Czego szukasz

Jak wybrać najlepsze konto dla młodych?

Współczesne konto bankowe nie może być „tylko” tanie. Aby przyciągnąć (i zatrzymać) młodych klientów, banki wyposażyły ROR-y w szereg użytecznych udogodnień. Które z nich są szczególnie użyteczne? Jak wybrać najlepsze konto dla młodych?

młoda dziewczyna uczennica

Konto osobiste jest jednym z najpopularniejszych produktów bankowych. Jak wynika z danych udostępnionych przez PRNews, na koniec 2018 r. polskie banki prowadziły prawie 33 mln ROR-ów. To o 556 tys. więcej niż kwartał wcześniej i aż o 1,8 mln więcej niż na koniec 2017 roku.

Konto na start w dorosłość

Symboliczny moment wkroczenia w dorosłość (mogą być to np. 18 urodziny czy rozpoczęcie studiów), to znakomita okazja, aby założyć własne konto w banku. W dorosłym życiu przydaje się ono bowiem „co chwila”.

Zaczynasz swoją pierwszą pracę? Zdecydowana większość pracodawców przesyła dziś wynagrodzenie na konto. Wynająłeś mieszkanie lub pokój? Wynajmujący z pewnością poprosi o przelew zaliczki. Chcesz kupić niezbędne pomoce naukowe? Ceny w internetowych sklepach bywają zdecydowanie korzystniejsze niż te w sklepach stacjonarnych. Wiele z nich wymaga jednak płatności bezgotówkowej.

Jakie konto dla młodych?

Posiadanie konta w banku nie powinno być przykrym obowiązkiem, wynikającym z rozpoczęcia samodzielnego, dorosłego życia. Dostosowany do potrzeb użytkownika ROR pozwala nie tylko wygodnie korzystać z produktów bankowych, ale również ułatwia życie — pomaga oszczędzać, dodatkowo zarabiać, a nawet… zapewnia wsparcie banku w nieoczekiwanych sytuacjach. Kluczem do sukcesu i satysfakcjonującego użytkowania konta jest jego przemyślany wybór. Jak wybrać najlepsze konto dla młodych?

  • Młodzi klienci, którzy dopiero wkraczają w dorosłość, liczą zazwyczaj każdą złotówkę. Wychodząc naprzeciw ich potrzebom, banki rezygnują zazwyczaj z opłat za założenie i użytkowanie konta, przelewy (także te na numer telefonu i e-mail) i wypłaty z bankomatów. Analizując parametry ROR-u, w pierwszej kolejności zwróć więc uwagę na koszty. Jeśli wybierzesz darmowe konto, w twoim portfelu zostanie nawet kilkadziesiąt złotych więcej.
  • Dobre konto dla młodych pozwala nie tylko oszczędzać, ale również zarabiać. W dodatku zupełnie bez wysiłku. Aby zarobić nawet kilkaset złotych rocznie, wybierz rachunek oferujący atrakcyjne systemy poleceń, premie za zakupy i zniżki u partnerów.
  • Młodzi klienci szczególnie cenią wygodę. Zasada ta dotyczy także bankowości. Aby uniezależnić bankowanie od godzin pracy i lokalizacji oddziałów, wybierz ROR wyposażony w aplikację mobilną. Korzystając z aplikacji, sprawdzisz saldo, zrobisz przelew i założysz lokatę. W dowolnym miejscu i czasie.
  • Płatności kartą powoli odchodzą do lamusa, ustępując miejsca BLIK-owi. BLIK to nowy system płatności mobilnych umożliwiający wykonanie płatności w sklepach stacjonarnych i internetowych oraz wypłaty pieniędzy z bankomatów przy pomocy kodów generowanych przez smartfona. Bez konieczności używania karty płatniczej. Zamiast w pośpiechu szukać portfela, płać i wypłacaj pieniądze wygodnie i bezpiecznie – BLIK-iem.
  • Dla osób, które łączą studiowanie z pracą, dużym walorem może być również dostęp do atrakcyjnie oprocentowanego konta oszczędnościowego i depozytów. Odkładając regularnie nawet niewielkie kwoty, wyrobisz pozytywne nawyki finansowe i zbudujesz poduszkę finansową. A ta zapewni bezpieczeństwo i spokojny sen. W każdej sytuacji.
  • Nie masz oszczędności? Wybierz konto z odnawialną linią debetową. Dzięki limitowi na koncie dodatkowe środki będą na wyciągnięcie ręki, 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. W obliczu nieplanowanych wydatków, zwłaszcza tych, które nie mogą czekać, linia debetowa okaże się nieocenionym wsparciem.

Przemyśl, zanim wybierzesz

Aby konto osobiste przyniosło realne profity, warto dokładnie przemyśleć jego wybór. Wybierając przypadkowe, narażasz się na dodatkowe koszty i utratę atrakcyjnych benefitów. Z dobrym, skrojonym na miarę ROR-em wykonywanie operacji bankowych będzie łatwe, szybkie i wygodne, a Twój portfel odetchnie z ulgą.

