Czego szukasz

Mamo, możesz wszystko! Czyli jak w zgodzie ze sobą osiągnąć zawodowy sukces?

Co jest dla Ciebie ważne w pracy? Elastyczność? Decydowanie o swoim grafiku? A może zarobki? Nie lubisz siedzieć z założonymi rękami, tylko działać i to z zachowaniem najwyższych standardów pracy? Jeśli tak, to ten wywiad jest właśnie dla Ciebie. „Dbaj o swoich klientów tak, jak sama chciałabyś być traktowana” – to motto bohaterki wywiadu Katarzyny Kaczor, która działa jako Doradca Ubezpieczeniowy w MetLife. Dzieli się ona swoimi sposobami na osiągnięcie sukcesu. Zapraszamy!

 • Anna Łabno - Kucharska - 04/11/2020
Katarzyna Kaczor, która działa jako Doradca Ubezpieczeniowy w MetLife

Kasiu, dziękuję, że zgodziłaś się na rozmowę i że znalazłaś na nią czas. A to wcale nie jest takie oczywiste. W sumie można powiedzieć, że zawodowo angażujesz się na trzech polach. Dobrze zrozumiałam?

Tak, to prawda. Jestem Sołtysem i angażuje się w życie społeczne wsi, w której mieszkam. Dodatkowo jestem konsultantką kosmetyczną, gdzie doradzam kobietom i mężczyznom jak prawidłowo dbać o swoją skórę. Realizuję się też jako Doradca Ubezpieczeniowy MetLife. Można powiedzieć, tak ogólnie, że w życiu zawodowym pomagam ludziom w różnych jego aspektach.

Jesteś bardzo aktywna i jeszcze masz dwóch synów – jeden ma 8 lat, a drugi 1,5 roku. Jak znajdujesz czas na wszystkie swoje prywatne i zawodowe działania? Można z sukcesem połączyć te wszystkie aktywności?

Jak każda mama, mam mnóstwo obowiązków związanych z wychowaniem dzieci oraz prowadzeniem domu. Są to rzeczy, które pochłaniają dużo mojego czasu, można powiedzieć, że często za dużo. Moja aktywność na różnych polach zawodowych też zajmuje czas – a jak wiadomo doba ma tylko 24h.

Tutaj z pomocą przychodzi mój mąż, z którym dzielimy się obowiązkami, który mnie wspiera, ale też podpowiada różne rozwiązania. Jednym z nich jest planowanie zadań do wykonania na dany dzień. Oczywiście nie da się wszystkiego na sztywno zaplanować mając dzieci, ale jest mi dużo łatwiej zrealizować to co sobie założyłam. A jak to mówią: początki bywają trudne. U mnie było podobnie. Najważniejsze jest to, żeby nie poddawać się po pierwszej porażce. Ja systematycznie i konsekwentnie pracowałam (również nad sobą) oraz planowałam i dzięki temu nauczyłam się łączyć działania z wielu obszarów. Powiedzmy sobie szczerze, zapewne większość mam wie o czym mówię.

A moja praca pozwala mi na elastyczność, bo to ja decyduję, kiedy i jak długo pracuję. A gdy dzieje się coś niespodziewanego, np. choćby wydarzenia w szkole, to bez problemu zmieniam swój plan dnia pracy.

Zarabiaj dodatkowo

Masz wykształcenie inżynierskie, więc można powiedzieć, że Twoja droga zawodowa nie jest tak bardzo oczywista. Aktualnie pracujesz między innymi jako doradca. Jak to się stało? Skąd taka decyzja?

Czasami po prostu sytuacje niejako zmuszają nas do zmian. Po urlopie macierzyńskim nie mogłam wrócić do poprzedniej pracy. Natomiast ze względu na pandemię, rynek pracy nie wygląda dla mojej branży zbyt ciekawie. Chciałam być aktywna. I szukałam takiej pracy, która pozwoli mi na dużą swobodę w działaniu, tak abym mogła pogodzić ją z innymi obowiązkami, a jednocześnie pracować, rozwijać się i oczywiście zarabiać.

