Czego szukasz

10 kreatywnych prezentów dla trzylatków, które wspierają ich rozwój

Przy wyborze prezentu dla trzylatka, zwróć uwagę na kreatywne i edukacyjne zabawki. Dzięki temu dziecko może uczyć się przez zabawę. Zdobywanie przydatnych umiejętności zaprocentuje w przyszłości – ale jaki prezent wybrać? Poniżej znajdziesz dziesięć propozycji kreatywnych prezentów dla trzylatków.

Dzieci, które twórczo się bawią

Zabawki edukacyjne dla przyszłych odkrywców

Edukacyjne zabawki pozytywnie wpływają na rozwój dziecka. Idealnym prezentem dla trzylatka może być interaktywna zabawka. Dzieci w tym wieku są bardzo zainteresowane zdobywaniem wiedzy i nowych umiejętności. Warto to wykorzystać! W rozwoju dziecka, a jednocześnie zapewnieniu mu świetnej zabawy, sprawdzą się między innymi zabawki muzyczne, układanki i proste gry. Strzałem w dziesiątkę będą też zabawki magnetyczne i klocki – wspaniale rozwijają kreatywność dziecka!

Wybierając edukacyjne zabawki dla dzieci zwróćmy uwagę na to, dla jakiego przedziału wiekowego są przeznaczone. Dziecko nie będzie zachwycone, gdy mimo wielu prób nie uda mu się rozwiązać łamigłówki. Nieciekawe będą też zbyt proste zadania. Sporo kreatywnych zabawek i gier jest jednak na tyle uniwersalnych, że sprawią przyjemność dzieciom w różnym wieku.

Prezent dla trzylatka - zabawki edukacyjne

Książki i nauka przez zabawę

Dzięki książeczkom już najmłodsze dzieci mogą poznawać świat. Dla nich przeznaczone są materiały edukacyjne z prostymi obrazkami i stonowanymi kolorami. Starsze dzieci zaczynają natomiast uczyć się literek i cyfr, a w książkach znajdują łamigłówki i zadania. Warto, by były dobrze dopasowane do wieku dziecka. Dla najmłodszych przedszkolaków bardzo dobrym wyborem będą też rozkładanki. Zestawy z figurkami pozwolą natomiast na odgrywanie scenek, na przykład wspólnie z rodzicami.

Książki i zabawki edukacyjne służą zdobywaniu nowej wiedzy. Poza tym są jednak ważne dla nauki cierpliwości i skupienia. Z biegiem lat dziecko dostanie bardziej wymagające książki, co wspiera rozwój najważniejszych umiejętności i kreatywności.

Klocki dla przyszłych konstruktorów

Decydując się na zakup klocków dla przedszkolaka, zwróć uwagę na oznaczenie wieku. Dla trzylatków idealnym wyborem będą zestawy LEGO Duplo. Klocki dla trzylatka są świetne do budowania przeróżnych konstrukcji. Przedszkolak może starać się ułożyć zestaw zgodnie z instrukcją – to dobra lekcja cierpliwości i staranności. W zestawach LEGO dla młodszych dzieci często znajdziemy zwierzątka, rośliny, postacie, księżniczki i pojazdy. Wybierając zestaw zgodnie z zainteresowani trzylatka z pewnością zainteresujesz go układaniem klocków. Poszczególne zestawy LEGO Duplo można ze sobą łączyć, co w przyszłości pozwoli na budowę wielkich konstrukcji!

Dużą zaletą klocków jest ogromny wybór zestawów dopasowanych do osób w różnym wieku. Z biegiem lat dziecko zachwyci się klasycznymi klockami LEGO. Są bardziej wymagające od LEGO Duplo, ale dają też zdecydowanie więcej możliwości. Serie takie, jak LEGO Friends, LEGO Star Wars, LEGO Harry Potter i inne zajmą młodego konstruktora na długie godziny.

Najbardziej zagorzali zwolennicy LEGO także już będąc dorosłymi znajdą w portfolio marki coś dla siebie. Alternatywą dla najbardziej popularnego producenta klocków mogą być klocki COBI lub klocki Playmobil. Także one są dostępne jako klocki dla trzylatka lub klocki dla przedszkolaka.

Artykuł przygotowany we współpracy z partnerem portalu.

Zdjęcia: partnera portalu

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Chcę otrzymywać inspiracje, pomysły i sugestie jak pracować i nie zwariować.
Newsletter wysyłamy raz na 2 tygodnie