Księgowa

  • Wymiar czasu: pełny
  • lokalizacja: Poznań
Stowarzyszenie Osób i Rodzin na rzecz Zdrowia Psychicznego "Zrozumieć i Pomóc"

Jesteśmy organizacją pozarządową działającą od 2001 roku w obszarze pomocy społecznej na terenie Poznania.

Poszukujemy osoby na stanowisko księgowej

Opis stanowiska:

Do zadań osoby zatrudnionej na stanowisku księgowej/księgowego będzie należało:

  • sporządzanie sprawozdań finansowych według ustawy o rachunkowości,
  • odpowiedzialność za politykę rachunkowości uwzględniającą wymogi kontrolingu oraz prawa podatkowego,
  • odpowiedzialność za rozliczanie inwentaryzacji aktywów firmy oraz prowadzenie wszystkich ewidencji księgowych,
  • przygotowywanie sprawozdań i raportów na potrzeby zarządu, banków oraz instytucji zewnętrznych,
  • nadzór nad prawidłowym obiegiem dokumentów księgowych,
  • kontaktowanie się i współpraca z instytucjami zewnętrznymi (US, ZUS, GUS, WUW, UMP),
  • odpowiedzialność za prawidłowość rozliczeń podatkowych, w tym rozliczenia projektów finansowanych ze środków publicznych.

Wymagania:

  • wykształcenie wyższe w zakresie rachunkowości,
  • certyfikat uprawniający do usługowego prowadzenia ksiąg rachunkowych,
  • co najmniej 5 – letnie doświadczenie zawodowe w pracy na stanowisku Głównej/go Księgowej/go,
  • biegła znajomość zasad rachunkowości, przepisów prawa podatkowego i bilansowego,
  • znajomość obsługi pakietu Office oraz systemu Płatnik i systemu księgowo-płacowego Lefthand – Super płace,
  • dobra organizacja pracy, systematyczność, dokładność, rzetelność.
  • Warunki pracy i płacy do uzgodnienia.

CV oraz list motywacyjny prosimy przesyłać na adres – [email protected] do 31 marca 2016 r.