Gdy patrzysz wstecz, to jak wyglądały Twoje początki w zawodzie Doradcy? Czy było trudno, czy może szybko się wdrożyłaś? Co Ci pomogło?

Początek był dla mnie trudny. Ale, można powiedzieć, że to tak jest z tymi początkami. 😉 Wszystko było dla mnie nowe. Otrzymałam dużo informacji. W głębi jednak czułam przerażenie i zastanawiałam się, ile czasu zajmie mi nauka tych wszystkich rzeczy, ofert, sposobu działania. Może to zabrzmi dziwnie, ale mogę powiedzieć, że naprawdę wystarczą chęci do działania i oczywiście praktyka.

Jak już wspominałam, u mnie ważna była również chęć rozwoju. To, żeby nie stać w miejscu i nie mieć wrażenia, że czas mija mi bezproduktywnie. Na pewno warto spróbować. Ja zachęcam do tego, żeby próbować nowych rzeczy, żeby nie wyrzucać sobie później, że nic nie robiłam. Nawet jak na początku jest trudno, czy trochę brak nam odwagi.

Dlaczego zdecydowałaś się na współpracę z MetLife?

Na decyzje o tym, że podejmuję współpracę z tą konkretną firmą miało wpływ kilka czynników. To, że oferta, którą MetLife ma do zaproponowania dla swoich klientów oraz współpracowników, jest moim zdaniem najlepsza na rynku. Ale równie ważne, a może nawet ważniejsze to ludzie, którzy tam pracują.

Pamiętam, jak przyszłam do biura na pierwsze spotkanie. Od wejścia spotkałam wiele życzliwych osób, które zrobiły na mnie pozytywne wrażenie. Potem usłyszałam od nich dużo wskazówek i mobilizujących słów wsparcia. Otrzymałam praktyczne podpowiedzi, jak prowadzić rozmowy z klientami, jak najlepiej dopasować ofertę do potrzeb klienta. Zawsze mogę liczyć na pomoc ze strony Kierownika Zespołu Agentów, kiedy mam pytanie i potrzebuje pomocy zawsze mogę zadzwonić i otrzymam wsparcie. Korzystam też ze wsparcia szkoleniowego MetLife.

To wszystko było pomocne od samego początku mojej drogi jako doradca i jest nadal… Ta pomoc cały czas jest i zawsze można się po nią zwrócić. Tutaj nikt nie odmawia.

Zainteresowała Cię możliwość pracy dodatkowej w firmie MetLife? Sprawdź szczegóły!

A jakbyś miała powiedzieć czym tak konkretnie się zajmujesz, co robisz – tak jak koleżanka do koleżanki, to jak byś opisała swoją pracę i działania w MetLife?

Praca polega na… szukaniu. 🙂 Poszukiwaniu osób, które chcą porozmawiać na temat ich potrzeb dotyczących – mówiąc w skrócie – życia i zdrowia. Ta praca jest oparta na rozmowie i relacji. Dzwonię, spotykam się z ludźmi, nawiązuję z nimi kontakt – teraz głównie on-line. Badam potrzeby potencjalnych klientów oraz przedstawiam im ofertę odpowiadającą na potrzeby. Doradzam w dobraniu odpowiedniej polisy ubezpieczeniowej, takiej która będzie dopasowana do oczekiwań, do potrzeb konkretnej osoby. To co ważne dla mnie, to budowanie długotrwałych relacji z klientami.

Co najbardziej lubisz w tej pracy?

Lubię wiele rzeczy. Lubię w niej to, że mam kontakt z ludźmi. To, że mogę w łatwy sposób pogodzić ją z obowiązkami domowymi i swoim trzecim zajęciem. Jest to praca bardzo elastyczna. Ja sama decyduję o tym, ile danego dnia pracuję i w jakich godzinach. Oczywiście ma to odzwierciedlenie w późniejszych zarobkach, wiadomo. Ale bardzo cenię to, że jeżeli nie mogę pracować w danym dniu, po prostu robię sobie wolne. To moja decyzja i moja odpowiedzialność.

