Mentor w projekcie mobilności ponadnarodowej

  • Wymiar czasu: niepełny
  • lokalizacja: Wrocław
Fundacja Imago

Fundacja Imago poszukuje osoby na stanowisko mentora w projekcie mobilności ponadnarodowej (staże zawodowe w Niemczech)

Miejsce pracy: Wrocław

Zakres obowiązków obejmuje wsparcie uczestników podczas 4 faz projektu:

I – Rekrutacja, II – Przygotowania do mobilności ponadnarodowej, III – Realizacji mobilności (staże w Niemczech), IV – Strategia aktywizacji uczestników po powrocie do kraju

Zadania:

  • rekrutacja uczestników projektu
  • opracowanie IPD uczestników i zapewnienie ich realizacji
  • przygotowanie uczestników do mobilności ponadnarodowej, w tym coaching, zajęcia multikulturowe, opracowanie CV, trening motywacyjny, i in.
  • spędzenie z uczestnikami co najmniej dwóch tygodni ich pobytu w Niemczech;
  • monitorowanie przebiegu mobilności zagranicznej każdego z uczestników, analiza i raportowanie w tym zakresie
  • identyfikacja ewentualnych problemów i podejmowanie środków zaradczych, zarządzanie konfliktami,
  • utrzymywanie stałego kontaktu z uczestnikami podczas ich pobytu zagranicą, bieżące zbieranie ich opinii dot. realizacji programu mobilności,
  • zapewnienie wsparcia psychologicznego i emocjonalnego uczestnikom,
  • dostępność dla uczestników i bieżące wsparcie w sytuacjach dla nich trudnych/nieoczekiwanych

Poszukujemy Kandydatów, którzy spełniają wymagania:

  • wykształcenie wyższe (preferowane kierunki: pedagogika, psychologia, praca socjalna, socjoterapia)
  • minimum pięcioletnie doświadczenie w bezpośredniej pracy z osobami młodymi będącymi w trudnej sytuacji życiowej, tj. zagrożonymi wykluczeniem lub wykluczonymi społecznie (osoba będącą koordynatorem projektu, którego uczestnikami są młode osoby bezrobotne nie spełnia powyższego kryterium).
  • znajomość języka niemieckiego na poziomie pozwalającym na swobodną komunikację,
  • odpowiedzialność,
  • umiejętność pracy z młodzieżą, umiejętności interpersonalne,
  • umiejętność reagowania w sytuacjach trudnych,
  • znajomość technik radzenia sobie ze stresem i motywowania;
  • tolerancja, unikanie stereotypów.

Oferujemy:

  • ciekawą pracę przy ponadnarodowym projekcie aktywizacyjnym (praca w projekcie realizowana będzie w trzyosobowym zespole – koordynator i 2 mentorów)
  • zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę (etat)
  • atrakcyjne wynagrodzenie

Osoby zainteresowane aplikowaniem zapraszamy w dniu 15 marca 2018 o godz. 17:00 na spotkanie informacyjne, miejsce: Fundacja Imago, ul. Hallera 123, Wrocław.

Prosimy o przesyłanie CV na adres: [email protected] do dnia 16.03.2018.

Rozmowy rekrutacyjne prowadzone będą w dniach 19-21.03.2018r.

Do przesyłanej oferty prosimy dołączyć oświadczenie: „Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w ofercie pracy dla potrzeb rekrutacji, zgodnie z ustawą z dnia 29.08.1997 r. o Ochronie Danych Osobowych (Dz. U. nr 133, poz. 883)”.

Zastrzegamy, iż skontaktujemy się z wybranymi kandydatami.

A teraz prześlij swoje dokumenty za pośrednictwem formularza.
Trafią bezpośrednio do Pracodawcy.

    Dziękujemy za przesłanie aplikacji. Twoje dokumenty trafiły już do osoby odpowiedzialnej za rekrutację. Zatem zaczynamy mocno trzymać kciuki za Ciebie!

    Zespół Mamo Pracuj