Logo Mamo Pracuj
Open menu
Pracuj.

Znajdź wymarzoną pracę i pracodawcę.

Rozwijaj się.

Pozwól się wesprzeć w rozwoju.

Inspiruj się.

Sprawdź nasze propozycje dla Ciebie.

ZAINSPIRUJ SIĘ

10 rzeczy, które każda mama powinna zrobić dla siebie tego lata

 • Ewa Moskalik - Pieper
 • 1 sierpnia 2018
 • 3 MIN. CZYTANIA
dbanie o siebie

Kiedy byliśmy dziećmi, lato było najlepszą porą roku. Bez zajęć i listy spraw do załatwiania, był to naprawdę czas relaksu i radości, spędzony na świeżym powietrzu, grach z przyjaciółmi lub podróżach z naszymi rodzinami. Ale to, że jesteśmy teraz bardziej zajęci, nie oznacza, że nie możemy się dobrze bawić.

Poniżej znajdziecie listę prostych, ale uroczych rzeczy, które pracujące mamy mogą chcieć dodać do swojej listy życzeń, aby świętować letni sezon.

Dbanie o siebie

1. Weź wolny dzień w pracy i nie poświęcaj do ani dla dzieci ani dla rodziny. Niech w całości będzie przeznaczony na Twoje zachcianki.

2. Zaplanuj sobie jeden dzień na zwiedzanie miejsc, w których nigdy nie byłaś sama. Może to być jakieś muzeum lub pobliskie miasteczko.

3. Usiądź na balkonie, tarasie lub podwórku ze słuchawkami na uszach i daj się ponieść muzyce, a swojemu partnerowi pozwól poradzić sobie z każdą potrzebą Waszego dziecka.

3. Odwiedź okoliczny salon urody. Może dasz się skusić na jakiś zabieg kosmetyczny, a może zafascynuje Cię najnowsza, letnia paleta lakierów do paznokci i dasz sobie pomalować paznokcie.

4. Poświęć dzień wolny od pracy i baw się jak dziecko ze swoimi dziećmi. Idź z nimi na plac zabaw albo do parku. Bierz udział w zabawie z nimi. Może zorganizujecie jakieś zawody … Przecież znak z parku mówi, że dzieci potrzebują opieki dorosłych! 😉

5. Spędź romantyczny wieczór, a może i noc ze swoim partnerem na tarasie lub w ogrodzie. Letnie noce są takie ciepłe i sprzyjają romantycznej atmosferze.

6. Jeśli masz taką możliwość, w upalne dni zaplanuj pracę z domu, a w wietrzne pracuj przy otwartych oknach lub na zewnątrz. Poczuj powiew lata.

7. Zacznij pracę wcześniej, aby docenić słoneczne poranki i więcej czasu mieć dla siebie po południu.

8. Zdobądź nową umiejętność. Zapisz się na kurs lub weź udział w zajęciach, na które w czasie roku szkolnego nie masz czasu.

9. Latem mamy więcej energii, więc to dobry moment aby oczyścić przestrzeń wokół siebie. Nie chodzi o takie zwykłe porządki, ale wyrzucenie i uprzątnięcie niepotrzebnych rzeczy. Stare dokumenty, dawno przeczytana praca, stare paragony itp. Czasem te drobne rzeczy potrafimy gromadzić miesiącami.

10. Przygotuj swoje ulubione danie. Może to być pyszny sezonowy deser, a może sałatka, na którą wszystkie świeże składniki kupisz właśnie w lecie.

Źródło: workingmother.com

Zobacz więcej

artykuł
nagroda za macierzyństwo
 • Ewa Moskalik - Pieper
 • 6 MIN. CZYTANIA
artykuł
Co kształtuje nasze poglądy
 • Ewa Moskalik - Pieper
 • 3 MIN. CZYTANIA
artykuł
grafika konkurs dwie kobiety w restauracji
 • Ewa Moskalik - Pieper
 • 8 MIN. CZYTANIA
podcast
grafika podcast Sylwia Schlegel z dziećmi
 • Ewa Moskalik - Pieper
 • 2 MIN. CZYTANIA

+3 tys. mam w newsletterze

© Mamopracuj 2024

Skip to content