Widzę kilka punktów wspólnych, jeśli chodzi o Twoją aktywność. Na pewno to, że lubisz ludzi, potrafisz z nimi rozmawiać i jesteś otwarta, to pomaga zarówno w pracy konsultantki kosmetycznej, w byciu Sołtyską jak i doradcą. Jak myślisz, jakie Twoje kompetencje są ważne w tej pracy? Jakie Twoje cechy pomagają Ci na wszystkich Twoich polach aktywności zawodowej?

Głównie szczerość i naturalność w tym co robię. Jeżeli nastawiamy się tylko i wyłącznie na sprzedaż, to klient na pewno to wyczuje. Ja jestem ciekawa drugiej osoby i jej potrzeb. Nie narzucam też swojego zdania. Ocenę danego produktu pozostawiam klientom. Bardzo pomocne są też cierpliwość i wyrozumiałość dla innych ludzi. Przydaje się także pewność, że to co oferujemy jest godne uwagi, a to z kolei wymaga bardzo dobrego poznania produktów, które się oferuje.

A tak naprawdę, to każdy klient jest inny i trzeba się dopasować do charakteru osoby, z którą rozmawiamy.

Zasada, którą się kieruję to: „Dbaj o swoich klientów tak, jak sama chciałabyś być traktowana”.

Kasiu to może zadam takie przewrotne pytanie – zdarzyła Ci się kiedyś taka sytuacja, że Twoja klientka z branży beauty została Twoją klientką w obszarze ubezpieczeń lub na odwrót?

Takie sytuacje też się zdarzają. Są to klientki, a także klienci – coraz więcej mężczyzn zwraca uwagę na wygląd i dba o siebie, nie boi się kosmetyków. Tylko tutaj jest trochę inna sprzedaż. Często sami pytają mnie o przedstawienie danego produktu, a jeżeli są zadowoleni z naszej obsługi i opieki w jednym obszarze, to w drugim już jest o wiele łatwiej, bo to zaufanie już mamy zdobyte. Mamy nawiązaną relację.

Tak na koniec naszej rozmowy, masz może jakieś rady, albo po prostu dobre słowo dla osób, dla mam, które wahają się czy dołączyć do Zespołu MetLife?

Powiem tak – też się kiedyś wahałam nad podjęciem decyzji o dołączeniu do Zespołu MetLife. Długo się zastanawiałam nad tym czy sobie poradzę. Przy okazji męcząc się sama ze sobą i z myślami, które nie dodawały mi odwagi.

Co chcę powiedzieć innej mamie? Pamiętaj, żeby coś osiągnąć, zrobić coś dla siebie i bliskich, samo myślenie nie wystarcza, trzeba po prostu działać. Jeżeli się zastanawiasz czy to jest dla Ciebie i czy dasz radę to pamiętaj, że warto spróbować. Jeżeli się nie uda, trudno…ale co ma się nie udać? Jesteś kobietą, jesteś mamą, więc na pewno dasz sobie radę. 🙂

Dziękuję za rozmowę i życzę wszelkiej pomyślności!

Dowiedz się więcej o pracy jako konsultant MetLife. Możesz umówić się na niezobowiązującą rozmowę i o wszystko zapytać!

Zdjęcie: prywatne archiwum Kasi

Grafika: MetLife

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Anna Łabno - Kucharska
Jestem mamą mądrej indywidualistki. Posiadam doświadczenie w koordynacji projektów, prowadzeniu szkoleń oraz doradztwa. Uwielbiam spędzać czas z rodziną, podróżować, czytać książki i celebrować picie kawy. W "wolnym" czasie wspieram osoby chore onkologicznie.

