Czego szukasz

Praca dla Mam z Łodzi. Dołącz do zespołu NEUCA!

Choć wakacje jeszcze trwają, te mamy, które chcą pracować nie siedzą z założonymi rękami, tylko szukają, zadają dociekliwe pytania i składają swoje CV. Właśnie z takimi mamami, 17 sierpnia, spotkał się zespół Grupy NEUCA, który przygotował specjalną ofertę pracy skierowaną do mam. O co najczęściej pytały uczestniczki? Czego dowiedziały się na spotkaniu? Kogo szuka NEUCA? Zobacz, a jeśli właśnie szukasz pracy, aplikuj >>>>

 • Joanna Gotfryd - 29/08/2016
Prezenty od NEUCA dla uczestniczących Mam

Na nasze pytania odnośnie spotkania, które odbyło się 17 sierpnia br. w Łodzi, odpowiada Arleta Olewińska, Starszy Specjalista ds. Rekrutacji i Rozwoju Personelu Grupy NEUCA.

Pani Arleto, spotkanie z udziałem dzieci zawsze jest wesołe. Czy tym razem, też tak było?

Atmosfera była niesamowita! Nie bez znaczenia było miejsce, które wybraliśmy na spotkanie czyli uwielbianą przez mamy kawiarnię dla dzieci i rodziców Tubajka. Zależało nam na zapewnieniu miłego otoczenia także dla dzieci.

Nasze spotkanie było bardzo kameralne i dzięki temu z każdą uczestniczką mogliśmy spokojnie porozmawiać i odpowiedzieć na każde pytanie. Było ciekawie i intensywnie. Już teraz, z kilkoma uczestniczkami kontynuujemy rozmowy w kontekście zatrudnienia. Sporo czasu poświęciliśmy także na konsultacje CV i dalszej ścieżki rozwoju mam. Miło nam było kiedy inne mamy, które po prostu były w kawiarni Tubajka, przyłączały się do naszej rozmowy.

neuca_spotkanie_lodz_dzieci640

Nasza firma jest otwarta na zatrudnianie mam, nie tylko w Łodzi, ale także w Toruniu, Poznaniu, Szczecinie, Kielcach, Łodzi, Lublinie, Katowicach, Gdańsku, Wrocławiu i Bielawie.

O co najczęściej pytały uczestniczki ?

Mamy najczęściej pytały o godziny pracy, możliwości rozwoju, benefity z których mogą korzystać pracownicy NEUCA. W spotkaniu uczestniczyła nasza koleżanka, praktyk biznesu – kierownik telemerketingu, która sama jest mamą i opowiadała, dlaczego jej osobiście dobrze pracuje się z mamami.

neuca_spotkanie_lodz_stol640

Poprosiliśmy uczestniczki, aby podzieliły się swoimi spostrzeżeniami na gorąco po spotkaniu. Jednak z nich tak podsumowała swój udział:

„Udział w spotkaniu przyniósł mi wiele korzyści. Był impulsem, który pobudził mnie do działania w kierunku znalezienia pracy zgodnej z moimi oczekiwaniami. Panie były bardzo pomocne i życzliwe. Informacje, które nam przekazały z pewnością wykorzystam w dalszym poszukiwaniu pracy” – Sylwia, także uczestniczka spotkania.

Proszę w kilku słowach przypomnieć kogo aktualnie szukacie w Łodzi?

Poszukujemy osób na stanowisko konsultant telefoniczny. Dlatego tak ważne są dla nas takie umiejętności jak: łatwość nawiązywania kontaktów i umiejętność budowania relacji, zdolność szybkiego reagowania na potrzeby klientów i pozytywne nastawienie.

Właśnie dlatego zależy nam na pozyskaniu do naszego zespołu mam, które na co dzień odpowiadają na potrzeby najbardziej wymagających klientów na świecie – czyli własnych dzieci.

neuca_spotkanie_lodz_sala640

Oferujemy pracę na etat, w niepełnym wymiarze godzin, popołudniami i wieczorami. A także możliwości dalszego rozwoju. Mamy specjalny program benefitów przygotowany z myślą o rodzicach. Zachęcamy do aplikowania >>>

Rekrutujemy także w innych miastach: Toruniu, Poznaniu, Szczecinie, Kielcach, Łodzi, Lublinie, Katowicach, Wrocławiu i Bielawie i Gdańsku.

Dziękuję za rozmowę i trzymam kciuki za cały proces rekrutacyjny.

neuca_spotkanie_lodz_prezentacja640

Rozmawiała: Agnieszka Czmyr-Kaczanowska

Zdjęcia: własność Grupy NEUCA

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Joanna Gotfryd
Współzałożycielka portalu Mamo Pracuj, absolwentka UEK, z doświadczeniem zawodowym w dużym biznesie. Mama dwóch rozbrykanych dziewczynek. Pasjonatka górskich wycieczek i Italii w każdej postaci. Marzy o dalekich podróżach i zdobyciu Korony Gór Polski.
Podyskutuj

Czy na zleceniu dostaniesz zasiłek macierzyński?

