Ekspert księgowo – podatkowy w zespole One Compliance Center (Dział Doradztwa Podatkowego)

  • Wymiar czasu: pełny
  • lokalizacja: Łódź
EY

    Location: Łódź
    Other locations: Anywhere in Country
    Salary: Competitive

    Job description

    Requisition ID: 1226162

    Ekspert księgowo – podatkowy w zespole One Compliance Center (Dział Doradztwa Podatkowego).

    Co jeśli Twoja ciekawość może pomóc stworzyć świat, o którym wszyscy marzymy?

    W EY masz szansę zdobyć wyjątkowe doświadczenie. Pomożemy Ci w tym dając dostęp do najnowocześniejszej technologii i otaczając ludźmi, którzy mają za sobą niejeden prestiżowy projekt. Dodaj do tego globalną skalę projektów i kulturę pracy, w której możesz być sobą, a otrzymasz wzór na pełne wykorzystanie potencjału, który w Tobie drzemie. Dzięki programom szkoleniowym EY zyskasz umiejętności niezbędne nie tylko teraz, ale także w przyszłości. Podobnie z relacjami – przyjaciele, mentorzy i liderzy których tu poznasz, będą Ci towarzyszyć wszędzie, gdzie zaprowadzi Cię Twoja własna ścieżka kariery.

    Wyjątkowe doświadczenie EY, to teraz może być także Twój projekt.

    Możliwości, jakie na Ciebie czekają:

    Uczestnictwo w procesach księgowo – podatkowych w firmach o międzynarodowym zasięgu i zdywersyfikowanym profilu działalności, ale także w firmach lokalnych lub dopiero planujących międzynarodową ekspansję. Gwarantujemy współpracę z działami podatkowymi i finansowymi różnorodnych firm krajowych i międzynarodowych w różnych sektorach (automotive, usługi finansowe, nieruchomości, energia, technologie, media i telekomunikacja, etc.) oraz z globalną siecią spółek stowarzyszonych EY, pośrednictwo na linii przedsiębiorstwo – urzędy skarbowe w zakresie kontroli podatkowych, skarbowych i czynności sprawdzających, współpracę z audytorami podczas badania sprawozdań finansowych i audytów wewnętrznych, synergiczne łączenie kompetencji analitycznych z umiejętnością interpretacji skomplikowanych zagadnień księgowych oraz podatkowych.

    Twoje główne zadania:

    • Przeprowadzanie procesu wdrożenia nowego klienta:
    • ustawienie klienta w systemie ERP,
    • koordynacja prac związanych z ustawieniem nowego procesu podatkowo-księgowego (przejęcie przez EY, ustawienie procesu – źródła danych – nasz ERP/ ERP klienta),
    • weryfikacja ustalonego zakresu vs rzeczywiste potrzeby klienta,
    • zidentyfikowanie tematów wrażliwych i zaadresowanie ich w bieżących pracach (bieżąca weryfikacja podatkowo-księgowa),
    • nadzór nad przygotowaniem procedury dla zespołu.
    • Nadzorowanie zespołu młodszych księgowych w trakcie bieżących prac (wsparcie merytoryczne, delegowanie zadań).
    • Organizacja prac związanych z projektami prowadzonymi dla klienta, w tym przegląd wprowadzonych danych księgowych, analiza aspektów podatkowych poszczególnych transakcji; finalizacja sprawozdawczości rachunkowej i podatkowej, m.in. sprawozdania finansowe, deklaracje CIT i VAT, raporty zarządcze, sprawozdawczość do NBP i GUS, itp.
    • Bieżąca komunikacja z klientami w celu efektywnej realizacji usług prowadzenia księgowości oraz rozliczeń podatkowych.
    • Bieżąca komunikacja z organami podatkowymi.

    Potrzebne umiejętności i doświadczenie:

    • doświadczenie zawodowe w zakresie sprawozdawczości podatkowej (sporządzenie deklaracji CIT i VAT w oparciu o polskie regulacje prawa podatkowego),
    • doświadczenie w zakresie bieżącego doradztwa podatkowego,
    • teoretyczna i praktyczna znajomość zagadnień podatkowych,
    • doświadczenie w zakresie prowadzenia ksiąg rachunkowych zgodnie ze standardami Ustawy o rachunkowości,
    • wyższe wykształcenie (preferowane w zakresie finansów, ekonomii, itp.),
    • bardzo dobra znajomość obsługi MS Office (w szczególności MS Excel),
    • bardzo dobra znajomość języka polskiego i angielskiego.

    Kogo szukamy:

    • Poszukujemy osób, które chcą rozwijać się w obszarze sprawozdawczości księgowej i podatkowej, a także dobrze odnajdują się w zespołach realizujących różnorodne projekty dla klientów z wielu branż.

    Co dla Ciebie mamy?

    • Pracę w dynamicznym, multidyscyplinarnym zespole zajmującym się kompleksową obsługą klientów w zakresie sprawozdawczości księgowej i podatkowej.
    • Możliwość korzystania z najnowszych technologii w codziennej pracy,
    • Szkolenia, kursy i programy rozwojowe, które przygotują Cię na przyszłość technologicznie i biznesowo.
    • Możliwość poszerzania horyzontów poprzez zdobywanie różnorodnych doświadczeń na urozmaiconych projektach i współpracę z osobami posiadającymi szerokie doświadczenie.
    • Zrównoważony rozwój kariery – work-life balance
    • Atrakcyjne wynagrodzenie wraz systemem premiowym i pakietem korzyści pozapłacowych.
    • Efekt Twoich działań widoczny i ważny w zespołach, w których pracujesz, klientach, biznesach i społecznościach. Razem budujemy lepiej działający świat.

    a także:

    • najlepszą praktyczną szkołę biznesu
    • Innovate EY – finansowe i merytoryczne wsparcie wewnętrznej przedsiębiorczości
    • indywidulną mapę szkoleń
    • elastyczny czas i miejsce pracy (możliwość pracy zdalnej)
    • dedykowanego Career Counselora
    • program EY Care & Wellness

    Czego się możesz spodziewać

    • Rozpocznij drogę do EY tutaj – aplikuj. Jeśli robisz to po raz pierwszy – załóż profil i dołącz CV.
    • Dokładnie zapoznamy się z Twoją aplikacją. Jeśli rekruter da Ci zielone światło, otrzymasz link do testów online. Wypełnij je gdzie tylko chcesz.
    • Wybrane osoby, które uzyskają pozytywny wynik z testów zaprosimy na rozmowę z rekruterem oraz osobami z działu, do którego aplikujesz.

    Codziennie tworzymy razem niesamowite rzeczy. Mamy ludzi, ścieżkę rozwoju i szkolenia, dzięki którym również Ty poradzisz sobie z najbardziej prestiżowymi projektami. EY jest pracodawcą równych szans, doceniamy różnorodność w zakresie wiedzy i doświadczenia naszych pracowników.

    EY zapewnia wszystkim kandydatom jednakowe szanse w procesie rekrutacji, niezależnie od płci, wieku, rasy, wyznania, orientacji seksualnej, pochodzenia, niepełnosprawności lub jakiejkolwiek innej prawnie chronionej podstawy, zgodnie z obowiązującym prawem.