Czego szukasz
Planery i kalendarze 2023

Określić Workbook autorstwa Agnieszki Stein jako planer, to zdecydowanie za mało. Bowiem oprócz funkcji terminarza pełni on rolę poradnika i przewodnika. Jest zbiorem wskazówek i ćwiczeń skłaniających do przemyśleń, dotyczących zarówno samej siebie, jak i macierzyństwa. A w tym roku Wydawnictwo Mamato prezentuje także Workbook Junior, który powstał przede wszystkim z myślą o najmłodszych.

Workbook

Chcę mieć Workbook

Workbook jest propozycją dla mam, które chcą pracować ze swoimi emocjami oraz relacjami z dziećmi. Myślą przewodnią pracy z planerem jest cytat na pierwszej stronie „Rodzicielstwo to przede wszystkim ogarnianie siebie”.

Zawarte w kalendarzu wskazówki i ćwiczenia pozwolą na przepracowanie zagadnień związanych z emocjonalnymi reakcjami naszego ciała. Autorka opiera pracę ze sobą na czterech strefach. Strefa żółta dotyczy niezbędnego odpoczynku, zielona rozwoju relacji, czerwona reakcji na zagrożenia, natomiast niebieska mechanizmów adaptacyjnych.

Układ planera podzielony jest na trzy części: pierwsza to terminarz miesięczny, druga zawiera wiedzę i ćwiczenia, a trzecia kalendarz tygodniowy. W planerze znajdziemy sporo miejsca do notowania, rysowania i kolorowania. Workbook sprawdzi się jako narzędzie do pracy, rozwoju i relaksacji.
Planer jest pięknie wydany, a miękka oprawa w trzech energetyzujących kolorach, do wyboru: żółtym, fioletowym i turkusowym, będzie Cię motywować do działania.

Jaki jest Workbook?

 • ma format: A5 i liczy sobie 288 stron,
 • ma sztywną okładkę w miękkiej oprawie w kolorze żółtym, fioletowym i turkusowym ze złotym napisem.

Jaki jest w środku?

 • zawiera spis treści,
 • ma kartki kalendarza z układem tygodniowym i miesięcznym bez dat, możesz zacząć planować od kiedy tylko chcesz,
 • znajdziesz w nim zadania i ćwiczenia oraz miejsce na własne notatki,
 • ma strony do kolorowania i trzy wstążki, którymi zaznaczysz ważne dla siebie strony,
 • może przyda Ci się papierowa kieszonka na tylnej wewnętrznej okładce lub gumka zamykająca całość, żeby nic nie wypadło.
  kremowy papier.

Workbook Junior

Pojawił się rok po swoim starszym bracie. To poradnik podpowiadający rodzicom jak towarzyszyć dziecku w poznawaniu siebie. Jednocześnie jest przewodnikiem w procesie odkrywania emocji i reakcji dziecka.
Został stworzony po to, by poprzez rysowanie, kolorowanie, zapisywanie, rozmowę i wspólny czas, rodzice mogli towarzyszyć dziecku i w łatwy sposób rozmawiać o potrzebach, strefach (mamy tu podobnie jak w Workbooku podział na strefy) i innych konceptach.

Workbook junior nie jest planerem, lecz książką z ilustracjami w prosty sposób przedstawiającymi narzędzia potrzebne do zaopiekowania się sobą. Ponadto znajdują się tam także merytoryczne wskazówki dla rodziców. A jeśli spodobają Wam się rysunki, zawsze możecie je sobie skopiować. 🙂

Jaki jest Workbook Junior?

 • ma duży format: 220×297 cm i liczy sobie 56 stron,
 • ma sztywną okładkę, karton z gumką zamykającą

Co zawiera Workbook Junior?

 • spis treści, wskazówki, zadania i ćwiczenia,
 • miejsce na własne notatki,
 • strony do kolorowania.

Wydawcą Workbooka jest Mamato.

Zdjęcia: Alina Gamza Fotografia

Chcę mieć Workbook

Chcę otrzymywać inspiracje, pomysły i sugestie jak pracować i nie zwariować.
Newsletter wysyłamy raz na 2 tygodnie
Może Cię zainteresować także: