Czego szukasz

Mama doskonała, czyli jak pogodzić macierzyństwo z karierą?

Wiele kobiet codziennie łączy obowiązki zawodowe z wychowywaniem dzieci i dbaniem o dom. W efekcie każdy dzień to nieustanna gonitwa między biurem, przedszkolem i zakupami w sklepie. Nikt nie jest w stanie być w kilku miejscach jednocześnie, dlatego warto zastanowić się nad tym, jak ułatwić sobie życie. Sprawdź, jak pogodzić codzienne obowiązki i nie dać się zwariować!

Kobieta siedzi przy biurku, na kolanach ma dziewczynkę, która trzyma w dłoniach  telefon

Rób zakupy online

Zamiast codziennych zakupów w pobliskim sklepie lub jeżdżenia do supermarketu i stania w kolejkach, zacznij kupować w e-sklepach. Zakupy online to obecnie bardzo popularny sposób robienia zakupów, który pozwala zaoszczędzić nie tylko pieniądze, ale i czas.
Masz do wyboru wielu producentów: Tesco, Auchan czy Frisco. Opinie o każdym dostawcy znajdziesz w Internecie. E-sklepem roku 2016 został sklep Frisco. Opnie o sklepie Piotr i Paweł także były zadowalające. Jeśli kupujesz głównie produkty ekologiczne i organiczne, z łatwością dostaniesz je w sklepach, takich jak Tesco czy Frisco. Opinie o ich produktach dostępne są na forach internetowych.

Prowadź terminarz

Dzięki temu będziesz wiedzieć, co musisz załatwić każdego dnia. Unikniesz wszelkich niespodzianek i o niczym nie zapomnisz. Ułatwi Ci to ustalanie priorytetów i pozwoli najpierw zająć się tym, o co należy zadbać w pierwszej kolejności. Dobra organizacja czasu jest kluczem do sukcesu, zwłaszcza wtedy, gdy musisz pogodzić ze sobą wiele obowiązków.

Wyznacz czas pracy i czas odpoczynku

Pamiętaj o tym, aby każdego dnia wyznaczać czas „po pracy”. Wyłączaj służbowy telefon i nie przynoś pracy do domu. Wówczas będziesz poświęcać się w pełni dzieciom oraz obowiązkom domowym.

Każdego dnia wydzielaj sobie choćby pół godziny czasu tylko dla siebie. Przeznacz je na coś przyjemnego: relaksującą kąpiel, lekturę książki lub wypij w ciszy filiżankę herbaty. Dzięki temu będziesz czuć się bardziej zrelaksowana, spokojna i wypoczęta. Codzienne obowiązki są równie ważne, jak odpowiednia dawka odpoczynku. Pamiętaj, że relaks ma wpływ nie tylko na samopoczucie, lecz także zdrowie.

Współpraca partnerska

Nie zapominaj o tym, że nie jesteś super bohaterem! Masz prawo do słabości, zmęczenia oraz przyjemności. Nie bierz na siebie zbyt wiele. Zastanów się nad tym, w czym Twój partner może Ci pomóc i poproś go o to, aby przejął na siebie część obowiązków. Staraj się rozłożyć pracę tak, abyście obydwoje brali udział w załatwianiu codziennych spraw. Może się okazać, że zyskasz dzięki temu nie tylko cenny czas, lecz będziesz też dużo lepiej się czuć.

Zdjęcie: shutterstock

Materiał powstał we współpracy z partnerem portalu.

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Podyskutuj

Video: Jak być dobrym sprzedawcą w finansach? Praca w bankowości – zobacz webinar!

"Jak być dobrym sprzedawcą w finansach?" to drugi z serii trzech webinariów przygotowanych wspólnie z Santander Bank Polska. Podczas spotkania ekspertki Santander Bank Polska podzieliły się swoją wiedzą i doświadczeniem profesjonalnych sprzedawców. Jeśli interesuje Cię praca w bankowości, koniecznie zobacz nagranie z naszego webinaru!

Praca w bankowości – zobacz webinar!

Podczas serii trzech webinarów zorganizowanych wspólnie z Santander Bank Polska, omówiłyśmy wszystkie najważniejsze kwestie dotyczące rozpoczęcia i rozwoju kariery w branży bankowej. Pierwszy webinar dotyczył szans i wyzwań w pracy z klientem.

Dzisiaj publikujemy dla Ciebie drugi, w którym ekspertki Santander Bank Polska odpowiadają na pytanie „Jak być dobrym sprzedawcą w finansach?”

Dzięki uczestnictwu w naszym cyklu, będziesz mogła krok po kroku przygotować się do wejścia w nową branżę!

Czego dowiesz się z nagrania?

  • Jak być dobrym sprzedawcą w bankowości?
  • Jakie wykształcenie i doświadczenie jest potrzebne na stanowisku sprzedawcy?
  • Które cechy charakteru są ważne, aby być dobrym doradcą?
  • Oraz wiele innych praktycznych wskazówek dotyczących branży bankowej.

Kim są nasze ekspertki?

