Czego szukasz

Zarabiaj z domu – 20 pomysłów na pracę zdalną

Marketing, sprzedaż, korekta tekstów albo wirtualna asystentka. Praca zdalna jest coraz bardziej popularna. Możesz zostać freelancerką i szukać zleceń, albo współpracować na stałe z firmą, która ma siedzibę w innym mieście lub kraju. To również świetna opcja, żeby jak najwięcej czasu spędzać z dziećmi. W końcu praca zdalna nie wymaga dojazdów do pracy. Które nasze pomysły na pracę zdalną zainspirują Cię do działania?

Młoda kobieta pracuje z dzieckiem w chuście

Jakie pomysły na pracę zdalną spodobają Ci się najbardziej? Oto nasze 20 podpowiedzi, czym mogłabyś się zająć bez wychodzenia z domu. Zobacz pomysły na pracę zdalną w internecie, jak i pracę z domu, która z komputerem nie ma nic wspólnego. Przyjrzyj się nowoczesnym zawodom, wiedzi nowoczesnych zawodów, które rozpowszechniły się na zagranicznym rynku pracy i mają dużą szansę przyjąć się u nas.

1. Copywriting

Odmieniany przez wszystkie przypadki pomysł na pracę zdalną. Copywriter pisze artykuły na portale, czasem też slogany reklamowe i scenariusze. Świetna opcja pracy dla osób niezależnych, które lubią decydować o czasie wykonywanej pracy i doborze tematów.

2. Grafika komputerowa

Praca grafika komputerowego otwiera wiele ścieżek współpracy. Można między innymi tworzyć logotypy, grafiki do social media, memy, efekty specjalne do filmów, odpowiadać za wygląd stron internetowych, blogów czy gier komputerowych.

Przeczytaj także: Dzieci napędzają mnie do działania – historia Magdy, która pracuje zdalnie i robi strony www

3. Transkrypcja

Do zadań transkryptora należy odsłuchiwanie nagrań audio lub audio-wideo i przekształcanie ich do plików tekstowych. Mogą to być nagrania z wykładów, konferencji, spotkań, wywiadów, rozpraw sądowych czy bardzo popularne obecnie kursy on-line.

4. Wirtualna asystentka

Zawód ten pojawił się na rynku pracy stosunkowo niedawno, ale już w Ameryce zdobył dużą popularność. Do zadań wirtualnej asystentki należy wsparcie administracyjne firm i przedsiębiorców. Możesz prowadzić kalendarz spotkań, odpisywać na maile, organizować podróże, analizować dane, prowadzić social media itp. Lista zadań zależna jest od umiejętności i doświadczenia osoby aspirującej do tej roli.

Przeczytaj także: Po urlopie macierzyńskim zostałam wirtualną asystentką – elastyczna i zdalna praca dla mamy – historia Joanny

5. Tworzenie stron internetowych

Tworzenie stron, blogów cieszy się ogromnym zainteresowaniem i to długofalowy trend.

Każdy przedsiębiorca (lokalny dentysta, klub fitness, przedszkole, psycholog z prywatnym gabinetem i wielu innych) potrzebują ładnej i funkcjonalnej strony internetowej. Ty możesz im pomóc, opanowując WordPressa i ucząc się jak takich zleceniodawców pozyskać. Takie umiejętności zdobędziesz na kursie WordPress & Freelancing, którego 4 edycja będzie już niebawem.

Przeczytaj także: Pracuje zdalnie robiąc strony www – poznaj historię Olgi

6. Social Media Marketing

A gdyby tak pomóc przedsiębiorcom (tym samym, o których wspomniałam w poprzednim punkcie) dotrzeć ze swoją ofertą do klientów poprzez social media? Na Facebooku i Instagramie czujesz się jak ryba w wodzie? Zarabiaj na prowadzeniu kont w social mediach, a Twoi zleceniodawcy będą mogli skupić się na swojej pracy.

Przeczytaj także: Wirtualna asystentka bez tajemnic – jak pracuje, co robi i czy chodzi na urlop?

7. Księgowość

Pracę księgowej z powodzeniem można wykonywać w domu. By ją prowadzić niezbędne są odpowiednie umiejętności oraz komputer z dostępem do internetu. Taka forma jest wygodna dla obu stron i tańsza dla przedsiębiorcy. Choć bez wizyt w urzędach czy na poczcie od czasu do czasu się nie obejdzie. 🙂

8. Rękodzieło i jego sprzedaż

Szyjesz, haftujesz, robisz biżuterię ze srebra, zabawki z drewna albo wyjątkowe kapelusze? Ogranicza Cię tylko Twoja kreatywność i wolny czas. Rękodzieło możesz sprzedawać w sklepach stacjonarnych, poprzez własną stronę lub platformy typu Etsy – docierając do klientów z całego świata.

Odwiedź naszą bazę pracodawców i poznaj Pracodawców Przyjaznych Rodzicom!

9. Prowadzenie bloga

Zarabianie na blogu stało się bardzo popularne ale i konkurencja nie śpi 😉 Jeśli uwielbiasz pisać, masz pomysł na bloga (może jakiś niszowy temat, dla pasjonatów, na przykład chust do noszenia dzieci czy miłośników rozmówek włoskich) i promocję siebie – pisz! Pamiętaj o regularności i zdobywaniu coraz szerszego grona odbiorców. Współpraca z markami może dać Ci fajne źródło dochodów.

