Główny księgowy

  • Wymiar czasu: Pełen wymiar czasu pracy
  • lokalizacja: Gdańsk
Fundacja "Wyspa Progress"

Fundacja Wyspa Progress poszukuje

głównego księgowego/księgowej

na okres od 1 maja 2013 do 15 marca 2014 z możliwością przedłużenia. Niezbędna dobra znajomość programów księgowych (Optima) oraz Excela.

Prosimy nie przysyłać ofert biur księgowych. Wymagania:

Minimum 3-5 lat doświadczenia jako księgowa/wy, w tym rok w fundacji, stowarzyszeniu lub instytucji budżetowej, znajomość rachunkowości, umiejętność sporządzania sprawozdań finansowych, rozliczeń międzynarodowych – w tym przewalutowania, umiejętność rozliczania dotacji samorządowych, publicznych i niepublicznych (państwowych i zagranicznych), rozliczanie funduszy unijnych. Ponadto gotowość do ciągłego pogłębiania wiedzy i pracy w zmiennym i dynamicznym środowisku.

Zakres obowiązków

  • – nadzorowanie i odpowiedzialność za cały dział księgowy, w tym za deklaracje i księgowanie, rozliczanie dotacji unijnych i samorządowych, rozliczenia międzynarodowe, ścisła współpraca z Koordynatorami Projektów
  • – prowadzenie ksiąg rachunkowych Fundacji
  • – dokonywanie wyceny aktywów i pasywów na podstawie danych z ksiąg rachunkowych oraz ustalanie wyniku finansowego Fundacji
  • – sporządzanie rocznych sprawozdań Fundacji
  • – sporządzanie innych obowiązkowych sprawozdań, w szczególności związanych ze statystyką publiczną oraz specyfiką Fundacji
  • – prowadzenie akt osobowych
  • – obsługa bankowa i kasowa Fundacji
  • – prowadzenie ewidencji wynagrodzeń, jak również przygotowanie listy wypłacanych wynagrodzeń
  • – ustalanie wysokości zobowiązań, w tym podatkowych oraz zobowiązań wobec ZUS
  • – kontrola wykonania budżetów projektów
  • – bieżące uzgadnianie wydatków z Koordynatorami Projektów

Oferujemy

Pracę w pełnym wymiarze godzin ze stałym wynagrodzeniem, na miejscu, tj. w siedzibie Fundacji.

CV wraz z listem motywacyjnym prosimy przysyłać do 26 kwietnia br.