Trenerka/Trener (gospodarstwo domowe)

  • Wymiar czasu: Niepełny wymiar czasu pracy
  • lokalizacja: Łódzkie
Towarzystwo Pomocy Głuchoniewidomym

    Towarzystwo Pomocy Głuchoniewidomym powstało w roku 1991, a w 2005 uzyskało status Organizacji Pożytku Publicznego. Działamy na terenie całej Polski i jako jedyni w kraju specjalizujemy się we wspieraniu osób z jednoczesnym uszkodzeniem wzroku i słuchu Poszukujemy

    Instruktorki/Instruktora specjalisty

    który przeprowadzi:

    Trening w zakresie prowadzenia gospodarstwa domowego – zajęcia indywidualne oraz grupowe (metody wzrokowe lub bezwzrokowe; zależnie od możliwości beneficjenta)

    Przykładowe zadania:

    • nauka dostosowania przestrzeni mieszkalnej do następstw uszkodzenia wzroku
    • dostosowanie przestrzeni mieszkania do następstw uszkodzenia słuchu – pogłos, dzwonek do drzwi połączony ze światłem
    • obsługa sprzętu gospodarstwa domowego
    • rozpoznawanie pieniędzy
    • umiejętność rozpoznawania prac niezbędnych do wykonania w obrębie gospodarstwa domowego
    • nauka robienia zakupów
    • nauka organizacji pracy w kuchni
    • nauka przyrządzania posiłków zimnych i ciepłych – gotowanie posiłków
    • kontrola świeżości produktów
    • nakrywanie do stołu i orientacja przy stole
    • techniki ułatwiające jedzenie
    • korzystanie z przepisów kulinarnych
    • nauka organizacji prac porządkowych
    • sprzątanie – dbanie o czystość w domu
    • drobne naprawy w domu
    • pielęgnacja roślin

    Wymagane:

    Doświadczenie w pracy z osobą niewidomą lub osobą niesłyszącą,

    Oferujemy umowę zlecenie na realizację od kilkunastu do kilkudziesięciu godziny pracy. Osoby zainteresowane proszone są o przesłanie swojego CV na adres
    [email protected] do 18.07.2014 .
    Wybrane osoby zaprosimy na rozmowę kwalifikacyjną 21.07.2014r.