10 sposobów na równowagę między życiem prywatnym i zawodowym w dobie COVID

Oddzielenie życia prywatnego od zawodowego dla wielu z nas było trudne nawet w „normalnych” czasach, czyli tych sprzed epidemii. W dobie COVID, gdy tłumnie przeszliśmy na pracę zdalną, wyznaczenie choćby cienkiej granicy między rolą mamy i żony a funkcją pracownicy bądź właścicielki firmy jest zadaniem niemal karkołomnym. Podpowiemy Ci, jak się w tym wszystkim odnaleźć – poniżej znajdziesz nie górnolotne zalecenia, ale praktyczne, życiowe wskazówki.
 • Karolina Wojtaś - 04/01/2021
młoda kobieta stoi z kubkiem w dłoni w swojej kuchni

1.Ustal priorytety

Na wstępie zaznaczmy, że nie każda z nas może to zrobić – czasem, by utrzymać pracę, trzeba wykonać konkretną liczbę obowiązków. Niemniej są kobiety, które nie pracują po 12 godzin, bo muszą, ale dlatego, że tak pracowały wcześniej i tak nakazuje im ambicja.

Okres epidemii nie jest trudny tylko dlatego, że narażone jest nasze zdrowie, musimy nosić maseczki, dzieci nie chodzą do szkoły, a i zdarza się kwarantanna. Epidemia jest trudna także z powodu trudności w odstąpieniu od swoich przyzwyczajeń. Niełatwo jest wyznaczyć sobie nowe priorytety i „porzucić” rzeczy dla nas ważne na rzecz jeszcze ważniejszych.

Jeśli pracujesz po 10 lub 12 godzin dziennie, ponieważ po prostu chcesz, to czas w końcu przemyśleć kwestię priorytetów. Może dobrze byłoby sobie powiedzieć, że to nie moment na pracę na pełen etat? Spróbuj, zastanów się, czy przypadkiem nie czułabyś się lepiej, gdybyś codziennie od godziny 15. mogła całkowicie wejść w rolę mamy i żony. Czy nie poczułabyś ulgi, gdybyś nie musiała ciągle ścigać się z czasem?

2. Znajdź czas tylko na pracę

Możliwość 100% skupienia się na pracy powoduje, że jest ona po stokroć efektywniejsza, a Ty – bardziej spokojna, prawda? Powiesz: „łatwo ci powiedzieć, jedno moje dziecko uczy się zdalnie, drugiemu właśnie zamknęli przedszkole, gdzie ma być „mój czas”?”. Wiadomo – trudna sprawa. Ale gdyby tak zmienić plan dnia? Co Ty na to, by wstawać o godzinie 4. i pracować w spokoju do 7., zanim wstaną dzieci? Potem, np. o 13., może pozwolić im oglądać bajki – to znów dłuższa chwila w pełnym skupieniu. I tak, będziesz przez to zasypiać o godzinie 22., ale coś za coś.

3. Wyznacz granice

To takie małe nawiązanie do punktu pierwszego: naucz się mówić „nie”. Zarówno sobie – jako szefowi, jak i swojemu pracodawcy, jeśli chce przerzucić na Ciebie ogrom obowiązków.

Powiem Ci, jak to jest: podczas pierwszego „nie” serce bije jak szalone, a przed oczyma stają same negatywne konsekwencje. Kiedy jednak robisz to po raz dziesiąty – oczywiście zakładając, że masz racjonalne argumenty, ogarnia Cię spokój.

Stawiaj granice również w domu. Jeśli umawiasz się z partnerem, że teraz pracujesz, a on zajmuje się dziećmi, to nie idź „tylko umyć zębów” przedszkolakowi i „tylko pomóc w matmie” starszakowi. Poproś rodzinę, żeby wyobraziła sobie, że nie ma Cię w domu. Stawianie granic naprawdę ułatwia znalezienie równowagi między życiem osobistym a zawodowym.

Przeczytaj także: Jak efektywnie pracować w domu? Rytuały pracy zdalnej

4. Znajdź swój kąt do pracy

Nie pozwól swojej pracy rozpanoszyć się po całym mieszkaniu czy domu. Nawet jeden niepozorny dokument leżący na blacie w kuchni może skutecznie odwrócić Twoje myśli od rodziny i sprawić, że na chwilę znów wejdziesz w zawodowy świat – a przecież masz te dwie strefy wyraźnie rozgraniczyć, prawda? Jeśli możesz, przygotuj sobie kąt do pracy w osobnym pomieszczeniu. Jeśli nie ma takiej możliwości, przy laptopie trzymaj pudełko na dokumenty i przybory. Po skończonej pracy zamknij je i odłóż, podobnie jak komputer.

