Czego szukasz

Pomysły na dekorację małych przestrzeni – naklejki ścienne

Przez ostatnie dwa lata zaczęliśmy spędzać coraz więcej czasu w naszych domach, pracując w nich, odpoczywając, przeżywając lepsze i gorsze dni. Dlatego tym bardziej istotne jest dopasowanie wystroju i stworzenie komfortowej przestrzeni, w której będziemy czuć się dobrze. Używanie naklejek ściennych do dekoracji pomieszczeń w domu jest zawsze dobrym pomysłem, który nie wymaga remontów czy dużych nakładów finansowych.

Naklejki ścienne - dla kogo?

Naklejki z kafelkami, projekty ze zwierzętami dla miłośników naturalnych wzorów, kwiaty i ornamenty dla entuzjastów stylu glamour lub tekstury czy geometryczne kształty dla fanów minimalizmu. Możliwości są nieograniczone, zwłaszcza, że można również stworzyć własną, spersonalizowaną dekorację dopasowaną do wymogów małej sypialni czy łazienki. To jest właśnie kolejna z zalet tych dekoracji; oferują one niezrównaną różnorodność opcji personalizacji.

Naklejki ścienne do dekoracji przedpokoju bądź innych małych przestrzeni

Przedpokój jest zarówno neutralnym miejscem w domu, jak i miejscem, które jest intensywnie użytkowane przez wszystkich domowników. Często jest to pomieszczenie trudne to udekorowania, gdyż zazwyczaj mały i podłużny metraż nie pozwala nam na zbyt wiele. Naklejki to rozwiązanie, dzięki któremu możemy ożywić tą przestrzeń bez zabierania cennego miejsca czy światła.

Podobnie jest zresztą z pomieszczeniami takimi jak łazienki, kiedy to do zagospodarowania mamy niewielką przestrzeń, a nie chcemy by jej ściany były zwykłą, gładką i nudną powierzchnią. Naklejki na ścianę są odporne na wilgoć więc nie trzeba martwić się o problemy z jej utrzymaniem. Dodatkowo takie naklejki mogą imitować piękne portugalskie płytki bądź inne wzory przeznaczone właśnie dla łazienek.

Montaż naklejek ściennych

Główną zaletą naklejek ściennych jest ich szybkość i prostata w naklejaniu. Zamiast męczyć się z malowaniem lub odnawianiem ścian, możesz po prostu wybrać naklejki z katalogu wyspecjalizowanych sprzedawców. Kupując je przez Internet będziesz mieć również możliwość obejrzenia wizualizacji pomieszczeń z naklejkami. To pomoże Ci wpaść na oryginalny pomysł do Twojego wnętrza. Zwłaszcza jeśli jest ono małe i potrzeba mu sprytnego wykorzystania tej małej przestrzeni.

Choć naklejki ścienne do dekoracji korytarza, sypialni, kuchni czy łazienki to przede wszystkim sposób na dostosowanie wystroju do własnych pragnień oraz do ograniczającej nas małej przestrzeni, to ich zalety się na tym nie kończą. Istotnie, naklejki na ścianę mają tę właściwość, że można je nakleić i usunąć w ciągu zaledwie kilku sekund. Nie zostawiają one żadnych śladów ani nie niszczą farby. Jest to ważna cecha, zwłaszcza przy dekorowaniu wnętrz przeznaczonych dla dzieci, które szybko dorastają, a wraz z nimi dorastają ich upodobania. Trzeba jednak pamiętać, że nie należy nakładać naklejek na świeżo malowane ściany i lepiej jest odczekać kilka tygodni.

Sprawdź również 10 książek, które wspierają edukację naszych dzieci!

Materiał powstał we współpracy z partnerem portalu.

Zdjęcie: partnera portalu

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:

Polecane artykuły

oferty
pracy
Sprawdź pełną listę
baza
pracodawców
Pracodawca przyjazny rodzicom
Reklama
Chcę otrzymywać inspiracje, pomysły i sugestie jak pracować i nie zwariować.
Newsletter wysyłamy raz na 2 tygodnie