Pracując na umowę zlecenie kobiecie może być przyznany zasiłek macierzyński na takich samych prawach jak kobieta zatrudniona na etat. Są jednak pewne warunki, które należy spełnić. Jakie? Przeczytaj artykuł i dowiedz się czego powinnaś dopilnować, aby otrzymać zasiłek w takiej samej wysokości jak kobieta na etacie!
 • Aneta Socha - Jaworska - 07/06/2019
mama bawi się z dzieckiem

Czym jest umowa zlecenie?

Umowa zlecenie zawierana jest między dwoma stronami – zleceniodawcą i zleceniobiorcą. Jest to umowa starannego działania, gdzie miejsce i czas wykonywania zlecenia nie mają większego znaczenia.

Zazwyczaj zleceniodawca jest firmą i po jego stronie jest wyliczenie oraz opłacanie składek i zaliczek na podatek za zleceniobiorcę. Może być też sytuacja taka, że umowa zlecenie zawierana jest między dwoma osobami prywatnymi. Wówczas podatek zobowiązany jest rozliczać zleceniobiorca (wykonawcę), a składki zleceniodawca (zlecającego).

Kiedy otrzymam zasiłek macierzyński?

Aby otrzymać zasiłek macierzyński trzeba podlegać pod ubezpieczenie chorobowe. Dla zleceniobiorcy składka chorobowa jest dobrowolna, zatem musi on zgłosić chęć jej opłacania zleceniodawcy. Najlepiej informację tą przekazać w formie pisemnej.

Osoba wykonująca zlecenie może od początku zawarcia umowy podlegać pod to ubezpieczenie, ale może także po pewnym czasie zgłosić się z takim wnioskiem.
Zasiłek macierzyński przysługuje bez okresu wyczekiwania, czyli nie musi minąć czas, by otrzymać świadczenie, wystarczające jest samo zgłoszenie do ubezpieczenia chorobowego.

Składka chorobowa w wysokości 2,45% opłacana jest z funduszy zleceniobiorcy, zatem po opłaceniu dobrowolnie tej składki, wynagrodzenie będzie nieco niższe.
Jakie dokumenty muszę złożyć?

Aby otrzymać zasiłek macierzyński z tytułu umowy zlecenie, trzeba:

 • być zgłoszonym do dobrowolnego ubezpieczenia chorobowego,
 • złożyć zaświadczenie lekarskie o przewidywanej dacie porodu – w przypadku występowania o zasiłek macierzyński za okres przed porodem (max 6 tygodni przed planowaną datą),
 • lub odpis skrócony aktu urodzenia dziecka lub jego kopia potwierdzona przez płatnika składek albo ZUS za zgodność z oryginałem – w przypadku występowania o zasiłek macierzyński za okres od dnia porodu,
 • przekazać druk Z-3a – ale tylko, gdy to ZUS będzie wypłacał zasiłek.

Czy otrzymam inne świadczenie, jeśli nie będę mieć prawa do zasiłku?

Jeśli zdarzy się tak, że kobieta urodzi dziecko, ale nie będzie mieć prawa do zasiłku macierzyńskiego, to może starać się o świadczenie rodzicielskie w wysokości 1000 zł. Co więcej mama, która otrzyma zasiłek mniejszy niż 1000 zł, może złożyć wniosek o wyrównanie go do kwoty 1000 zł netto.

Zdjęcie: Storyblocks.com

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Aneta Socha - Jaworska
InFakt łączy obsługę księgową przez biuro rachunkowe z dostępem do aplikacji www oraz mobile. Firma specjalizuje się w obsłudze branż: IT, Internet, reklama, media. Osoby, które nie prowadzą jeszcze działalności, mogą skorzystać z pomocy i usługi Zakładania Firmy (specjalna oferta dla Mamopracuj). Więcej na: www.infakt.pl

Mamo Pracuj partnerem programu Facebook Pomaga w Rozwoju!

Nasza Fundacja obok Pracuj.pl i Harvard Business Review Poland, została partnerem programu "Facebook Pomaga w Rozwoju". Agnieszka Czmyr-Kaczanowska, współzałożycielka naszego portalu wzięła udział w spotkaniu prasowym w związku ze startem platformy w Polsce. Program Facebook'a to szereg bezpłatnych kursów online z zakresu marketingu cyfrowego, przygotowania do poszukiwania pracy oraz rozwoju umiejętności miękkich. Każda mama, która chcę się rozwijać w tym zakresie, znajdzie coś dla siebie!
 • Redakcja portalu Mamo Pracuj - 06/06/2019
Facebook pomaga w Rozwoju - prelegenci

Fundacja Mamo Pracuj wraz z portalem Pracuj.pl oraz magazynem Harvard Business Review Poland, została partnerem programu „Facebook Pomaga w Rozwoju”!

Facebook pomaga w Rozwoju - prelegenci

Fundacja Mamo Pracuj została jednym z trzech partnerów nowego programu rozwojowego Facebook’a.

