Doradczyni/Doradca zawodowy

  • Wymiar czasu: Niepełny wymiar czasu pracy, Pełen wymiar czasu pracy
  • lokalizacja: Katowice
Centrum Integracji Społecznej - Katowice

    Centrum Integracji Społecznej w Katowicach zatrudni:

    Doradczynię/Doradcę zawodowego

    Zakres zadań wykonywanych na stanowisku pracy:

    • stała współpraca z koordynatorem projektu, instruktorami zawodu, psychologiem oraz innymi osobami zaangażowanymi w realizację projektu,
    • gromadzenie, opracowywanie i upowszechnianie lokalnej informacji o zawodach, możliwościach kształcenia i szkolenia zawodowego,
    • diagnozowanie i określanie predyspozycji zawodowych oraz opracowywanie Indywidualnych Planów Zatrudnienia Socjalnego dla uczestników projektu,
    • prowadzenie zajęć reintegracji zawodowej dotyczących wejścia na rynek pracy
    • prowadzenie indywidualnego i grupowego poradnictwa zawodowego
    • okresowe sporządzanie bilansów kompetencji uczestników Centrum,
    • stała współpraca z psychologiem-terapeutą oraz instruktorem zawodu,
    • nadzór nad działaniem grup szkoleniowych,
    • prowadzenie odpowiedniej dokumentacji projektowej.

    Wymagania:

    • wykształcenie wyższe o specjalności doradca zawodowy lub studia podyplomowe w zakresie doradztwa lub poradnictwa zawodowego,
    • co najmniej 2-letnie doświadczenie zawodowe na stanowisku doradcy zawodowego,
    • doświadczenie w pracy indywidualnej i grupowej z osobami zagrożonymi wykluczeniem społecznym,
    • znajomość problematyki rynku pracy,
    • znajomość ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy oraz aktów normatywnych tej ustawy,
    • znajomość podstaw prawa pracy,
    • mile widziana wiedza z zakresu funkcjonowania NGO,
    • niekaralność.

    Niezbędne umiejętności:

    • bardzo wysokie umiejętności organizacji pracy własnej,
    • kreatywność,
    • przedsiębiorczość,
    • sumienność,
    • odpowiedzialność,
    • inicjatywa własna,
    • zaangażowanie w pracę.

    Oferujemy:

    • ciekawą pracę z doświadczonymi współpracownikami,
    • możliwość udziału w kreowaniu przyszłych działań CIS,
    • możliwość rozwoju zawodowego,
    • umowę na okres próbny z możliwością przedłużenia.

    CV oraz wstępny program szkolenia reintegracji zawodowej, prosimy przesyłać na adres [email protected]