5. „Ogarniaj się”, gdy idziesz do pracy

Nawet jeśli zwrot „idę do pracy” oznacza teraz dla Ciebie umoszczenie się przy stole w kuchni – przed laptopem, to i tak zadbaj o swój wygląd. Zrób sobie makijaż, ubierz się. Może wyda Ci się to śmieszne, ale siedzenie w szlafroku naprawdę rozleniwia i utrudnia skupienie. Dzieje się dlatego, że to okoliczności, które zazwyczaj towarzyszą wolnym dniom. Podświadomie nie możesz zatem mocno skupić się na tym, co robisz.

6. Zadbaj o swoje samopoczucie

Trudności w godzeniu roli mamy i pracownika czasem tak przybierają na sile, że mocno wpływają na nasze zachowanie. Nie pozwól jednak, by emocje zaczęły nad Tobą panować. Szukaj wsparcia i możliwości wygadania się – u przyjaciółki, na forum. Czasem, gdy czujemy, że wszystko wymyka się nam z rąk, takie wsparcie i możliwość usłyszenia: „Ja też tak mam” przynosi ogromną ulgę.

Przeczytaj także: Jak organizować życie rodziny, żeby mieć czas dla siebie?

7. Twórz elastyczny grafik

Znowu – jeśli tylko możesz. Czasem nie da się i już, bo nawet nie ma słowa „grafik” a jest tylko: „pracuję w każdej wolnej chwili”. Wówczas trzeba nastawić się na tryb: „przetrwanie” i powtarzać sobie jak mantrę, że to naprawdę minie.

Jeśli jednak jesteś panią i władczynią swojego czasu pracy, to planuj również to, czego zaplanować się nie da. Innymi słowy, wpuść w grafik godzinne „okienko”, w które w razie potrzeby wciśniesz dodatkowe zlecenie od szefa. Albo wyznacz dodatkowe 2-3 dni wolne w miesiącu, aby w razie konieczności móc wszystko poprzekładać i zająć się chorym dzieckiem. Nie planuj grafiku tak, by pękał w szwach – zostaw trochę luzu, bo NA PEWNO się przyda.

8. Pamiętaj, że to nie czas na bycie perfekcyjną

Perfekcyjne to możemy być w czasach poza epidemią. Teraz – jak już wiesz, jest tryb „przetrwanie”. Skup się na tym, co jest dla Ciebie najważniejsze – dopracowany projekt, codzienny spacer z dziećmi, obiad. Nie przejmuj się tym, że ubrania nie są dobrze wyprasowane, a w kuchni jest bałagan. Aby złapać równowagę między życiem prywatnym i zawodowym musisz podejść do niektórych spraw w dystansem. Dużym dystansem.

9. Zrób sobie detoks cyfrowy po pracy

Większość z nas do pracy zdalnej wykorzystuje teraz co najmniej jedno urządzenie cyfrowe. Dlatego tak bardzo ważne jest, aby już po pracy z nich zrezygnować – chociaż częściowo. Czy to trudne? Bardzo! Jeśli jesteś przyzwyczajona, że podczas przyrządzania obiadu zerkasz na FB, to naprawdę grożą Ci objawy odstawienne. Ale spokojnie – szybko zwalczysz odruch sięgania po urządzenia i poczujesz, że naprawdę bardziej wnikasz w życie rodzinne.

10. Spaceruj, graj, wychodź z domu

Dom, dom, dom, dom, dom: praca w domu, szkoła w domu, rozrywka w domu – oszaleć można, prawda? Dla przywrócenia równowagi dobrze byłoby znaleźć miejsce, w którym można będzie się od tego oderwać. Może być to ścieżka ekologiczna, las, park, alejka rowerowa – coś, co lubisz Ty i co lubi Twoja rodzina. Codzienne wyjście sprawi, że wszyscy poczujecie się lepiej, a Ty z całą pewnością choć na chwilę przestaniesz zerkać na migający gdzieś w mieszkaniu laptop.