Materiał powstał we współpracy z partnerem portalu.

Zdjęcie: partnera portalu.

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:

Jak dobrze spędzać czas z dzieckiem po pracy?

Praca na pełny etat, a dziecko w żłobku/przedszkolu/z nianią/z babcią w czasie Twojej pracy. Po południu zostaje od 2 do 5 godzin wspólnego czasu – Twojego i dziecka. A trzeba też zrobić zakupy, ugotować obiad i posprzątać mieszkanie. Jak dobrze spędzić ten czas razem?

  • Kasia Skóra - 15/10/2019
dziecko stoi swoimi stopami na stopach taty, zabawa

Praca na bok

Przede wszystkim od momentu odebrania dziecka ze żłobka lub przedszkola albo powrotu do domu zapomnij o tym, co było w pracy. Teraz jesteś z dzieckiem! Teraz zajmujesz się sprawami rodzinnymi! Teraz tworzysz wspomnienia! Nie pozwól, aby Twoje dziecko odczuło stres jaki towarzyszy Ci w pracy, albo zmęczenie po całym dniu. Dla dziecka to bardzo ważna część dnia – ma Ciebie tylko dla siebie!

Po prostu bądź!

Zaangażuj się wobec tego w zabawę z nim – idźcie razem na długi spacer, pobiegajcie po trawie, pohuśtajcie się na placu zabaw. A może policzycie biedronki? Albo kasztany? Możecie też przeskakiwać płytki chodnikowe.

Poznaj jeszcze pomysły na zabawy z tatą, które pokocha Twoje dziecko!

Zobacz na co Twoje dziecko ma ochotę i podążaj za nim. To nie czas na strofowanie, że się pobrudzi lub komunikaty, żeby się pospieszyło. A gdy pogoda nie sprzyja, poukładajcie klocki w domu, zabawcie się w teatrzyk, albo zbudujcie namiot z koców. Ważne jest to, aby stuprocentowo być wtedy z dzieckiem – nie obok niego. Nie chodzi o to, aby robić obiad i tylko doglądać jak dziecko układa klocki. Dziecko potrzebuje BYCIA.

Domowe obowiązki

Nie zawsze jest jednak tak, że całe popołudnie możesz się tylko bawić z dzieckiem, ale czas od momentu wyjścia z pracy, do momentu zaśnięcia dziecka można mądrze zagospodarować. Zarówno obowiązkami domowymi, jak i opieką nad dzieckiem możesz podzielić się z partnerem.

Dogadajcie się, w które dni kto zajmuje się dzieckiem, kto jest odpowiedzialny za sprzątanie, czy zrobienie zakupów. Dziecko powinno doświadczać zarówno zabawy z obojgiem z Was, jak i każdym z osobna. Jest to możliwe – wystarczy tylko dobrze to rozplanować.

Możliwe, że teraz nie zdajesz sobie sprawy z tego, ale chwile spędzone z dzieckiem zaprocentują w przyszłości relacją jaka się między Wami utworzy.

To dziś tworzysz wspomnienia swojemu dziecku!

Sprawdź naszych 10 pomysłów na kreatywne zabawy z dziećmi!

Zdjęcie: Storyblocks.com

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Kasia Skóra
Socjolog i pedagog. Poza studiami ukończyła Letnią Akademię Montessori i Szkołę dla Rodziców i Wychowawców. Jest założycielką Klubu Malucha Tup-Tup w Krakowie zapewniającego opiekę dla dzieci w wieku do lat 3. Prywatnie mama małej Ani.
Podyskutuj

14 największych niespodzianek kiedy mama wraca do pracy

Doskonale znane mi jest uczucie paniki związane z powrotem do pracy. W głowie pojawia się mnóstwo skrajnych emocji. Strach, niepewność, ekscytacja, radość. Czy sobie poradzę? Dlaczego pozbawiam dziecko siebie? Czy wdrożę się w obowiązki? Może tak jak ja i wiele innych mam będziecie zaskoczone, że jest zupełnie inaczej niż myślałyście.
  • Agnieszka Wadecka - 14/10/2019

1. Podwójne życie

Mnóstwo kobiet dzieli swoje życie na dwie sfery – zawodową i prywatną. Trochę jakby miały alter ego. W domu są mamą, w pracy kobietą, tą samą sprzed macierzyństwa. W ten sposób wręcz ich życie staje się ciekawsze.

2. Poczucie winy?

To, co najczęściej spędza mamom sen z powiek, gdy wracają do pracy, to wyrzuty sumienia, że dziecko zostaje bez nich i może się poczuć odtrącone. Zaskoczenie przychodzi, gdy widzą samodzielnego malucha, który radzi sobie świetnie w przedszkolu.

