Księgowa/księgowy – praca elastyczna

  • Wymiar czasu: Niepełny wymiar czasu pracy, Pełen wymiar czasu pracy
  • lokalizacja: Konin
Fundacja im. Doktora Piotra Janaszka PODAJ DALEJ

Fundacja im. Doktora Piotra Janaszka „Podaj dalej” prowadząca działalność w Koninie poszukuje:

Księgowej/księgowego

lub biura rachunkowego do prowadzenia księgowości oraz obsługi kadrowo-płacowej.

Zakres obowiązków:

  • dokonywanie zapisów księgowych w ewidencji syntetycznej i analitycznej (łącznie z dekretowaniem dokumentów),
  • prowadzenie wyodrębnionej ewidencji księgowej na potrzeby rozliczania działalności statutowej i pozostałej,
  • prowadzenie wyodrębnionej ewidencji księgowej na potrzeby rozliczeń dotacji i grantów,
  • ustalanie wysokości miesięcznych zaliczek na podatek dochodowy PIT oraz CIT,
  • sporządzanie, według wzorów określonych przepisami, deklaracji podatkowych oraz przekazywanie ich do US,
  • sporządzanie obowiązkowych sprawozdań finansowych GUS,
  • prowadzenie ewidencji środków trwałych, wartości niematerialnych i prawnych oraz naliczanie odpisów amortyzacyjnych,
  • sporządzanie zeznań rocznych na podstawie danych wynikających z wpisów do księgi,
  • zamknięcie roku obrachunkowego jednostki pod kątem podatkowym i rachunkowym wraz ze sporządzeniem bilansu, rachunku zysków i strat oraz informacji dodatkowej,
  • sporządzanie list płac dla umów o pracę, zleceń oraz umów o dzieło,
  • sporządzanie dokumentacji rejestracyjnej pracowników i zleceniobiorców (ZUS), dokonywanie wyliczeń zobowiązań wobec ZUS,
  • przygotowanie przelewów: bankowych (ZUS, US), refundacji, za f-ry, umowy cywilno-prawne i wynagrodzenia,
  • sporządzanie rocznych zeznań podatkowych pracowników i zleceniobiorców,
  • wsparcia merytorycznego w zakresie poprawności funkcjonowania Fundacji w obszarze finansowym.

Konieczne wymagania:

  • znajomość przepisów prawnych z sektora organizacji pozarządowych,
  • znajomość aktualnych przepisów podatkowych (CIT, PIT, VAT) oraz prawa bilansowego i prawa pracy,
  • udokumentowane co najmniej 3 letnie doświadczenie w prowadzeniu pełnej księgowości organizacji pozarządowej,
  • mile widziane doświadczenie w księgowaniu projektów m.in. PFRON,
  • doświadczenie w pracy w systemie Symfonia, Płatnik; pakiet MS Office,
  • umiejętność zrozumiałego przedstawiania danych finansowych oraz interpretowania przepisów,
  • bardzo dobra organizacja pracy własnej i umiejętność pracy w zespole,
  • preferowane wykształcenie wyższe w zakresie: ekonomia, rachunkowość, finanse,
  • certyfikat księgowy MF.

Praca może być wykonywana elastycznie. Zatrudnienie na podstawie umowy cywilno-prawnej (w tym także z osobami prowadzącymi działalność gospodarczą).

Osoby zainteresowane ofertą pracy prosimy o przesłanie CV najpóźniej do 15 stycznia 2014 roku na adres e-mail: [email protected] z dopiskiem w tytule księgowość. Prosimy o zawarcie zgody na przetwarzanie danych osobowych: „Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w przesłanym CV dla potrzeb niezbędnych w procesie rekrutacji prowadzonym przez Fundację Gospodarki i Administracji Publicznej, zgodnie z ustawą z dn. 29.08.1997 roku o Ochronie danych Osobowych (Dz.U. Nr. 133 poz.883)”.

Skontaktujemy się z wybranymi osobami.