Czego szukasz

V edycja konkursu ”Mama w pracy” – nagrody rozdane!!!

23 maja w stołecznym Centrum Giełdowym odbyło się wręczenie nagród dla pracodawców najbardziej przyjaznych mamom. W konkursie „Mama w pracy” organizowanym przez Fundację Świętego Mikołaja, dziennik Rzeczpospolita oraz firmę badawczą Millward Brown SMG/KRC wystartowały 92 firmy z całej Polski.

Kryteria oceny

Mamy wypełniając ankietę internetową oceniały m.in. następujące czynniki:

-czy w miejscu pracy mogą liczyć na przyjazne traktowanie ze strony przełożonego i współpracowników?

-czy część pracy mogą wykonać zdalnie? Czy mają możliwość stopniowego powrotu do pracy? Czy w grę wchodzi zatrudnienie na część etatu?

-czy otrzymują wyprawkę na dziecko od firmy?

-czy firma organizuje rodzinne pikniki, czy w firmie przygotowano kącik wypoczynkowy dla kobiet, w którym mogą swobodnie nakarmić dziecko piersią? Czy firma dysponuje żłobkiem/ przedszkolem dla podopiecznych swoich pracowników?

Laureaci

Laureatem w kategorii firma duża, przyjazna mamie został Danone Sp. z.o.o.: „dążąc do rezultatu ekonomicznego firmy mamy na uwadze, wpływ jaki wywieramy na otoczenie” mówiła Marzena Popowska, po otrzymaniu statuetki.

Trofeum średniej firmy przyjaznej mamie przypadło spółce Dow Polska Sp. z.o.o.: „wspieranie mam to proces wieloletni” mówił reprezentant firmy podczas przyznania nagrody.

W kategorii mała firma przyjazna mamie laureatem został Hay Group Sp. z.o.o. Zwycięzcy oferują swoim podwładnym następujące udogodnienia: możliwość pracy zdalnej, elastyczne godziny pracy, dofinansowanie do wyprawki dla dziecka, dodatkowy miesięczny, płatny urlop macierzyński, a także opiekę medyczną podczas ciąży i pokrycie kosztów porodu rodzinnego. Każde nowe dziecko w firmie jest dla przełożonego powodem do dumy, a swoją polityką prorodzinną nie tylko wspierają mamy, pozwalając im na stopniowy powrót do pracy, ale wręcz zachęcają do powiększania rodziny. Większość reprezentantów firm sama jest rodzicami, dlatego wsparcie przychodzi w sposób naturalny.

Aż 26 firm tegorocznego plebiscytu „Mama w pracy” zdobyło wyróżnienia. Reprezentant jednej z nich- Galloup Polska- contact center wręcz zaprasza mamy do współpracy: „nie dyskryminujemy osób, posiadających dzieci, bycie mamą to żadna przeszkoda, 99% naszej firmy składa się z kobiet”. Z kolei przedstawicielka Grupy Allegro z.o.o. z dumą mówi o powstających od nowego roku żłobkach i przedszkolach dla podopiecznych firmy. Już wkrótce pełna baza firm wyróżnionych w plebiscycie „Mama w pracy”, a także wywiad z laureatami statuetek!
Mamo, sprawdź bazę firm, gdzie spotkasz się ze zrozumieniem i wsparciem ze strony pracodawców i współpracowników.
Serwis Mamo Pracuj na Gali reprezentowała Marta Szyszko. Dziękujemy!

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Mama pełną parą, która od spraw domowych i trywialnych ucieka w nałóg… pisanie. Dzieli się matczyną dolą i z innymi rodzicielkami na portalu www.niedoskonalamama.pl. Prowadzi także blogi www.takeitizi.pl oraz www.kobietawe-biznesie.pl.
Podyskutuj
Chcę otrzymywać inspiracje, pomysły i sugestie jak pracować i nie zwariować.
Newsletter wysyłamy raz na 2 tygodnie