Czego szukasz

Mama w pracy, Dziecko ma Jak U Mamy

Na warszawskim Targówku powstaje właśnie nowy żłobek Jak U Mamy, z dofinansowaiem unijnym. Dzięki temu, aż 24 mamy będą mogły podjąć zatrudnienie, zostawiając swoje Maluchy pod dobrą opieką. Sprawdź, czy to projekt właśnie dla Ciebie i Twojego Dziecka!

  • Tekst promocyjny - 21/10/2014

Panie Grzegorzu*, prowadzicie Państwo aktualnie nabór do nowego żłobka Jak U Mamy. Kto może skorzystać z miejsca w żłobku?

Żłobek „Jak U Mamy”, który został utworzony w ramach projektu „Moja mama idzie do pracy”, współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Priorytet I Zatrudnienie i integracja społeczna, Działanie 1.5 Wspieranie rozwiązań na rzecz godzenia życia zawodowego i rodzinnego POKL, zaprasza dzieci w wieku od 1 roku do 3 lat.

Jakie wymagania stawiacie rodzicom / mamom, które chcą posłać swoje dzieci do żłobka Jak U Mamy?

Projekt skierowany jest do 24 matek (grupa docelowa projektu), które chcą powrócić na rynek pracy po przerwie związanej z urodzeniem/wychowywaniem dziecka/-ci i spełniają następujące kryteria:

  • kobiety, które posiadają dziecko/-ci w wieku 1-3lat
  • kobiety, które zamieszkują na terenie m.st. Warszawy
  • kobiety należące do grup: kobiety bezrobotne – 8 osób, kobiety bierne zawodowo – 8 osób, kobiety zatrudnione korzystające z urlopu rodzicielskiego lub wychowawczego – 8 osób
  • z własnej inicjatywy są zainteresowane korzystaniem z usług żłobka w celu aktywnego poszukiwania pracy lub powrotu do pracy

Kiedy żłobek zostanie otwarty?

Otwarcie planowane jest na początek listopada, właśnie trwają ostatnie odbiory.

Jak się można zapisać do żłobka?

Aby wziąć udział w projekcie należy pobrać dokumenty ze strony www.jakumamy.org.pl, wypełnić, a następnie złożyć do biura, które znajduje się w Zielonce przy ul. Poniatowskiego 109. Można również przesłać wypełnione dokumenty pocztą. Należy pamiętać, że liczy się kolejność zgłoszeń oraz, że ilość miejsc jest ograniczona. 

Do kiedy trwa nabór?

Prowadzimy nabór ciągły, zapisać się można w każdej chwili. Jeśli będzie taka potrzeba, stworzymy listę rezerwową.

Żłobek jest dofinansowany przez UE. Z jakimi opłatami muszą się liczyć rodzice? Ile wynosi dopłata z projektu?

Tak, żłobek jest dofinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Dokładne płaty będą ustalane przy podpisaniu umowy, natomiast dofinansowanie jest na poziomie ok. 60%.

Świetne wieści! To spora pomoc dla rodziców.
A kto zajmie się Maluszkami, kiedy mamy będą poszukiwać pracy?

Do pracy z dziećmi w naszym żłobku zatrudnione są wspaniałe opiekunki, które zarówno posiadają duże doświadczenie w swojej pracy, jak również mają doskonały kontakt z dziećmi. Wszystkie osoby zatrudnione posiadają kwalifikacje określone w Ustawie o opiece nad dziećmi w wieku do lat 3 czyli ustawie tzw. „żłobkowej”.

Jakie zajęcia proponujecie Państwo dzieciom?

Program w chwili obecnej jest opracowywany, będzie on zależał od grupy, która zostanie zakwalifikowana do udziału w projekcie. Będzie dostosowany do potrzeb oraz wieku dzieci, tak aby sprostać wymaganiom nie tylko Maluszków, ale również ich rodziców. Na wiosnę planujemy uruchomienie placu zabaw dla dzieci.

Przez ile godzin dzieci będą zaopiekowane w żłobku?

Żłobek będzie funkcjonował w dni robocze w godzinach od 7.30 do 17.30, a więc tak, aby mamy mogły podjąć pełnoetatowe zatrudnienie.

Projekt jest skierowany do mam z całej Warszawy, ale gdzie dokładnie mieści się placówka?  

Żłobek znajduje się w dzielnicy Targówek – Zacisze przy ulicy Pszczyńskiej 26. Do rekrutacji zapraszamy wszystkich mieszkańców Warszawy. Niedaleko żłobka znajdują się przystanki autobusowe i tramwajowe i ta część miasta jest dobrze skomunikowana z innymi dzielnicami. 

Dziękuję za rozmowę i zapraszamy wszystkie warszawskie Mamy do skorzystania z tej wyjątkowej oferty.

* Grzegorz Świderski jest koordynatorem projektu Moja Mama idzie do pracy. Więcej informacji można uzyskać pod numerem telefonu: 022/771 81 89

Żłobek „Jak u Mamy” jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

p r o j e k t   M o j a   m a m a   i d z i e   d o   p r a c y 


Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Tekst promocyjny
Podyskutuj
Chcę otrzymywać inspiracje, pomysły i sugestie jak pracować i nie zwariować.
Newsletter wysyłamy raz na 2 tygodnie
Może Cię zainteresować także:
Uwaga. Strona wykorzystuje pliki cookies. Informacje uzyskane za ich pomocą wykorzystywane są w celach statystycznych. Pozostając tu godzisz się na ich zapisywanie w Twojej przeglądarce. ×

Email marketing powered by FreshMail
 

Email marketing powered by FreshMail
 

Email marketing powered by FreshMail