Justyna Pietraszewska
Dyrektor oddziału Santander Bank Polska

Magister Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego o specjalizacji Rynki Finansowe. Od 2013 doradca klienta w Santander Bank Polska. Od 6 lat dyrektor 1 Oddziału w Strzelinie. Pasjonatka rolnictwa. Prywatnie mama 12-letniego Miłosza i rocznego Ignasia. W wolnych chwilach pasjonatka podróży, jazdy na nartach i nurkowania.

Małgorzata Szelwicka
p.o. Dyrektor oddziału Santander Bank Polska

Uzyskała stopień magistra na kierunku Zarządzanie Zasobami Ludzkimi w Wyższej Szkole Bankowej. Od 15 lat pracuje w finansach. Od 11 lat Pracownik Santander Bank Polska. Od 8 lat menadżer zespołu sprzedażowego. W chwili obecnej p.o. dyrektor 12 oddziału we Wrocławiu. W 2020 Bohaterka Ryzyka Santander Bank Polska. W życiu prywatnym mama 4 letniej Łucji. W wolnych chwilach wolontariuszka Fundacji Santander i skrzypaczka.

Moderacja: Agnieszka Czmyr-Kaczanowska (Fundacja Mamo Pracuj)

Sprawdź aktualne oferty pracy Santander Polska!

Zdjęcie: zrzut ekranu z nagrania webinaru; pozostałe zdjęcia archiwum prywatne.

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Mama trójki fantastycznych dzieci i szczęśliwa żona. Uwielbia, gdy wokół dużo się dzieje i nieustannie uczy się czegoś nowego o świecie. Baczna obserwatorka zmieniającej się rzeczywistości. Pasjonatka dobrej kuchni, muzyki i podróży.

Koszulki damskie z nadrukiem – pomysł na prezent dla pracowników

Nie od dziś wiadomo, że za sukcesem każdej firmy stoi między innymi dobrostan pracowników. Osoby, które czują się ważne i doceniane, są efektywniejsze i lepiej wykonują powierzone im zadania, a ponadto czują więź z pracodawcą i współpracownikami. Wszystko to ma niebagatelny wpływ na funkcjonowanie firmy. Oprócz dobrej atmosfery na co dzień i spotkań integracyjnych, warto także pomyśleć o drobnych podarunkach. Dobrym pomysłem na prezent dla pracowników mogą się okazać koszulki damskie z nadrukiem.
Kobieta obdarowana koszulkami dla pracowników

Koszulki damskie z nadrukiem – dlaczego są idealnym prezentem?

Po pierwsze – t shirty damskie z nadrukiem to niezwykle praktyczny prezent, który nie zostanie schowany czy rzucony w kąt, ale rzeczywiście się przyda. Po drugie prezent ten można dowolnie spersonalizować, co dodatkowo pokazuje zaangażowanie pracodawcy w życie społeczności pracowników. Na takiej koszulce można umieścić nadruk lub napis, nawiązujący na przykład do panujących w firmie zwyczajów czy powiedzonek.

Przeczytaj także: Rozwijaj swoje talenty w firmie, która ceni Ciebie i Twoją rodzinę

Koszulki z nadrukiem dla pracowników – na jakie okazje?

Obdarowanie pracownika koszulką z nadrukiem może stanowić miły gest na powitanie – na przykład po dłuższej nieobecności, spowodowanej chorobą lub urlopem macierzyńskim czy wychowawczym. Powrót do pracy wiąże się z reguły ze stresem i niesie za sobą wiele obaw, a ponowne zaaklimatyzowanie się w miejscu pracy może zająć nawet kilka dni. Miłe powitanie i zabawny prezent na pewno pomogą przełamać lody i szybko wrócić do rutyny pracowniczej sprzed urlopu.

Koszulki z nadrukiem mogą być także miłym prezentem dla nowego pracownika, który dopiero dołącza do zespołu. Dzięki temu od razu poczuje się pewniej i łatwiej będzie przyswajał niezbędną do wykonywania obowiązków wiedzę.

Jakie koszulki wybrać na prezent dla pracowników?

Jak już wspominaliśmy – mogą to być koszulki z zabawnym napisem, którego często używacie w firmie. Może nić porozumienia między pracownikami utworzyła się na bazie wspólnej fascynacji jakąś filmową produkcją lub ulubionym gatunkiem muzyki? Takie koszulki można znaleźć bez problemu.

Należy pamiętać także o rozmiarze. Lepiej zdecydować się na pakiet koszulek w nieco większym rozmiarze. Pozwoli to uniknąć niezręcznej sytuacji, gdy koszulka będzie za mała. Większe koszulki można natomiast nosić jako tzw. oversize, co jest bardzo modne. Chyba że pracodawca zna rozmiar każdego z pracowników – można go wówczas dobrać indywidualnie do każdej osoby.

Zdjęcie: Canva

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Chcę otrzymywać inspiracje, pomysły i sugestie jak pracować i nie zwariować.
Newsletter wysyłamy raz na 2 tygodnie
Uwaga. Strona wykorzystuje pliki cookies. Informacje uzyskane za ich pomocą wykorzystywane są w celach statystycznych. Pozostając tu godzisz się na ich zapisywanie w Twojej przeglądarce. ×