Przeczytaj także: Jak mieć więcej czasu dla siebie?

Zdjęcie: 123 rf

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Karolina Wojtaś
Mama, żona, psycholog i redaktor. Spełniona zawodowo dzięki miłości do pisania, szczęśliwa prywatnie dzięki mężowi i dwóm cudownym synom. W krótkim czasie "tylko dla siebie” czyta, szyje… albo znowu pisze.

Zadecyduj o swojej ścieżce kariery – poznaj program Akamai Technical Academy!

Myślisz o zmianie w swoim życiu i nie boisz się nowych technologii? Weź udział w programie Akamai Technical Academy 2021, po którym rozpoczniesz pracę w firmie IT. Nie potrzebujesz doświadczenia ani wykształcenia technicznego! Nie musisz też martwić się o kwestie finansowe - w ATA podpisujesz umowę o pracę i otrzymujesz wynagrodzenie. O szczegółach rekrutacji i poprzednich edycji rozmawiamy z Elżbietą Sermet, z Akamai. Poznaj szczegóły i aplikuj!
 • Agnieszka Kaczanowska - 17/12/2020
Akamai Technical Academy - uczestnicy warsztatów z poprzednich edycji

Zadecyduj o swojej ścieżce kariery – poznaj program Akamai Technical Academy! Trwa rekrutacja do kolejnej edycji 2021!

Elu, dla kogo jest program ATA, czyli Akamai Technical Academy?

Akamai Technical Academy jest dla wszystkich, którzy chcieliby rozpocząć pracę w obszarze IT, ale ich doświadczenie lub wykształcenie nie daje takich możliwości. Jest to program, który pomaga w niestandardowy sposób dotrzeć do utalentowanych osób i pomóc im zrobić ten pierwszy krok.

Czy trzeba mieć już doświadczenie w branży IT?

Żeby wziąć udział w ATA nie musisz mieć ani doświadczenia, ani wykształcenia technicznego. Możesz je mieć, ale nie musisz. Wystarczy, że znasz język angielski, masz wyższe wykształcenie, dużo chęci oraz interesują Cię nowoczesne technologie. Programowi przyświeca zasada, że nie każdy może zostać wielkim inżynierem, ale wielki inżynier może objawić się w każdym.

Doświadczenia nie trzeba, ale jakie są zatem Wasze oczekiwania? Kogo szukacie? Osób o jakich umiejętnościach, kompetencjach?

Szukamy osób, lubiących się uczyć, chcących się rozwijać oraz gotowych na zmianę swojej kariery o 180 stopni. Ważna jest dla nas wytrwałość w dążeniu do celu, pozytywne nastawienie i umiejętność pracy w grupie.

Wiem, że to bardzo intensywny program. Opowiedz proszę, ile czasu trwają zajęcia i co dzieje się po ukończeniu programu?

Uczestnicy ATA najpierw biorą udział w intensywnym,, teraz 11- miesięcznym szkoleniu technicznym. W tym czasie nabywają wiedzę techniczną, którą wykorzystają później w pracy w zespołach Akamai. Ponadto, nasi uczestnicy biorą udział w szkoleniach z umiejętności miękkich, spotkaniach z zespołami Akamai oraz imprezach integracyjnych organizowanych przez firmę. Chcemy, aby od samego początku mogli czuć się częścią Akamai i lepiej poznać kulturę firmy.

Po szkoleniu technicznym uczestnicy dołączają do poszczególnych zespołów Akamai i nadal kontynuują naukę, która już wtedy ukierunkowana jest na to, co zespół robi. Po 6 miesiącach zapada decyzja czy zatrzymujemy ich na stałe.

Z tego co wiem, niewiele programów zakłada, że to osoba, która bierze udział w programie otrzymuje wynagrodzenie, częściej w drugą stronę. Z czego wynika Wasze podejście?

