Czego szukasz

10 bezpłatnych gadżetów dla aktywnej mamy

Odkąd zostałam mamą, każdy mój dzień wygląda inaczej i każdy jest nie lada wyzwaniem… No bo jak inaczej nazwać taką układankę: kiedy kto kogo zawiezie/odbierze, co, kto i o której zje (o ile lubi ;-)), komu w czym trzeba pomóc i kto dzisiaj bardziej niż inni potrzebuje matczynych przytulasów… No i praca. No a jeszcze do tego chwila dla siebie, czas na rozmowę z mężem, a na liście TO DO dziesiątki drobnych rzeczy: a to zaceruj rajstopy, przygotuj strój żaby… Lista praktycznie nigdy się nie kończy, choć cały czas coś robię… A czasu na pracę tyle, że zawsze za mało…

Dlatego chciałabym podzielić się dzisiaj z Toba kilkoma moimi tajnymi, bardzo przyjaznymi ale nieoczywistymi, pomocnikami w codziennym działaniu 😉 Może i Tobie będą pomagać? Każdy bezpłatny!

1. Kiedy potrzebuję szybko słyszeć coś innego niż gwar zabawy, albo odgłos kosiarki za oknem włączam: http://www.noisli.com/dowolnie dobieram sobie dźwięk i mój nastrój się zmienia, serio.

2. Kiedy buszuję po sieci wpadam na tysiące ciekawych tekstów, ważnych i fajnych linków, nie mam szansy na ich zapamiętanie, na zapisywanie nie mam czasu ale mam sekundę na wrzucenie ich do: https://getpocket.com/ wracam do nich w wolnych chwilach, albo nigdy…

3. Przychodzi moment, że chciałabym umówić się z koleżankami na kawę/wino/ zależnie od okoliczności ale ponieważ każda ma tysiące różnych zajęć, mailować mogłybyśmy bez końca – a tak, pyk: ustalamy możliwe daty, preferencje i od razu widać kiedy możemy się spotkać –  http://doodle.com/pl/ (sprawdza się też w umawianiu spotkań zawodowych).

4. A jeśli chodzi o umawianie rodzinnych wyjść, wizyt u lekarza, kto kiedy ma jakieś atrakcje, sprawdza się kalendarz googla – https://www.google.com/calendar – ale jego pewnie Wam przedstawiać nie muszę – wersja na komputer i na smartphona synchronizują się!

5. Lista zadań to nie wszystko, potrzebuję także wizualizacji – więc pomaga mi w tym https://trello.com (tylko wersja angielska) – przypinam, zapisuję i widzę nad czym obecnie mam się skupić, a to już coś.

6. Listy zakupów, to już chyba standard – znasz http://www.listonic.com/pl/home ? Używasz?

7 i 8. A gdzie przechowujesz paragony? Warto skorzystać z http://www.kwitki.pl/ lub http://tocomoje.pl/ – na pewno nie wyblakną!

9. Nowy Rok zaczynam od mapy – nie marzeń – ale swoich celów, założeń, zamierzeń, potem modyfikuję, coś usuwam, coś dodaję, wiadomo życie pełne niespodzianek a wszystko to rysuję sobie za pomocą https://www.xmind.net/ (tylko wersja ang.)

10. A na koniec coś z nieco innej beczki. Chciałabyś czasem zapytać właścicielkę kawiarni jak to jest mieć swoją wymarzoną kawiarnię? Albo znaną projektantkę, jak zaczynała? Teraz bardzo łatwo możesz je znaleźć przez serwis http://lifetramp.com/ i umówić się na spotkanie. Serwis po angielsku ale maile możesz pisać po polsku!

Pomocne? Przydadzą Ci się? A może masz inne sprawdzone i niezawodne pomocniki?

Napisz do nas, dołączymy do listy!

Zdjęcie: Pixabay

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Współzałożycielka mamopracuj.pl, od dziesięciu lat rozwija swoje umiejętności łączenia życia rodzinnego i zawodowego i nawet jej to wychodzi! Lubi wyzwania i cieszy ją kiedy pracodawcy znajdują świetnych pracowników. Mama wesołej trójki, żona i miłośniczka kotów. 
Chcę otrzymywać inspiracje, pomysły i sugestie jak pracować i nie zwariować.
Newsletter wysyłamy raz na 2 tygodnie