Czego szukasz
Oferty pracy
To ogłoszenie jest już nieaktualne.
Przejdź do ofert pracy aby zobaczyć inne ogłoszenia.

Dyrektor/ka finansowo-administracyjny/a i doradca/czyni dla NGO

 • Wymiar czasu: niepełny, pełny
 • lokalizacja: Kraków / praca zdalna
 • Data ważności oferty: 23.03.2023
Fundacja Biuro Inicjatyw Społecznych

Dyrektor/ka finansowo-administracyjny/a i doradca/czyni dla NGO

W Fundacji BIS wspieramy ludzi, którzy działają społecznie. Uczymy, jak zmieniać marzenia w działania. Ważne jest dla nas poczucie sensu tego, co robimy i wzajemny szacunek.

Szukamy Ciebie, jeśli masz doświadczenie w zarządzaniu organizacją pozarządową.

Twoje zadania polegać będą na koordynacji obszaru finansowo-administracyjnego w Fundacji BIS i dwóch zależnych od niej spółek oraz doradzaniu innym NGO.

Twój wymiar czasu pracy to równowartość 100% etatu (możliwość zatrudnienia w wymiarze między 75-100%). Będziesz mieć możliwość elastycznego ustalenia harmonogramu godzin pracy. Będziesz wykonywać pracę zdalnie oraz w biurze Fundacji BIS w Krakowie.

Proponowany zakres Twoich obowiązków to:

 • opracowywanie i monitoring budżetów wieloletnich i rocznych Fundacji, w tym działalności gospodarczej i odpłatnej oraz spółek zależnych,
 • opracowywanie, wdrażanie i nadzór nad wewnętrznymi procesami i procedurami dot. finansów i płatności,
 • koordynacja i nadzór nad prawidłową współpracą z zespołem księgowym, w szczególności obiegiem dokumentów,
 • udział w przygotowaniu sprawozdania finansowego, nadzór nad płynnością finansową oraz płatnościami Fundacji i jej spółek,
 • nadzór nad koordynacją formalno-finansową projektów oraz współpraca z liderką zespołu koordynacyjnego,
 • udział i nadzór nad przebiegiem kontroli i audytów projektów oraz ogólnej działalności Fundacji,
 • opracowywanie budżetu wynagrodzeń, opracowywanie siatki płac, współpraca z zarządem w zagadnieniach związanych z zatrudnianiem,
 • nadzór nad bieżącymi zagadnieniami kadrowymi Fundacji,
 • nadzór nad funkcjonowaniem biura i zasobów Fundacji, w szczególności pracą sekretariatu i zagadnieniami lokalowymi,
 • nadzór nad poprawnością funkcjonowania administracyjnego Fundacji, w szczególności monitoring zmian w przepisach dot. funkcjonowania Fundacji, nadzór nad wewnętrznymi politykami i procedurami, sprawozdawczością merytoryczną Fundacji,
 • Prowadzenie doradztwa dla organizacji pozarządowych z zakresu zarządzania finansami i zagadnień formalno-prawnych związanych z prowadzeniem NGO,
 • Prowadzenie działań edukacyjnych (np. seminaria, warsztaty, webinary, opracowanie artykułów) w zakresie swojej specjalizacji,
  współpraca z zarządem oraz liderkami projektów i programów.

Wykształcenie i doświadczenie, które będą Ci potrzebne w tej pracy:

 • wykształcenie wyższe, mile widziane z obszaru administracji, prawa lub finansów,
 • doświadczenie w zarządzaniu organizacją pozarządową,
 • biegła znajomość zagadnień związanych z administracyjnym i finansowym funkcjonowaniem organizacji pozarządowych w Polsce,
 • doświadczenie w zarządzaniu zespołem,
 • doświadczenie w realizacji projektów finansowanych ze środków publicznych
 • Doświadczenie w dzieleniu się wiedzą i uczeniu innych

Niezbędne umiejętności, wiedza, kompetencje i znajomość programów:

 • zarządzanie pracą zespołu, w tym pracującego hybrydowo,
 • zarządzanie pracą własną,
 • obsługa narzędzi wspierających zarządzanie finansami (Excel, podstawowa znajomość zasad obsługi programów księgowych, obsługa bankowości elektronicznej, środowisko MS365),
 • zarządzanie danymi finansowymi,
 • zarządzanie procesami i procedurami w organizacji, w tym proponowanie nowych rozwiązań i usprawnień.
 • kompetencje związane z uczeniem innych (szkolenia, doradztwo),

Mile widziane:

 • doświadczenie w prowadzeniu działalności odpłatnej lub gospodarczej w NGO.

