Czego szukasz

10 pomysłów na pokoje dla dzieci, którymi będą się chętnie ze sobą dzielić

Pokój dzielony z rodzeństwem to zazwyczaj powód do ciągłych kłótni o miejsce. Kojarzy się ze ściskiem i prostym wystrojem. A gdybyś tak wykorzystała swoją kreatywność i stworzyła w dziecięcej sypialni niebanalne miejsce, przeznaczone na zabawę, naukę, odpoczynek i sen. Dzięki ciekawym rozwiązaniom i pomysłom rodzeństwo będzie z radością dzielić czas w swoich czterech kątach.

10 pomysłów na pokoje dla dzieci

1. W stylu pirackim

Wykorzystując flagi z czachą, wiosła, hamak, drabinki lub łóżko wyglądające jak okręt stworzysz niesamowity klimat. Wystarczy wpuścić na pokład małych piratów i rozpocząć życie jak na morskiej wyprawie.

2. Drzewo w pokoju

Postaw w pokoju wysokie rośliny, wykorzystaj pieńki lub namaluj drzewo na ścianie. Zamiast tradycyjnego łóżka zbuduj antresolę imitującą domek na drzewie. Dzieci na pewno zareagują entuzjastycznie widząc elfi las we własnym pokoju.

3. Dla chłopca i dziewczynki

Wbrew pozorom stworzenie pokoju dla dzieci obu płci wcale nie jest trudnym przedsięwzięciem. Trzeba przedzielić pomieszczenie na pół, każdą połowę pomalować na ulubiony kolor i założyć kotarę. Jeżeli szukać czegoś trwalszego od zasłony możesz postawić małą ściankę albo oddzielić przestrzeń szafami.

4. Róż i czerń

Kto powiedział, że dziewczynkę trzeba zamknąć w słodkiej komnacie? Owszem róż, jest raczej dziewczęcym kolorem, ale doskonale komponuje się z innymi barwami. Ściany i dodatki w odcieniu fuksji i czerni to propozycja idealna dla zbuntowanych, nastoletnich sióstr i fanek Monster High.

5. Pałac księżniczki

Dla małych tradycjonalistek odpowiedni będzie pokój królewny. Użyj pastelowych kolorów, puchatych i koronkowych dodatków. Łóżko może mieć piękną metalową lub drewnianą rzeźbioną ramę. Jeśli chcesz doprowadzić córki do płaczu z radości, poszukaj łóżka-pałacu albo karocy.

6. Gwiazda rocka

Miłośnicy muzyki zakochają się we wnętrzach, które swoim wystrojem będą podkreślać te preferencje. Na ścianach powieś płyty winylowe albo plakaty w antyramach. Wydziel miejsce na instrumenty oraz dołóż dodatki w muzycznym klimacie.

7. Park Jurajski

Pokój może być cały w dinozaurach albo mieć kilka tematycznych akcentów: łóżko, szafka albo lampka z T-rexem. W jednym z kątów wykonaj jaskinię – może być ona wykorzystana do zabawy albo jako miejsce do czytania książek. Na ściany możesz także położyć fototapetę z jurajskimi stworzeniami.

8. Gwiezdne Wojny

W kosmicznym pokoju moc będzie z Tobą i Twoimi dziećmi. Stworzenie takiego miejsca nie wymaga dużego remontu. Ściany pomaluj ciemną farbą lub połóż tapetę z galaktycznym motywem. Idealny efekt nadasz przez wykorzystanie odpowiednich dodatków.

9. Plac zabaw

Jak myślisz, jak wygląda atrakcyjny pokój zdaniem dzieci? Podejrzewam, że jeśli będą w nim drabinki, huśtawka, ścianka wspinaczkowa albo kredowa tablica nie wyciągniesz ich z domu nawet siłą. Takie wnętrze to niewypowiedziane marzenie każdej pociechy.

10. Domowy klub sportowy

Pokój dla rodzeństwa może być małą salą do koszykówki lub piłki nożnej. Na drzwiach możesz powiesić kosz, na podłodze postawić bramki lub rozłożyć wykładzinę we wzór boiska sportowego. Ściany mogą być pomalowane w barwy ulubionej drużyny. Świetnie będzie wyglądał regał na trofea małych sportowców.

Zdjęcie: 123 rf

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Szczęśliwa żona i mama czwórki dzieci. Macierzyństwo to jej największa pasja, motywująca do rozwoju i działania. Z przyjemnością oddaje się pisaniu. Kocha muzykę, kino i dobre jedzenie. Lubi śledzić trendy i wprowadzać je w życie. Zawodowo początkująca, ale z apetytem na sukces.
Chcę otrzymywać inspiracje, pomysły i sugestie jak pracować i nie zwariować.
Newsletter wysyłamy raz na 2 tygodnie