Specjalista/Specjalistka ds. promocji i upowszechniania

  • Wymiar czasu: Pełen wymiar czasu pracy
  • lokalizacja: Poznań
Fundacja Aktywności Lokalnej w Poznaniu

Fundacja Aktywności Lokalnej poszukuje osób na stanowisko:

Miejsce pracy: Poznań (Dębiec)

Forma zatrudnienia: umowa o pracę (pełen etat)

Stanowisko tworzone jest przede wszystkim w związku z realizacją projektu, którego celem jest wzrost konkurencyjności Wielkopolski poprzez wzmocnienie adaptacyjności matek i ojców na rynku pracy w wyniku analizy, testowania i wdrożenia w latach 2011-2014 modelu współpracy międzysektorowej wspierającego godzenie życia zawodowego i prywatnego opartego o ideę flexicurity.

Projekt realizowany jest przez Fundację Aktywności Lokalnej, Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu, Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Poznaniu oraz Centrum Work-Life Balance w Kokkedal (Dania).

OPIS STANOWISKA PRACY

współpraca przy realizacji promocji, upowszechniania i włączania do głównego nurtu polityki produktu finalnego,

promocja i fundraising w oparciu o ofertę współpracy pośród potencjalnych partnerów wspomagających, zwłaszcza firm mających w swojej ofercie produkty i usługi kierowane do grupy odbiorców (matek, ojców i ich małych dzieci, w tym noworodków),

czuwanie nad właściwą wizualizacją projektu zgodnie z wytycznymi z aktualnymi Wytycznymi oznaczania projektów w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki zatwierdzonymi przez Ministerstwo Rozwoju Regionalnego oraz wytycznymi i interpretacjami w zakresie projektów innowacyjnych –dokumentacja działań promocyjnych

aktualizacja strony internetowej projektu i Fundacji oraz zamieszczanie informacji na portalach społecznościowych (prowadzenie m.in. profilu na FB),

prowadzenie i aktualizacja bazy kontaktów (w CRM) do przedstawicieli mediów, dziennikarzami, w szczególności zajmujących się tematyką matki/ojca, rynku pracy, polityki społecznej, rozwoju dziecka, itp.,

pomoc w wyborze podwykonawców do realizacji kampanii promocyjnej i upowszechniającej, w tym na wykonanie produktów promocyjnych,

prowadzenie kalendarza wydarzeń, targów i przedsięwzięć realizowanych w regionie i w kraju związanych z tematyką projektu,

organizacja konferencji prasowych,

organizacja konferencji (2), seminariów i spotkań promocyjnych, upowszechniających i włączających,

monitorowanie wydatków powierzonych zadań,

współpraca z Partnerami projektu,

dokumentowanie działań, opracowywanie raportów i sprawozdań z zakresu swojej działalności,

wsparcie w działaniach promocyjnych i upowszechniających oraz włączających wsparcie administracyjno-biurowe projektu,

opieka nad wolontariuszami i praktykantami,

dbałość o dobry wizerunek pracodawcy oraz wysoką jakość obsługi klientów/beneficjentów,

dbałość o estetyczny i czysty wygląd biura,

wykonywanie pozostałych prac wynikających z bieżących potrzeb Fundacji.

WYMAGANIA PODSTAWOWE:

wysokie umiejętności interpersonalne i łatwość nawiązywania kontaktów,

b.dobra znajomość wytycznych oznaczania projektów w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, wytycznych i interpretacji w zakresie projektów innowacyjnych (zagadnienia dot. promocji, upowszechniania i włączania do nurtu polityki)

doświadczenie związane z public relations, promocją usług, itp.

kreatywność i otwartość na nowe rozwiązania

dobra organizacja pracy i skuteczność działania (asertywność, umiejętności negocjacyjne)

podstawowa znajomość zasad stosowania logotypów, kolorów

podstawowa znajomość zasad pracy mediów

umiejętność obsługi stron internetowych, portali społecznościowych, poczty elektronicznej (aktualizacja danych, ustawienia pod kątem funkcjonalności stron)

znajomość programów do edycji i składu tekstów oraz programów graficznych

odpowiedzialność za realizację powierzonych zadań

umiejętność realizacji zadań pod presją czasu

umiejętność pracy w zespole

dostęp do komputera i Internetu w domu

tzw. „dobre pióro” i poprawność językowa

PREFEROWANE:

prawo jazdy kat. B (własny samochód),

doświadczenie w pozyskiwaniu środków na organizację przedsięwzięć lokalnych, studenckich (wystawa, obóz, konferencja itp.),

doświadczenie w realizacji przedsięwzięć społecznych, np. współpraca z organizacjami pozarządowymi, w tym studenckimi,

znajomość przepisów z zakresu KPA, dostępu do informacji publicznej, prawa zamówień publicznych, promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy, pożytku publicznego i wolontariatu, polityki społecznej.

Prosimy o przesłanie CV i krótkiego listu motywacyjnego do 30 kwietnia na adres: [email protected] z dopiskiem SdsP/2013

Prosimy o dopisanie następującej klauzuli: „Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w ofercie pracy dla potrzeb procesu rekrutacji zgodnie z ustawą z dnia 27.08.1997 r. DzU. z 2002 r., Nr 101, poz. 923 ze zm.”