O co będziemy pytać podczas rozmowy rekrutacyjnej?

Chcemy uczciwie porozmawiać o Twojej motywacji do pracy, potrzebach, tym co Cię napędza w życiu do działania i dlaczego chcesz z nami pracować.

Jesteśmy fundacją, intensywnie działającą prawie 15 lat. Będziemy Cię pytać, co wiesz o naszych działaniach i czy są Ci bliskie.

Na co dzień pracujemy w ponad 20 – osobowym zespole, w którym każdy ma swój zakres obowiązków, ale ściśle ze sobą współpracujemy. Na pewno zainteresuje nas, w jaki sposób radzisz sobie z zadaniami indywidualnymi, ale też, jak Ci się pracuje w zespole.

Będziemy pytać o Twój sposób funkcjonowania w pracy – jak sobie organizujesz obowiązki, czego potrzebujesz, co sprawia Ci trudność.

Zapytamy o Twoje doświadczenia, które pomogą Ci w realizacji zadań w naszej fundacji.

Jaką proponujemy formę zatrudnienia i wynagrodzenie?

Proponujemy wymiar czau pracy o równowartości 100% etatu (możliwość zatrudnienia w wymiarze między 75-100%)

Wynagrodzenie w przypadku całego etatu w granicach 5000 zł – 5850,00 zł brutto (ostateczna kwota zależeć będzie od Twojego doświadczenia i kompetencji). W przypadku niższego wymiaru etatu – wynagrodzenie będzie proporcjonalne do wysokości etatu.

Będziesz mieć możliwość elastycznego ustalenia harmonogramu godzin pracy. Będziesz wykonywać pracę zdalnie oraz w biurze Fundacji BIS w Krakowie.

Zależy nam na współpracy długookresowej – konsekwentnie budujemy stabilny i zgrany zespół. Dlatego po okresie wstępnym usiądziemy do rozmowy na temat roli, jaką widzisz dla siebie w fundacji oraz wysokości wynagrodzenia. W tym zakresie sporo też będzie zależało od Ciebie i Twoich oczekiwań.

W jaki sposób będzie wyglądał proces rekrutacji?

I etap:

Przygotuj swoje CV i list motywacyjny – przekonaj nas do tego, że chcesz z nami pracować i właśnie na takim stanowisku siebie widzisz. Będziemy czytać z uwagą i zapewniamy, że odpowiemy na każde zgłoszenie. Nie zapomnij umieścić klauzuli zgody na przetwarzanie danych osobowych do celów rekrutacyjnych (znajdziesz ją na samym końcu tego ogłoszenia).

CV i list motywacyjny zapisz jako pliki PDF i dołącz w formie załączników do wiadomości. Prosimy, aby załączniki nie przekraczały w sumie 2 MB.

Swoje zgłoszenie prześlij mailem na adres [email protected]

Zatytułuj wiadomość: Dyrektor_ka

II etap:

Dokładnie zapoznamy się z Twoim CV i listem motywacyjnym. Jeśli znajdziemy w nich kompetencje, których szukamy, zadzwonimy do Ciebie i zadamy Ci kilka wstępnych pytań.

III etap:

Jeśli w trakcie rozmowy rozmowie telefonicznej utwierdzimy się w przekonaniu, że możesz być właśnie tą osobą, której szukamy, zaprosimy Cię na kolejną, bardziej szczegółową rozmowę z udziałem zarządu fundacji. Spotkamy się stacjonarnie lub online.

Terminy rekrutacji:

 • do 12.03.2023r. – I etap (nadsyłanie zgłoszeń)

UWAGA! Jeśli zgłosisz się wcześniej, to postaramy się wcześniej do Ciebie odezwać!

