Czego szukasz

TransferHUB – od edukacji do zatrudnienia

TransferHUB to możliwość dla Ciebie, żeby sprawdzić siebie i swój pomysł przy wsparciu doradców, tutorów, ekspertów, praktyków, odbiorców i z równie ważnym wsparciem finansowym. Nabór wniosków do 11 grudnia, a najbliższe spotkanie z cyklu „Mikrowyzwania w maxiskali” już 1 grudnia w Warszawie. Zapisz się już teraz!

 • Redakcja portalu Mamo Pracuj - 29/11/2016
dziewczyna czyta książkę

TransferHUB, czyli ?

TransferHUB to ogólnopolski Inkubator innowacji społecznych.

To miejsce pracy (HUB) nad oddolnymi, łączącymi różnorodne światy i doświadczenia, pomysłami dotyczącymi wyzwań i barier w przechodzeniu (Transfer) osób młodych z edukacji do zatrudnienia.

TransferHUB to możliwość dla Ciebie, żeby sprawdzić siebie i swój pomysł przy wsparciu doradców, tutorów, ekspertów, praktyków, odbiorców i z równie ważnym wsparciem finansowym – w sumie dającymi ci swobodę działania.

Na jakie wsparcie można liczyć w ramach TransferHUB?

 • Na początek zapraszamy Cię do udziału w spotkaniach w Warszawie i innych miastach Polski, na których warsztatowo pracujemy nad pomysłami i problematyką dotyczącą grup docelowych. Możesz się zainspirować, sieciować, poszerzać swoje spojrzenie i korzystać z doświadczenia innych.
 • We wstępnej fazie inkubacji (po zakwalifikowaniu wniosku we wstępnej selekcji) zapraszamy cię na zjazdowy Kurs USeR, na którym razem z innymi pomysłodawcami i ekspertami dopracujesz i pogłębisz swój pomysł tworząc specyfikację swojej innowacji. Dostępne będzie również zdalne doradztwo, jeżeli okaże się, że Twoja innowacja wymaga specyficznej wiedzy albo dodatkowego wsparcia w jej konstruowaniu i pogłębianiu.
 • Po Kursie USeR, jeżeli Komisja Grantowa wybierze Twój pomysł do dalszego wsparcia, czyli na kolejne etapy pracy, prototypowanie i testowanie otrzymasz wsparcie:
  • indywidualnego opiekuna innowacji w tym w opracowaniu harmonogramu i planu działania,
  • eksperckie i szkoleniowe (indywidualne i grupowe) zgodnie z zapotrzebowaniem,
  • ok. 30 tys. zł grantu rozliczanego efektami a nie fakturami,
  • pomoc w pracy z odbiorcami twojego rozwiązania,
  • voucher in blanco na niespodziewane, nietypowe potrzeby w pracy nad innowacją
  • towarzyszyć będzie Ci również partnerska ewaluacja.
 • Po przetestowaniu, jeżeli Twoja innowacja zostanie wybrana (na podstawie wyników ewaluacji) spośród 30 do dalszego upowszechniania w ramach TransferHUB, zaprosimy Cię do partnerskiej współpracy nad zapoczątkowaniem wdrażania jej w skali marko.

Bieżący nabór do inkubatora

 • Kontekst tematyczny: idee, wartości i narzędzia przedsiębiorczości społecznej
 • Pomysłodawcą/wnioskodawcą może być praktycznie każdy – osoba prywatna, grupa nieformalna, organizacja pozarządowa, przedsiębiorca, podmioty i instytucje publiczne… lista ciągnie się w nieskończoność.

Harmonogram

 • Kolejne spotkania warsztatowe sieciująco-generujące w Warszawie (1 grudnia), Krakowie i Lublinie.

Jesteśmy dostępni również w trakcie Dni Otwartych TransferHUB (więcej informacji na www.transferhub.pl i www.fb.com/transferhub). Możesz również po prostu do nas zadzwonić albo odwiedzić nas w dogodnym dla siebie momencie, żeby porozmawiać o swoim pomyśle.

 • Złóż wniosek do 11 grudnia – twój pomysł chcemy poznać w szkicowej wersji, nie chodzi o rozpisywanie się i precyzyjne budżetowanie. Formularz on-line jest prosty do uzupełnienia. Dokumentacja (formularz, regulamin, kryteria oceny) dostępna jest na stronie >> . Skontaktuj się z nami w razie jakichkolwiek pytań.
 • Po wstępnej selekcji wniosków z wynikami w połowie grudnia zaprosimy wybranych pomysłodawców na (nieodpłatny) Kurs USeR, w trakcie którego odbędą się 3 zjazdy: 7-8 oraz 21-22 stycznia i 4-5 lutego. Wówczas również będzie dostępne zdalne doradztwo.
 • Decyzja o przyznaniu dalszego wsparcia zostanie podjęta przez Komisję Grantową na koniec lutego i od razu damy ci znać o wynikach. Jeżeli będziemy mogli pracować dalej, będziemy mieli ok. 2 miesiące na ostateczne dopracowanie i prototypowanie oraz dalsze maksymalnie 6 miesięcy na testowanie twojego pomysłu.

