Czego szukasz

Jak wybrać najlepsze konto dla młodych?

Współczesne konto bankowe nie może być „tylko” tanie. Aby przyciągnąć (i zatrzymać) młodych klientów, banki wyposażyły ROR-y w szereg użytecznych udogodnień. Które z nich są szczególnie użyteczne? Jak wybrać najlepsze konto dla młodych?

młoda dziewczyna uczennica

Konto osobiste jest jednym z najpopularniejszych produktów bankowych. Jak wynika z danych udostępnionych przez PRNews, na koniec 2018 r. polskie banki prowadziły prawie 33 mln ROR-ów. To o 556 tys. więcej niż kwartał wcześniej i aż o 1,8 mln więcej niż na koniec 2017 roku.

Konto na start w dorosłość

Symboliczny moment wkroczenia w dorosłość (mogą być to np. 18 urodziny czy rozpoczęcie studiów), to znakomita okazja, aby założyć własne konto w banku. W dorosłym życiu przydaje się ono bowiem „co chwila”.

Zaczynasz swoją pierwszą pracę? Zdecydowana większość pracodawców przesyła dziś wynagrodzenie na konto. Wynająłeś mieszkanie lub pokój? Wynajmujący z pewnością poprosi o przelew zaliczki. Chcesz kupić niezbędne pomoce naukowe? Ceny w internetowych sklepach bywają zdecydowanie korzystniejsze niż te w sklepach stacjonarnych. Wiele z nich wymaga jednak płatności bezgotówkowej.

Jakie konto dla młodych?

Posiadanie konta w banku nie powinno być przykrym obowiązkiem, wynikającym z rozpoczęcia samodzielnego, dorosłego życia. Dostosowany do potrzeb użytkownika ROR pozwala nie tylko wygodnie korzystać z produktów bankowych, ale również ułatwia życie — pomaga oszczędzać, dodatkowo zarabiać, a nawet… zapewnia wsparcie banku w nieoczekiwanych sytuacjach. Kluczem do sukcesu i satysfakcjonującego użytkowania konta jest jego przemyślany wybór. Jak wybrać najlepsze konto dla młodych?

  • Młodzi klienci, którzy dopiero wkraczają w dorosłość, liczą zazwyczaj każdą złotówkę. Wychodząc naprzeciw ich potrzebom, banki rezygnują zazwyczaj z opłat za założenie i użytkowanie konta, przelewy (także te na numer telefonu i e-mail) i wypłaty z bankomatów. Analizując parametry ROR-u, w pierwszej kolejności zwróć więc uwagę na koszty. Jeśli wybierzesz darmowe konto, w twoim portfelu zostanie nawet kilkadziesiąt złotych więcej.
  • Dobre konto dla młodych pozwala nie tylko oszczędzać, ale również zarabiać. W dodatku zupełnie bez wysiłku. Aby zarobić nawet kilkaset złotych rocznie, wybierz rachunek oferujący atrakcyjne systemy poleceń, premie za zakupy i zniżki u partnerów.
  • Młodzi klienci szczególnie cenią wygodę. Zasada ta dotyczy także bankowości. Aby uniezależnić bankowanie od godzin pracy i lokalizacji oddziałów, wybierz ROR wyposażony w aplikację mobilną. Korzystając z aplikacji, sprawdzisz saldo, zrobisz przelew i założysz lokatę. W dowolnym miejscu i czasie.
  • Płatności kartą powoli odchodzą do lamusa, ustępując miejsca BLIK-owi. BLIK to nowy system płatności mobilnych umożliwiający wykonanie płatności w sklepach stacjonarnych i internetowych oraz wypłaty pieniędzy z bankomatów przy pomocy kodów generowanych przez smartfona. Bez konieczności używania karty płatniczej. Zamiast w pośpiechu szukać portfela, płać i wypłacaj pieniądze wygodnie i bezpiecznie – BLIK-iem.
  • Dla osób, które łączą studiowanie z pracą, dużym walorem może być również dostęp do atrakcyjnie oprocentowanego konta oszczędnościowego i depozytów. Odkładając regularnie nawet niewielkie kwoty, wyrobisz pozytywne nawyki finansowe i zbudujesz poduszkę finansową. A ta zapewni bezpieczeństwo i spokojny sen. W każdej sytuacji.
  • Nie masz oszczędności? Wybierz konto z odnawialną linią debetową. Dzięki limitowi na koncie dodatkowe środki będą na wyciągnięcie ręki, 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. W obliczu nieplanowanych wydatków, zwłaszcza tych, które nie mogą czekać, linia debetowa okaże się nieocenionym wsparciem.

Przemyśl, zanim wybierzesz

Aby konto osobiste przyniosło realne profity, warto dokładnie przemyśleć jego wybór. Wybierając przypadkowe, narażasz się na dodatkowe koszty i utratę atrakcyjnych benefitów. Z dobrym, skrojonym na miarę ROR-em wykonywanie operacji bankowych będzie łatwe, szybkie i wygodne, a Twój portfel odetchnie z ulgą.

Materiał powstał we współpracy z partnerem portalu.

Zdjęcie: partnera portalu.

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Chcę otrzymywać inspiracje, pomysły i sugestie jak pracować i nie zwariować.
Newsletter wysyłamy raz na 2 tygodnie