotonnej zabawy. Szukasz czegoś dla 6-latki? W dobrych sklepach internetowych, np. https://salonklockow.pl znajdziesz wiele kolekcji dedykowanych dziewczynkom w tym wieku. Które z nich będą najlepsze? Jeśli Twoja córka lubi bajki Disneya – seria Lego Princess Disney z pewnością przypadnie jej do gustu. Zauważyłaś, że zdecydowanie bliższe są jej bajki z fantastycznymi bohaterami, np. elfami czy wróżkami? Zatem szukaj wśród zestawów Lego Elves.

Puzzle 3D

Puzzle 3D, nazywane też puzzlami przestrzennymi, to gadżet, który w ostatnich miesiącach cieszy się dużym zainteresowaniem. Pierwszy raz spotykasz się z tą nazwą? Puzzle 3D, najczęściej wykonane z drewna, umożliwiają zbudowanie danego obiektu w trzech wymiarach, bez konieczności używania takich dodatków jak klej. Dlaczego mają wartość edukacyjną? Dzięki próbom skonstruowania kul, zwierzątek, ulubionych bohaterów z bajek i filmów, a nawet pojazdów, Twoja pociecha ma szansę rozwinąć wyobraźnię i zdolności manualne, co na pewno przyda się jej, gdy rozpocznie naukę w szkole podstawowej.

Zdjęcie: partnera artykułu

Materiał powstał we współpracy z partnerem portalu.
<

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Podyskutuj
Chcę otrzymywać inspiracje, pomysły i sugestie jak pracować i nie zwariować.
Newsletter wysyłamy raz na 2 tygodnie