Najbliższe spotkanie w Warszawie 1 grudnia b.r.

Zapraszamy na Generator TransferHUB, kolejne już spotkanie z cyklu Mikrowyzwania w maxiskali, który realizujemy w ramach inkubatora innowacji społecznych TransferHUB:

1 grudnia 2016 r., 10:00-16:00
Centrum Kreatywności Targowa
ul. Targowa 56, Warszawa

Cel spotkania: sieciowanie, generowanie pomysłów do realizacji w ramach TransferHUB

Chcemy skoncentrować się na wyzwaniach i barierach młodych ludzi w kontekście odnalezienia się na rynku pracy. Będziemy pracować na bazie Twojego doświadczenia i konkretnych przykładów, żeby sprawdzić czego brakuje, co utrudnia młodym ludziom płynne przejście od systemu edukacji do zatrudnienia. Spotkamy ze sobą praktyków z różnych światów (związanych z edukacją, rynkiem pracy, spotykających się z młodymi w swoich zawodach, pracujących w organizacjach pozarządowych, urzędach pracy czy będących rodzicami). Wasze różnorodne doświadczenia mogą zaowocować wytworzeniem sensownych recept na to, co nie działa, tak jak powinno. Wychodząc od problemów będziemy szukać rozwiązań i generować pomysły, które potem można zrealizować w ramach inkubatora TransferHUB.

Struktura spotkania:

Opowiemy Wam o misji i sposobie funkcjonowania inkubatora innowacji społecznych TransferHUB. Potem będziecie mieli okazję posłuchać opowieści o młodych ludziach z perspektywy czterech osób, które w ramach swoich pasji współpracują z młodymi i chcą odpowiadać na ich sytuację.
Hubert Połoniewicz opowie o wyzwaniach młodych adeptów sztuki lutnictwa, którzy uczą się robić tradycyjne ludowe instrumenty.
Majka Lipiak opowie o Leżę i pracuję, czyli o agencji marketingowej, która stwarza możliwość pracy osobom leżącym w łóżku.
Franek Hurny opowie o młodych i społecznym wymiarze fryzjerstwa.
Martyna Kwiatkowska podzieli się doświadczeniem pracy z klubami kobiet w Tadżykistanie i tym, jak je można wykorzystać w Polsce.

W drugiej części spotkania zaprosimy Cię do pracy warsztatowej. Chcemy posłuchać o Twoim doświadczeniu w pracy z młodymi ludźmi, skonfrontować je i wzbogacić o doświadczenie osób z innych dziedzin. Jeżeli widzisz wokół siebie problemy i wyzwania społeczne osób młodych w kontekście znajdowania przez nie swojego miejsca na zmieniającym się rynku pracy, przyjdź i poszukaj z nami recept!

Cykl Mikrowyzwania w maxiskali jest częścią trzyletniego projektu grantowego TransferHUB, tworzącego przestrzeń do pracy nad pomysłami, które mogą się przerodzić w konkretne, nowatorskie rozwiązania, ułatwiające ludziom w wieku 15-29 lat odnalezienie się na rynku pracy. Szczególnie myślimy o tych młodych osobach, które są w tym momencie w systemie edukacji, ale istnieje duże prawdopodobieństwo, że będą miały trudności w znalezieniu zatrudnienia, o tych, którzy nie pracują, nie uczą się ani nie szkolą (NEETs) i tych, którzy pracują poniżej swoich kwalifikacji, ludziach, których sytuacja zawodowa, z różnych względów, grozi wypadnięciem z rynku pracy.

Więcej o inkubatorze pomysłów znajdziecie na stronie >> 

Zapraszamy do bezpłatnej rejestracji >>

Zdjęcie tytułowe: Picjumbo.com

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Redakcja portalu Mamo Pracuj
Podyskutuj
Chcę otrzymywać inspiracje, pomysły i sugestie jak pracować i nie zwariować.
Newsletter wysyłamy raz na 2 tygodnie
Może Cię zainteresować także:
Uwaga. Strona wykorzystuje pliki cookies. Informacje uzyskane za ich pomocą wykorzystywane są w celach statystycznych. Pozostając tu godzisz się na ich zapisywanie w Twojej przeglądarce. ×

Email marketing powered by FreshMail
 

Email marketing powered by FreshMail
 

Email marketing powered by FreshMail