Logo Mamo Pracuj
Open menu
Pracuj

Znajdź wymarzoną pracę i pracodawcę.

Rozwijaj się

Pozwól się wesprzeć w rozwoju.

Inspiruj się

Sprawdź nasze propozycje dla Ciebie.

ZAINSPIRUJ SIĘ

Kosz na pieluchy – czy warto go mieć?

  • Dominika Kamińska
  • 8 lipca 2021
  • 3 MIN. CZYTANIA
kosz na pieluchy
Choć kosze na zużyte pieluchy nie są już dzisiaj czymś nowym i cieszą się rosnącym zainteresowaniem, większość rodziców wciąż decyduje się ich nie kupować, uznając je za zbędny wydatek. Czy słusznie? Okazuje się, że to bardzo praktyczne i higieniczne rozwiązanie, które pomaga chronić się przed nieprzyjemnym zapachem bez konieczności wyrzucania śmieci codziennie lub nawet kilka razy w ciągu dnia. Jak to możliwe? Poznaj najważniejsze informacje na temat koszy na pieluszki.

Jak działa kosz na pieluchy?

Żeby zrozumieć, dlaczego kosz na pieluchy działa lepiej niż standardowy, trzeba przybliżyć kilka faktów. Musisz wiedzieć, że cząsteczki zapachu są mniejsze od porów w folii. Nawet jeśli każdą zużytą pieluszkę zawiniesz osobno w standardowy worek na śmieci czy inną torbę foliową, będzie wydzielać nieprzyjemne zapachy na zewnątrz. Konieczne będzie wyniesienie śmieci jeszcze tego samego dnia, najlepiej od razu.

Tymczasem podczas opieki nad dzieckiem mamy wystarczająco dużo różnych obowiązków. Nie warto dokładać sobie następnych, dlatego bardzo dobrym rozwiązaniem są kosze na zużyte pieluchy.

Kosz na pieluchy różni się od standardowego kosza na śmieci. W najnowszych modelach pojawia się specjalny bęben, do którego wrzuca się zużytą pieluszkę. Następnie za pomocą uchwytu odwracamy go, by wpadła do wnętrza pojemnika, a sam uchwyt należy przesunąć do pozycji wyjściowej. Brzydki zapach nie ma więc szans przedostać się do wnętrza pomieszczenia.

Kosze na pieluchy – czy są potrzebne?

Jak przy większości artykułów dla dzieci, także w tym przypadku zdania są bardzo podzielone. Niektórzy rodzice bardzo chwalą sobie kosze na pieluchy, inni zaś uważają je za zbędny gadżet, na który nie warto wydawać pieniędzy w czasie, gdy różnych wydatków nie brakuje. Zanim wyrobisz sobie opinię, poznaj najważniejsze zalety tego rozwiązania.

Nie ulega wątpliwości, że kosz na pieluchy pozwala zachować higienę. W mieszkaniu nie unosi się nieprzyjemny zapach, który zdecydowanie zmniejsza komfort funkcjonowania. To także oszczędność czasu – nie musisz co chwilę biegać z workiem do śmietnika. Pamiętaj, że gdy na świecie jest małe dziecko, wiąże się to z całym procesem ubierania go do wyjścia, czyli może trwać nieco dłużej niż w czasie przed jego narodzinami.

Kosz na pieluchy

Niektóre kosze na zużyte pieluszki są wyposażone w jednorazowe woreczki zapachowe, które dodatkowo neutralizują brzydki zapach. Specjalne wkłady są bardzo skuteczne, jednak niektórzy rodzice obawiają się związanych z nimi kosztów wymiany.

Dlatego warto sięgnąć po rozwiązania, które umożliwiają wykorzystywanie zwykłych worków zapachowych czy antybakteryjnych lub po po prostu standardowych worków na śmieci. To m.in. kosz na pieluszki Magic, w którym za zatrzymywanie zapachu odpowiada przede wszystkim szczelna konstrukcja.

Czy warto kupić kosz na pieluchy?

Czy kosz na pieluchy jest niezbędny? Zdecydowanie nie. Nie ulega jednak wątpliwości, że warto go mieć, gdy na świecie pojawi się maluszek.

Kosz na zużyte pieluchy to po prostu wygodne rozwiązanie. Dzięki niemu oszczędzasz czas i nie musisz zmagać się z nieprzyjemnym zapachem unoszącym się w domu (zwłaszcza w okresie, gdy w diecie dziecka pojawią się już pokarmy stałe). Rodzice mają wystarczająco dużo obowiązków, więc jeśli pojawiają się produkty, które choć trochę ich odciążają, zdecydowanie warto jest po nie sięgnąć. Kosze na pieluchy to właśnie jedne z nich.

Materiał powstał we współpracy z partnerem portalu.

Zdjęcia: partnera portalu

Zobacz więcej

artykuł
  • Dominika Kamińska
  • 8 MIN. CZYTANIA
artykuł
Kalendarz dni wolnych w roku szkolnym 2024/2025
  • Dominika Kamińska
  • 3 MIN. CZYTANIA
artykuł
Dobry Start
  • Dominika Kamińska
  • 3 MIN. CZYTANIA
artykuł
  • Dominika Kamińska
  • 3 MIN. CZYTANIA
artykuł
Kąpiel maluszka
  • Dominika Kamińska
  • 5 MIN. CZYTANIA

+3 tys. mam w newsletterze

© Mamopracuj 2024

Skip to content