Zespół MamoPracuj

10. Konsultantka sprzedaży bezpośredniej

Bycie konsultantem oznacza sprzedaż produktów marki, z którą podejmujesz współpracę. Zaczynasz z zestawem startowym, który pozwala na domową działalność (ulotki, katalogi, próbki, gadżety reklamowe). Zarabiasz na prowizji od sprzedaży. Możesz pracować dla firm oferujących sprzedaż kosmetyków, ubrań, biżuterii, a nawet produktów spożywczych czy alkoholi.

11. Fotografia

Praca fotografa łączy zalety pracy zdalnej z bezpośrednim kontaktem z ludźmi. Wymaga jednak ona sporego wkładu finansowego, na początek na sprzęt i akcesoria fotograficzne. Masz przestrzeń w domu na małe studio fotograficzne w domu? Świetnie! Popyt na dobrego fotografa nie spada, a sesje fotograficzne, zwłaszcza rodzinne, cieszą się ogromną popularnością. W Akademii Fotografii Dziecięcej możesz zrobić profesjonalny kurs (on-line) i zacząć całkiem nową pracę jako fotograf. 10% zniżki na kurs na hasło mamo pracuj.

Przeczytaj także: Fotografia to moja pasja. Mam czwórkę dzieci i robię to, co kocham!

12. Korekta tekstu

Książki, artykuły do gazet, teksty na bloga – jeśli jesteś mistrzynią wyłapywania literówek, albo masz nosa do przecinków – zostań korektorką. Możesz współpracować zdalnie z wydawnictwem, albo jako freelancerka szukać różnych zleceń.

13. Pieczenie ciast na zlecenie

Pasjonaci gotowania mogą pracować w domu, jednocześnie oddając się przyjemności. Ludzie chętnie zamawiają catering lub torty i ciasta na imprezy, wykonane pod ich indywidualne zamówienie. Pieczenie ciast na zamówienie, biznes w 5 krokach – przeczytaj nasz artykuł na ten temat.  

14. Tłumaczenie tekstów

Znajomość języków obcych daje możliwość pracy w domu przy różnego rodzaju tłumaczeniach. Zakres działań jest rozpięty – od krótkich tekstów i dokumentów, po długie formy tekstowe. Im mniej popularny język, tym mniejsza konkurencja i wyższe stawki. Islandzki, norweski, a może japoński?

15. Wyszukiwanie informacji i tworzenie baz danych

Klienci chętnie zlecą prace przy researchu i przesiewaniu miliarda stron internetowych, w poszukiwaniu konkretnych informacji. Do pracy będzie potrzebny komputer z internetem i w zależności od poziomu trudności zadania, języki obce i umiejętność obsługi różnych programów komputerowych.

Przeczytaj także: Pracuję jako programistka – historia Karoliny, która się przebranżowiła

16. Telemarketer

Do niedawna praca typu call center kojarzyła się biurem, w którym ludzie pracowali „biurko w biurko” wykonując lub odbierając telefony. Jednak firmy poszerzają te możliwości, przyciągając do pracy osoby, które chcą pracować zdalnie. Często potrzebny jest pracownik, który odbiera telefony całą dobę. Również firmy prowadzące działalność wyłącznie w internecie szukają pracownika, który obsługę klienta będzie prowadził z domu.

17. Planowanie wydarzeń i imprez

Ciekawą formą własnej działalności z domu jest planowanie wydarzeń dla innych osób. Osoba, która przygotuje piękne wesele, imprezę urodzinową, targi, firmowe bankiety albo zbiórki charytatywne albo zaplanuje udaną podróż jest na wagę złota.

18. Resume writing

Interesującym pomysłem na pracę zdalną jest pisanie CV na zlecenie. Jak wiadomo dobrze napisane CV, to pierwszy stopień do sukcesu. Nie każdy jednak potrafi dobrze je napisać. Osoba, która będzie świetnie wywiązywać się z tego zadania z pewnością znajdzie wielu klientów.

19. Niania domowa

Lubisz dzieci, mogłabyś godzinami wymyślać zabawy, prace kreatywne i nie przeraża Cię podanie posiłków 5 dzieci na raz? Jeśli masz dom z ogrodem, to idealne warunki, żeby zaoferować rodzicom z sąsiedztwa domową opiekę nad ich maluchami.

Przeczytaj także: Praca z domu? 5 pomysłów, których jeszcze nie znasz

20. Menadżer śmierci cyfrowej

Chociaż brzmi egzotycznie, to jeden z zawodów przyszłości. Menadżer śmierci cyfrowej (digital death manager) pomoże usunąć profile w serwisach społecznościowych klientom, którzy chcą z social media zniknąć, a także zlikwiduje konta mailowe i konta w social mediach na zlecenie rodziny (naprawdę) zmarłego.

Pomysły na pracę zdalną pojawiają się na każdym kroku. Czy wykorzystasz je dla siebie, żeby stworzyć sobie idealne miejsce pracy?

Interesują Cię nasze propozycje dla rodziców?

Zapisz się do newslettera Mamo Pracuj i nie przegap żadnych nowości!

Zapisując się na newsletter, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych na zasadach określonych w polityce prywatności. W każdej chwili zgodę możesz wycofać.

Zdjęcie: Storyblocks.com

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Szczęśliwa żona i mama czwórki dzieci. Macierzyństwo to jej największa pasja, motywująca do rozwoju i działania. Z przyjemnością oddaje się pisaniu. Kocha muzykę, kino i dobre jedzenie. Lubi śledzić trendy i wprowadzać je w życie. Zawodowo początkująca, ale z apetytem na sukces.
Chcę otrzymywać inspiracje, pomysły i sugestie jak pracować i nie zwariować.
Newsletter wysyłamy raz na 2 tygodnie