Czego szukasz
Oferty pracy
To ogłoszenie jest już nieaktualne.
Przejdź do ofert pracy aby zobaczyć inne ogłoszenia.

Trenerka/Trener

 • Wymiar czasu: Niepełny wymiar czasu pracy, Pełen wymiar czasu pracy
 • lokalizacja: Lublin
 • Data ważności oferty: 03.03.2014
Polskie Towarzystwo Ekonomiczne Oddział w Lublinie

Polskie Towarzystwo Ekonomiczne Oddział w Lublinie poszukuje:

Trenerki/Trenera

Przeprowadzenie szkoleń z zakresu:

 • Warsztaty „Seksualność osób niepełnosprawnych” – jednodniowe warsztaty z udziałem 10 pracowników z obu organizacji w wymiarze 8 godzin lekcyjnych.
 • Warsztaty „Kształtowanie wrażliwości estetycznej jako zdolności przeżywania piękna i potrzeby obcowania z nim” – jednodniowe warsztaty z udziałem 10 pracowników z obu organizacji w wymiarze 8 godzin zegarowych/lekcyjnych.

Termin realizacji: 15-30 czerwca 2014 r.,
Miejsce realizacji: okolice Zamościa

Warsztaty „Seksualność osób niepełnosprawnych” – jednodniowe warsztaty z udziałem 10 pracowników z obu organizacji w wymiarze 8 godzin lekcyjnych.

Celem warsztatów jest przybliżenie tematyki seksualności osób niepełnosprawnych, który stanowi do dnia dzisiejszego temat tabu. W trakcie zajęć uczestnicy powinni mieć możliwość uzyskania odpowiedzi na wiele pytań dotyczących rozwoju psychoseksualnego osób niepełnosprawnych, m.in. jak reagować na przejawy seksualności małego dziecka, jak pomóc dziecku dorosnąć itp. Zostaną zaprezentowane propozycje rozmów z dziećmi o seksie, miłości, małżeństwie, prokreacji oraz praktyczne rady, jak chronić dziecko przed wykorzystaniem seksualnym. Zadaniem wykładowcy będzie przekazanie ważnych komunikatów: „seksualność osoby niepełnosprawnej jest sprawą normalną, nie należy się jej bać ani unikać, jako wychowawcy/rodzice możecie zrobić bardzo dużo, by wspierać dziecko w jego rozwoju seksualnym”. Człowiek stanowi całość i jego seksualność to jedna ze sfer jego życia, której nie da się oderwać od innych. Seksualność jest też wpisana w życie człowieka niepełnosprawnego intelektualnie. Można zaprzeczyć że ona nie istnieje, bądź zaakceptować ją i nad nią pracować. Jednak z pewnością nie można jej odebrać swojemu dziecku i dorosłej osobie z niepełnosprawnością.

Warsztaty „Kształtowanie wrażliwości estetycznej jako zdolności przeżywania piękna i potrzeby obcowania z nim” – jednodniowe warsztaty z udziałem 10 pracowników z obu organizacji w wymiarze 8 godzin zegarowych/lekcyjnych. Celem warsztatów jest integracja uczestników oraz zaprezentowanie pomysłów na gry i zabawy wykorzystywane podczas organizowania czasu wolnego osób niepełnosprawnych podczas wycieczek krajoznawczych. Szczególną uwagę należy zwrócić na:

 • kontakt z dobrami kultury, poznawanie zjawisk kulturalnego życia, kulturowych wartości przyrody, uczestnictwo w kulturze,
 • poprawa sprawności fizycznego stanu zdrowia poprzez kontakt z naturą, przeciwdziałanie ograniczeniu ruchowej aktywności oraz budzenie stałych zainteresowań poznawczych turystyką,
 • budzenie pasji i zainteresowań poznawczych przez wielokierunkowe, emocjonalne i aktywne zaangażowanie,
 • kształtowanie odpowiednich postaw wobec otoczenia i świata (realizacja celów wychowania patriotycznego moralnego i ideowego),
 • kształtowanie społecznych postaw przez kontakt z ludźmi, z ich efektami pracy i warsztatami,
 • wdrażanie do przestrzegania zasad ochrony przyrody środowiska poprzez poznawanie praw przyrody i wpływu człowieka na środowisko przez zamiłowanie do piękna natury oraz kształtowanie umiejętności życia z przyrodą.

Aplikację prosimy wysyłać na adres: [email protected] , koniecznie z dopiskiem w temacie TRENER – „tytuł szkolenia”.

Prosimy powołaj się na portal Mamo Pracuj składając aplikację

Inne oferty w tym regionie

Dermokonsultant/ka

Dr.Max
Lubelskie, Zamość
Ponad 3 tygodnie temu
10.06.2022
baza
pracodawców
Pracodawca przyjazny rodzicom

Rekrutują u nas

Reklama