Tak, to prawda. ATA zajmuje tyle samo czasu, co praca na pełen etat i nie chcieliśmy, aby osoby chcące wziąć w nim udział musiały zrezygnować z powodu braku środków do życia. Wynagrodzenie nie jest wysokie, ale pozwala bez obaw wziąć dział w programie.

Chcesz aplikować od razu na edycję 2021? Przejdź do formularza aplikacji >>>

A opowiedz proszę o efektach poprzednich edycji programu. Gdzie są teraz jej adepci? Jak rozwinęły się ich historie?

Jesteśmy bardzo dumni z tego, co udało nam się dotychczas osiągnąć. Teraz rekrutujemy do Akamai Technical Academy 9.0 w Krakowie.

Dzięki poprzednim trzem edycjom ATA w Akamai Kraków pracuje 47  absolwentów programu, w 13 różnych zespołach:

 • Web Pre-Sales Engineering
 • NOCC,
 • SOCC,
 • Product Operations,
 • System Operations,
 • Platform Infrastructure Engineering,
 • Networks System Engineering,
 • Akamai Technical Support,
 • Information Security,
 • Software Engineering,
 • Software Quality Assurance Engineering,
 • Technical Writers,
 • Security Technical Project Management.

Akamai Technical Academy

Ile osób może wziąć udział w Akamai Technical Academy?  Ilu kandydatów mieliście ostatnio? Wiem, że było w niej bardzo dużo kobiet, prawda?

Tak, to prawda, co nas bardzo cieszy. W zeszłym roku ponad 60% finalnej grupy ATA stanowiły kobiety. Jeżeli chodzi o liczby, to otrzymaliśmy ponad 600 aplikacji, z czego ponad 100 osób, które przeszły rozmowy telefoniczne i testy, zostały zaproszone na spotkania w biurze Akamai. W tym roku planujemy 1 grupę, która będzie brała udział w szkoleniu technicznym online.

A jak wygląda rekrutacja do programu? Możesz zdradzić trochę szczegółów?

Do  edycji 9.0 zbieramy aplikacje kandydatów do 4.01.2021, którzy później będą mogli napisać test online sprawdzający zdolności analitycznego i logicznego myślenia oraz znajomość języka angielskiego.

Następnie wybrane osoby zostaną zaproszone na rozmowy kwalifikacyjne.

Gdzie można aplikować?

Zapraszam na naszą stronę programu po wszelkie szczegóły >>>

Nie zostało już wiele czasu. A co po przejściu rekrutacji?

Projekt, czyli zajęcia ATA 9.0, startuje w marcu 2021. Zajęcia będą odbywać się online.

Czy jest coś, co chciałabyś jeszcze dodać o ATA?

Chciałabym wszystkich zainteresowanych IT gorąco zachęcić do wzięcia udziału w rekrutacji do ATA i sprawdzenia jak wspaniały jest to program!

Dziękuję Ci za rozmowę i trzymam kciuki za kolejną świetną edycję.

O programie mówią też jego absolwentki – koniecznie przeczytaj!

Dziękujemy!

Więcej o Akamai dowiesz się z poniższego filmu!

https://www.facebook.com/AkamaiKrakow/videos/1875241536024731/

Zdjęcia: własność Akamai – ostatnia edycja Akademii

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Agnieszka Kaczanowska
Współzałożycielka mamopracuj.pl, od dziesięciu lat rozwija swoje umiejętności łączenia życia rodzinnego i zawodowego i nawet jej to wychodzi! Lubi wyzwania i cieszy ją kiedy pracodawcy znajdują świetnych pracowników. Mama wesołej trójki, żona i miłośniczka kotów. 
Chcę otrzymywać inspiracje, pomysły i sugestie jak pracować i nie zwariować.
Newsletter wysyłamy raz na 2 tygodnie

Może Cię zainteresować także:

Uwaga. Strona wykorzystuje pliki cookies. Informacje uzyskane za ich pomocą wykorzystywane są w celach statystycznych. Pozostając tu godzisz się na ich zapisywanie w Twojej przeglądarce. ×