Program Facebook pomaga w rozwoju pozwala na udział w bezpłatnych kursach online z zakresu marketingu cyfrowego, przygotowania do procesu rekrutacyjnego przy poszukiwaniu pracy oraz rozwoju umiejętności miękkich.

Nasze materiały podpowiadające, jak wracić na rynek pracy po przerwie, zasilają wiedzowo platformę.

Z badania opinii, które zrealizowaliśmy wśród przedsiębiorców, wiemy, że 72% menedżerów określa kompetencje cyfrowe jako ważne w procesie rekrutacji – ważniejsze nawet niż to, jaką szkołę ukończył kandydat.

„Widzimy, że podnoszenie kompetencji cyfrowych jest niezbędne dla dalszego rozwoju gospodarczego Polski. Dlatego wspieranie mieszkańców Polski w tym zakresie jest jednym z naczelnych celów Przestrzeni. Uruchamiając program “Facebook pomaga w Rozwoju” podejmujemy kolejny duży krok w jego realizacji” – wyjaśnia Jakub Turowski z Facebook’a

Program Facebook pomaga w Rozwoju to kursy obejmujące zagadnienia:

 • marketingu społecznościowego,
 • bezpieczeństwa w sieci,
 • analizy danych,
 • oraz porady na temat skutecznego planowania kariery.

Platforma jest dostępna dla każdego, dlatego zachęcamy do uczestnictwa osoby chcące się rozwijać lub planujące się przekwalifikować.

Polska w tyle krajów Europy

Zaledwie 40% Polaków posiada podstawowe kompetencje cyfrowe, a Polska znajduje się na 24 miejscu wśród 28 państw członkowskich UE (Dane Indeksu gospodarki cyfrowej i społeczeństwa cyfrowego Komisji Europejskiej DESI).

Program dostępny jest pod adresem rozwoj.fb.com i zawiera obecnie cztery kursy w dwóch ścieżkach. Pierwsza dotyczy marketingu cyfrowego i podzielona jest na dwa stopnie: „Pierwsze kroki” i „Idź dalej”. Druga związana jest karierą i oferuje kurs przygotowawczy do procesu rekrutacyjnego „Jak znaleźć pracę” i program „Zabłyśnij w pracy”, zajmujący się tematami współpracy w zespole i ćwiczeniem kompetencji miękkich. Kolejne programy mają rosnąc z czasem.

Odpowiedź na potrzeby konkretnych grup społecznych

Z rozwoju i poszerzania swoich umiejętności chcą korzystać również osoby, które powracają na rynek pracy. Jedną z takich grup są właśnie mamy, które szukają zatrudnienia.

„Przed kobietami wracającymi na rynek pracy po przerwie stoi wiele wyzwań. Muszą się mierzyć zarówno z nowymi obowiązkami domowymi, ale także inną rzeczywistością w firmie, zmianami technologicznymi czy nowymi wymaganiami i oczekiwaniami pracodawców. Często także ze stereotypowym podejściem do pracy kobiet. Dlatego tak ważne jest zrozumienie potrzeb kobiet na rynku pracy, mądre wspieranie ich i umożliwienie ciągłego rozwoju, a przede wszystkim uelastycznienie form pracy” – Agnieszka Czmyr-Kaczanowska, współzałozycielka portalu mamopracuj.pl i Wiceprezes Fundacji Mamo Pracuj tłumaczy

Dostęp do platformy jest całkowicie bezpłatny. Wymaga zalogowania się przez platformę Facebook, za pomocą numeru telefonu bądź adresu e-mail. 

Facebook pomaga w Rozwoju - przemawiająca Agnieszka Czmyr-Kaczanowska

Start programu ogłoszono 31 maja 2019 roku. W maju upłynął także rok od otwarcia Przestrzeni from Facebook, czyli centrum społeczności Facebooka w Warszawie, w którym odbywają się różnego rodzaju wydarzenia poświęcone debacie publicznej i rozwojowi kompetencji cyfrowych. W pierwszym roku działalności odbyło się tam ponad 350 wydarzeń, a miejsce odwiedziło przeszło 15 tysięcy osób.

Facebook pomaga w Rozwoju - Agnieszka Czmyr-Kaczanowska oraz prowadząca

Facebook pomaga w Rozwoju - prelegenci

Źródło: na podstawie materiałów prasowych

Zdjęcia: własność Facebook, autor: Bartek Bartosiński, fantasmatic.pl

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Redakcja portalu Mamo Pracuj
Chcę otrzymywać inspiracje, pomysły i sugestie jak pracować i nie zwariować.
Newsletter wysyłamy raz na 2 tygodnie

Może Cię zainteresować także:

Uwaga. Strona wykorzystuje pliki cookies. Informacje uzyskane za ich pomocą wykorzystywane są w celach statystycznych. Pozostając tu godzisz się na ich zapisywanie w Twojej przeglądarce. ×

Email marketing powered by FreshMail
 

Email marketing powered by FreshMail
 

Email marketing powered by FreshMail