3. Zdrowy egoizm

Mamy zdradzają, że jak powróciły do zawodowej aktywności, to poczuły się świetnie. Zauważyły, że to co robią jest dobre dla rodziny. Dodatkowo celebrują ten czas, który spędzają poza domem. Niektóre mówią otwarcie, że kariera jest dla nich na pierwszym miejscu i wcale nie czują się winne z tego powodu.

4. Wszystko jak trzeba

Zaskakująca jest akceptacja myśli, że dziecko ma wszystko czego mu potrzeba: jest nakarmione, umyte, spokojnie idzie spać, ma miłość rodziców, którzy nie robią nic przeciwko niemu. Praca nie jest niczym, co miałoby wpływać na szkodę dziecka.

5. Podział obowiązków

Kobiety, które dotychczas przyzwyczajone były do stałej opieki nad dzieckiem i brały na siebie większość domowych obowiązków są zachwycone, że sytuacja się bardzo zmieniła. Obowiązki dzielą z mężami na pół. Mogą na nich polegać, widzą, że na początku mężowie okazują duże wsparcie poprzez branie na siebie więcej domowych prac.

6. O co chodzi z tymi chorobami?

Przykrych niespodzianek nie brakuje. Bardzo często dzieci w pierwszym roku przedszkola chorują więcej niż dotychczas. Gdy cały czas trzeba zostawać z chorym maluchem w domu pojawia się uczucie paniki czy nie spowoduje to problemów w pracy.

7. Planowanie

Zmiana dnia z luźnego na pełen zasad i harmonogramów bywa szokująca. Spędzając czas z dzieckiem w domu, można było zorganizować dzień po swojemu. Po powrocie do pracy na wszystko brakuje czasu, by się nie pogubić, trzeba trzymać się ustalonego planu.

8. Powrót po urlopie?

Każda bezdzietna osoba w pracy myśli, że mama wraca po długich i przyjemnych wakacjach. Ciężko jej wytłumaczyć komuś, kto nie posiada dziecka, że wcale nie leżała na plaży z drinkiem w dłoni.

9. Grupa wsparcia

Miło jest, gdy okazuje się, że jest więcej rodziców, którzy wrócili po urlopie. W takiej grupie można powymieniać się doświadczeniami, podzielić historią porodu i zwyczajnie poczuć wsparcie kogoś, kto jest w takiej samej sytuacji.

10. Nadgodziny

Przez to, że często trzeba wyjść z pracy wcześniej by odebrać dzieci ma się mniej czasu na służbowe obowiązki niż współpracownicy. Ta refleksja nadchodzi mamy, gdy późną nocą nadrabiają swoje zadania.

11. Pora wyjść

Dla mam szokujące bywa to, że biuro trzeba opuścić o określonej godzinie. Przy dziecku nie było takiego godzinowego rygoru. Do tego czasem, po prostu wcale nie chce się wychodzić.

12. Kocham swoją pracę

Kobiety, które wróciły do tej samej pracy, którą wykonywały przed urodzeniem dziecka uświadamiają sobie, że ją uwielbiają. Przygotowywały się do tego zawodu, wdrażały się w obowiązki powoli.

Rola rodzica zaskoczyła je tym, że wchodzi się w nią nagle i dostaje się masę nowych zadań, do których nie było się przygotowanym. W tym zestawieniu praca wygrywa.

13. Nieoczekiwana zmiana

Część mam opowiada, że w pewnym momencie zdecydowały, że nie będą już wracać do pracy, ale codzienność doprowadziła do tego, że stanowczo zmieniły zdanie. Każda z nich była ogromnie zdziwiona tym, jak łatwo przyszło im podjąć tę decyzję.

14. Niespodziewany sukces

Wszystkie mamy, w tym i ja, cieszą się, że powróciły do zawodowej aktywności. Dzielenie pracy z macierzyństwem motywuje i buduje poczucie dumy z samej siebie. Każda z nas wie, że w ten sposób pomoże wzmocnić domowy budżet i zrobi coś dobrego dla swojego rozwoju.

Żródło: www.workingmother.com

Zdjęcie: Storyblocks.com

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Agnieszka Wadecka
Szczęśliwa żona i mama czwórki dzieci. Macierzyństwo to jej największa pasja, motywująca do rozwoju i działania. Z przyjemnością oddaje się pisaniu. Kocha muzykę, kino i dobre jedzenie. Lubi śledzić trendy i wprowadzać je w życie. Zawodowo początkująca, ale z apetytem na sukces.
Podyskutuj
Chcę otrzymywać inspiracje, pomysły i sugestie jak pracować i nie zwariować.
Newsletter wysyłamy raz na 2 tygodnie

Może Cię zainteresować także:

Uwaga. Strona wykorzystuje pliki cookies. Informacje uzyskane za ich pomocą wykorzystywane są w celach statystycznych. Pozostając tu godzisz się na ich zapisywanie w Twojej przeglądarce. ×