Starszy Analityk w zespole Derivatives & Collateral Support

  • Wymiar czasu: pełny
  • lokalizacja: Poznań
Franklin Templeton

Jesteśmy globalną organizacją inwestycyjną, a zarazem liderem w zarządzaniu aktywami, działającą na rynku jako Franklin Templeton Investments. Nasza główna siedziba zlokalizowana jest w San Mateo (Kalifornia), a nasze oddziały i wspierające nas spółki zależne znajdują się w 35 krajach. Świadczymy usługi i rozwiązania inwestycyjne w ponad 150 państwach na całym świecie.

Location: Poznań

Pracując u nas będziesz odpowiedzialny/a za:

Zespół Derivatives & Collateral Support zajmuje się zarządzaniem depozytem zabezpieczającym i transakcjami na instrumentach pochodnych. Do głównych jego zadań należy minimalizowanie ryzyka niewypłacalności podmiotów, z którymi zawarto transakcje.

Zadania na stanowisku:

  • Zarządzanie depozytem zabezpieczającym.
  • Przetwarzanie oraz wycena instrumentów pochodnych w celu prawidłowego odzwierciedlenia ich wartości w funduszu.
  • Monitorowanie portfeli funduszy inwestycyjnych, ich ekspozycji na ryzyko, wartości oraz odzwierciedlanie transakcji w systemach księgowych i transakcyjnych.
  • Analiza danych i przygotowywanie raportów dla zarządzających funduszami inwestycyjnymi, wewnętrznych departamentów oraz przełożonych.
  • Odpowiadanie na pytania interesariuszy zewnętrznych i wewnętrznych oraz rozwiązywanie problemów związanych z przetwarzaniem i rozliczaniem transakcji.
  • Zarządzanie ryzykiem operacyjnym poprzez usprawnianie istniejących procesów oraz proponowanie efektywnych rozwiązań.
  • Eskalacja potencjalnych problemów operacyjnych, raportowanie ich przyczyn i trendów przełożonym.
  • Udział w globalnych projektach.

Dołączając do naszego zespołu możesz liczyć na:

  • Swobodną atmosferę i możliwość wdrażania własnych pomysłów.
  • Możliwość komunikowania się w języku angielskim w codziennej pracy.
  • Współpracę z zespołami zlokalizowanymi na całym świecie.
  • Współpracę z największymi bankami inwestycyjnymi na świecie.
  • Atrakcyjne wynagrodzenie

Szukamy kandydatów, którzy:

  • Posługują się zaawansowanym językiem angielskim w mowie i w piśmie niezbędnym w wypełnianiu powierzonych obowiązków.
  • Posiadają doświadczenie zawodowe w branży finansowej.
  • Ukończyli studia wyższe.
  • Posiadają wiedzę z zakresu funduszy inwestycyjnych oraz instrumentów finansowych.
  • Potrafią efektywnie wykorzystywać pakiet MS Office w codziennej pracy (w szczególności Excel).
  • Cechują się otwartością, komunikatywnością oraz umiejętnością pracy w zespole.
  • Posiadają umiejętności analityczne oraz zdolność do wyciągania wniosków i rozwiązywania problemów.
  • Są dokładni i skrupulatni.
  • Potrafią samodzielnie priorytetyzować powierzone obowiązki.
  • Znają bądź dążą do zdobycia wiedzy w programowaniu VBA. Będzie to dodatkowym atutem w procesie rekruatcji.

Zapewniamy:

  • Lokalną pracę o globalnym zasięgu.
  • Pracę z widokiem na panoramę Poznania.
  • Pakiet benefitów: ubezpieczenie medyczne, ubezpieczenie grupowe
  • Programy: Employee Assistance, Staff Investment, karta Multisport.
  • Siłownię w biurze.
  • Organizację pracy zgodną z filozofią work-life balance.
  • Pracę w oparciu o wzajemne zaufanie i bieżący feedback.
  • Możliwość zaangażowania się w projekty społeczne i lokalne inicjatywy.

Franklin Templeton to globalna firma finansowa z ponad 70-letnią tradycją, świadcząca usługi i rozwiązania inwestycyjne w ponad 150 krajach na całym świecie.