 • 13-14.03.2023r. – II etap (rozmowa telefoniczna)
 • 15- 22.03.2023r. – III etap (2 rozmowy osobiste/online)
 • 01.04.2023r. – planowane rozpoczęcie pracy (jeśli masz dłuższy okres wypowiedzenia, a uznamy, że jesteś osobą, której szukamy, uzgodnimy termin tak, aby Ci odpowiadał)

W treści CV umieść następujące oświadczenie:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Fundację Biuro Inicjatyw Społecznych dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji (zgodnie z ustawą z dnia 10 maja 2018 roku o ochronie danych osobowych (Dz. Ustaw z 2018, poz. 1000 z późn. zm.) oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO) .

W przypadku zainteresowania kolejnymi procesami rekrutacyjnymi prosimy zamieścić również następujące oświadczenie: Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Fundację Biuro Inicjatyw Społecznych również na potrzeby przyszłych rekrutacji.

Klauzula informacyjna RODO:

Administratorem Danych Osobowych jest Fundacja Biuro Inicjatyw Społecznych z siedzibą w Krakowie (30-503) przy ul. Krasickiego 18 (KRS 0000301501, NIP 9452102152, REGON 120665488), a moje dane osobowe będą przetwarzane zgodnie z przepisami ustawy z dnia 10 maja 2018 roku o ochronie danych osobowych (tekst jednolity: Dz.U.2018.1000 z późn. zm.) oraz Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46 przez WE oraz dostosowanymi do nich procedurami obowiązującymi Fundacji.

Osobie uczestniczącej w procesie rekrutacji przysługuje prawie dostępu do treści podanych danych, możliwości ich poprawiania, aktualizowania, jak również prawie wniesienia sprzeciwu do organu nadzoru. Wyrażona zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem danych osobowych ze zbiorów Administratora.
Wyrażenie zgody na przetwarzanie danych jest w pełni dobrowolne, jednakże konieczne dla realizacji procesu rekrutacji.
Oświadczenia związane z wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych, modyfikacje oraz żądanie usunięcia należy kierować na adres poczty elektronicznej Fundacji: [email protected].

Prosimy powołaj się na portal Mamo Pracuj składając aplikację

Inne oferty w tym regionie

Zamieszczona oferta pracy jest efektem współpracy Fundacji Mamo Pracuj z pracodawcą. Przed aplikacją do firmy samodzielnie sprawdź warunki zatrudnienia.

New Business Specialist

FreshMail
Małopolskie, Kraków
5 dni temu
27.09.2023

Account Manager

FreshMail
Małopolskie, Kraków
5 dni temu
27.09.2023

PHP Developer

FreshMail
Małopolskie, Kraków
5 dni temu
27.09.2023

Corporate Audit, Officer

State Street Bank
Małopolskie, Kraków
Dwa tygodnie temu
18.09.2023

Financial Crime Compliance Monitoring and Surveillance Team, Officer, Hybrid

State Street Bank
Małopolskie, Kraków
Dwa tygodnie temu
18.09.2023

Full-Stack .NET Developer

Avanade
Małopolskie, Kraków i Wrocław
Ponad 2 tygodnie temu
15.09.2023

Java Developer (B2B contract)

Avanade
Małopolskie, Kraków i Wrocław
Ponad 2 tygodnie temu
15.09.2023

Auditor - Reporting, Officer, Hybrid

State Street Bank
Małopolskie, Kraków
Ponad 2 tygodnie temu
15.09.2023

SPDR ETF Capital Markets Data Scientist, State Street Global Advisors, AVP

State Street Bank
Małopolskie, Kraków
Ponad 3 tygodnie temu
06.09.2023

IT Audit Manager, Assistant Vice President, Hybrid

State Street Bank
Małopolskie, Kraków
Ponad 3 tygodnie temu
09.09.2023

Funds and Board Governance Manager, State Street Global Advisors, Assistant Vice President

State Street Bank
Małopolskie, Kraków
Ponad 3 tygodnie temu
06.09.2023

Software Engineer II, Front End, Google Cloud

Google
Mazowieckie, Kraków i Warszawa
Ponad 3 tygodnie temu
05.09.2023
baza
pracodawców
Pracodawca przyjazny rodzicom

Rekrutują u nas

Reklama