Czego szukasz

Mama doskonała, czyli jak pogodzić macierzyństwo z karierą?

Wiele kobiet codziennie łączy obowiązki zawodowe z wychowywaniem dzieci i dbaniem o dom. W efekcie każdy dzień to nieustanna gonitwa między biurem, przedszkolem i zakupami w sklepie. Nikt nie jest w stanie być w kilku miejscach jednocześnie, dlatego warto zastanowić się nad tym, jak ułatwić sobie życie. Sprawdź, jak pogodzić codzienne obowiązki i nie dać się zwariować!

Kobieta siedzi przy biurku, na kolanach ma dziewczynkę, która trzyma w dłoniach  telefon

Rób zakupy online

Zamiast codziennych zakupów w pobliskim sklepie lub jeżdżenia do supermarketu i stania w kolejkach, zacznij kupować w e-sklepach. Zakupy online to obecnie bardzo popularny sposób robienia zakupów, który pozwala zaoszczędzić nie tylko pieniądze, ale i czas.
Masz do wyboru wielu producentów: Tesco, Auchan czy Frisco. Opinie o każdym dostawcy znajdziesz w Internecie. E-sklepem roku 2016 został sklep Frisco. Opnie o sklepie Piotr i Paweł także były zadowalające. Jeśli kupujesz głównie produkty ekologiczne i organiczne, z łatwością dostaniesz je w sklepach, takich jak Tesco czy Frisco. Opinie o ich produktach dostępne są na forach internetowych.

Prowadź terminarz

Dzięki temu będziesz wiedzieć, co musisz załatwić każdego dnia. Unikniesz wszelkich niespodzianek i o niczym nie zapomnisz. Ułatwi Ci to ustalanie priorytetów i pozwoli najpierw zająć się tym, o co należy zadbać w pierwszej kolejności. Dobra organizacja czasu jest kluczem do sukcesu, zwłaszcza wtedy, gdy musisz pogodzić ze sobą wiele obowiązków.

Wyznacz czas pracy i czas odpoczynku

Pamiętaj o tym, aby każdego dnia wyznaczać czas „po pracy”. Wyłączaj służbowy telefon i nie przynoś pracy do domu. Wówczas będziesz poświęcać się w pełni dzieciom oraz obowiązkom domowym.

Każdego dnia wydzielaj sobie choćby pół godziny czasu tylko dla siebie. Przeznacz je na coś przyjemnego: relaksującą kąpiel, lekturę książki lub wypij w ciszy filiżankę herbaty. Dzięki temu będziesz czuć się bardziej zrelaksowana, spokojna i wypoczęta. Codzienne obowiązki są równie ważne, jak odpowiednia dawka odpoczynku. Pamiętaj, że relaks ma wpływ nie tylko na samopoczucie, lecz także zdrowie.

Współpraca partnerska

Nie zapominaj o tym, że nie jesteś super bohaterem! Masz prawo do słabości, zmęczenia oraz przyjemności. Nie bierz na siebie zbyt wiele. Zastanów się nad tym, w czym Twój partner może Ci pomóc i poproś go o to, aby przejął na siebie część obowiązków. Staraj się rozłożyć pracę tak, abyście obydwoje brali udział w załatwianiu codziennych spraw. Może się okazać, że zyskasz dzięki temu nie tylko cenny czas, lecz będziesz też dużo lepiej się czuć.

Zdjęcie: shutterstock

Materiał powstał we współpracy z partnerem portalu.

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Chcę otrzymywać inspiracje, pomysły i sugestie jak pracować i nie zwariować.
Newsletter wysyłamy raz na 2 tygodnie