Trenerka/trener pracy

  • Wymiar czasu: Niepełny wymiar czasu pracy, Pełen wymiar czasu pracy
  • lokalizacja: Łaziska Górne
Centrum Społecznego Rozwoju

Stowarzyszenie Centrum Społecznego Rozwoju poszukuje osób do pracy na stanowisku:

TRENER PRACY/POŚREDNIK PRACY

Miejsce pracyteren powiatu mikołowskiego.

Zakres obowiązków:

  • weryfikacja preferencji zawodowych uczestników programu Klubu Integracji Społecznej (KIS) w praktyce, prowadzenie krótkoterminowych warsztatów praktycznych w przedsiębiorstwach,
  • budowanie współpracy międzyinstytucjonalnej na rzecz zatrudnienia uczestników KIS – kontakty z urzędami, instytucjami rynku pracy oraz pracodawcami,
  • pomoc uczestnikom programu KIS w poszukiwaniu pracy,
  • wyszukiwanie miejsc pracy,
  • kontakty z pracodawcami – rozmowy, negocjacje, ustalanie warunków zatrudnienia, zakresu obowiązków pracownika na danym stanowisku oraz wszelkich formalności dotyczących zatrudnienia,
  • analiza stanowisk pracy, dopasowanie miejsca pracy do preferencji i możliwości uczestników programu KIS,
  • wsparcie osób przy formalnościach związanych z organizacją praktyki zawodowej lub zatrudnieniem (np.: lekarz medycyny pracy, szkolenie BHP, sprawy organizacyjne),
  • wsparcie pracodawcy w procedurze zatrudniania uczestników programu KIS,
  • wprowadzenie uczestnika programu KIS do zadań w miejscu pracy – organizacja lub prowadzenie praktycznego szkolenia stanowiskowego, jak również pomoc w nawiązaniu relacji interpersonalnych,
  • wsparcie współpracowników uczestników programu KIS,
  • motywowanie uczestników programu KIS do całkowitego usamodzielnienia się w miejscu pracy,
  • monitorowanie, kontakt z pracodawcami (zarówno telefoniczny jak i osobisty, ewaluacja podejmowanych działań),
  • stała współpraca z rodziną i otoczeniem uczestników programu KIS oraz realizatorami projektu.

Wymagania:

  • wykształcenie wyższe,
  • znajomość przepisów z zakresu pomocy społecznej, rynku pracy, zatrudnienia socjalnego oraz rehabilitacji zawodowej i społecznej osób niepełnosprawnych,
  • niekaralność,
  • komunikatywność,
  • samodzielność,
  • dyspozycyjność popołudniami,
  • prawo jazdy kategorii B i własny samochód.

Mile widziane:

  • wykształcenie kierunkowe z zakresu pracy socjalnej, pedagogiki, psychologii, doradztwa zawodowego,
  • doświadczenie zawodowe w instytucjach pomocy i integracji społecznej oraz w instytucjach rynku pracy, ze szczególnym uwzględnieniem wykonywanych działań zbieżnych z obowiązkami trenera pracy/pośrednika pracy,
  • doświadczenie w realizacji działań w ramach projektów finansowanych ze środków Unii Europejskiej, w szczególności w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Oferujemy:

  • umowę zlecenie w okresie do 30 czerwca 2015 roku,
  • możliwość rozwoju zawodowego,
  • miłą atmosfera pracy.

Informacja dodatkowa:

  • Praca oferowana jest w ramach projektów pn.: „Przyszłość w naszych rekach”, „Lepsza przyszłość” i „Masz staż – szansę masz – zwiększenie szans na zatrudnienie osób niepełnosprawnych”, które finansowane są ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
  • Zgłoszenia osób spełniających warunki określone w ogłoszeniach, wraz z CV przedstawiającym dotychczasowe doświadczenie, prosimy przesyłać do dnia 20 stycznia 2013 roku na adres: [email protected]
  • Zastrzegamy sobie możliwość kontaktu z wybranymi osobami.

Prosimy o dopisanie na dokumentach rekrutacyjnych następującej informacji: „Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w aplikacji dla potrzeb rekrutacji, zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 roku o ochronie danych osobowych”.