Czego szukasz

Żłobek Terefere – przyjazne miejsce, które ułatwi Ci powrót do pracy

Jeśli planujesz powrót do pracy, to z myślą o Tobie powstał w Krakowie nowy integracyjny Żłobek Terefere. Otwarcie już w sierpniu 2017 r., a rekrutacja właśnie trwa. Zapraszamy również dzieci ze szczególnymi potrzebami. Świetna, wykwalifikowana kadra, przyjazne miejsce, własny ogród. Żłobek jest z dofinansowaniem, więc za całodzienny pobyt dziecka zapłacisz tylko 330 zł. Może to właśnie wymarzone miejsce dla Twojego malucha? A Twój powrót do pracy stanie się łatwiejszy?

  • Dominika Kamińska - 25/07/2017
dzieci rysują świecowymi kredkami przy stoliku w żłobku

W jakim celu powstał Żłobek Terefere?

Przede wszystkim chcieliśmy stworzyć ciepłe, przyjazne i profesjonalne miejsce, w którym każde dziecko poczuje się bezpiecznie, komfortowo i będzie mogło rozwijać się pod okiem wykwalifikowanej kadry. Chcemy zapewnić dzieciom najlepszą opiekę i zdjąć troskę o tę opiekę z rodziców, którzy w tym czasie mogą spokojnie pracować

Żłobek Terefere jest naszą drugą placówką, prowadzimy również Klub Dziecięcy Terefere, który cieszy się bardzo dobrą opinią i brak w nim wolnych miejsc!

Do kogo kierujecie swoją ofertę?

Projekt „ Integracyjny Żłobek TeReFeRe  – szansą na dobry start dla dzieci i ich mam” skierowany jest do mam, które po okresie pozostawania z małym dzieckiem w domu, zdecydowały się na aktywność zawodową.

Stworzyliśmy żłobek integracyjny, w którym mamy będą mogły zostawić swoje pociechy pod opieką wykwalifikowanego personelu, a czas poświęcić na poszukiwanie i powrót do pracy.

Jakie są Wasze główne złożenia?

Projekt Terefere ma na celu zlikwidowanie barier: finansowej, związanej z wysokimi kosztami wynajęcia opiekunki lub oddania dziecka do żłobka, które obciążają domowy budżet (nasza miesięczna opłata wynosi 330,22 zł.) oraz bariery mentalnej, wynikającej z obaw rodziców przed powierzeniem małego dziecka niesprawdzonym, lub niewykwalifikowanym opiekunom.

Żłobek Terefere przeznaczony jest dla dzieci w wieku od 6 miesiąca do 3 roku życia. Warunkiem do zakwalifikowania w naszym projekcie jest chęć podjęcia pracy po przerwie związanej z urodzeniem dziecka lub plan powrotu do pracy po urlopie: macierzyńskim, rodzicielskim bądź wychowawczym. Czas uczestnictwa w projekcie wynosi 12 miesięcy.

Z jakich zajęć dzieci będą mogły korzystać?

W żłobku, w celu stymulowania rozwoju dzieci z różnego rodzaju niepełnosprawnościami, organizowane są zajęcia wczesnego wspomagania rozwoju. Zajęcia odbywają się w mniejszych w grupach dwa razy w tygodniu. Dodatkowo, jako element integracji, wdrożony jest program wychowawczy, zawierający codzienne ćwiczenia fizyczne, z elementami zabawy, dostosowane do wspólnych warsztatów dzieci niepełnosprawnych z dziećmi zdrowymi.

Integracja w naszym żłobku realizowana jest jako forma wspólnej nauki i zabawy. Dzięki temu pozwala ona na możliwość uczestniczenia w naturalnych warunkach społecznych w zróżnicowanej grupie dziecięcej, ucząc akceptacji i tolerancji i niosąc korzyść zarówno dzieciom będącym w normie rozwojowej, jak i dzieciom ze szczególnymi potrzebami.

Żłobek Terefere został stworzony z myślą o dostosowaniu przestrzeni do potrzeb najmłodszych. Żłobek jest dofinansowany z MRPiPS, posiada pozytywną opinię Sanepidu i Straży Pożarnej, nowe przestronne sale, ogród oraz zaplecze do Sali Integracji Sensorycznej. Na stałe współpracujemy z grupą wykwalifikowanych rehabilitantów, terapeutów oraz psychologów.

Posiłki dla dzieci dostarczane są przez współpracującą z nami – krakowską firmę cateringową, spełniającą wszelkie obowiązujące w Polsce normy żywienia dzieci w wieku przedszkolnym i żłobkowym. Istnieje możliwość wyboru, oprócz dań standardowych, także posiłków wegetariańskich, bezmlecznych lub specjalnych diet dla dzieci z alergiami.

Zapraszamy do rekrutacji!

Obecnie jesteśmy w trakcie prowadzenia rekrutacji mam do projektu.

Otwarcie Żłobka Terefere jest zaplanowane na miesiąc sierpień. Zapraszamy serdecznie!

Żłobek znajduje się przy ul. Zdunów 18c/1 30-428 Kraków (okolice Kobierzyńskiej)

Godziny otwarcia żłobka: 7:00-18:00

Strona naszego żłobka jest jeszcze w przygotowaniu, ale pierwsze efekty już są widoczne pod adresem: www.zlobekterefere.pl

Zapraszam wszystkich rodziców do kontaktu z nami, odpowiem na wszystkie pytania

Grzegorz Kolp, koordynator projektu

Tel: 508 672 724, 12 410 56 26 e-mail: [email protected]

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Dominika Kamińska
Podyskutuj

Gdzie zaczyna się równość kobiet i mężczyzn?

160 godzin - tyle czasu miesięcznie, wg statystyk kobiety spędzają na swoim "drugim etacie", czyli wykonując obowiązki domowe. Z okazji Dnia Matki, Centrum Praw Kobiet przypomina, że to właśnie na naszych - kobiet, matek - barkach, spoczywa większość domowych obowiązków. I przekonuje, że nie będzie równości pomiędzy kobietami i mężczyznami w sferze publicznej bez równości w domu.
  • Ewa Moskalik - Pieper - 29/05/2020
partnerzy razem sprzątają

Równość zaczyna się w domu

Równość w domu to kwestia elementarnej sprawiedliwości społecznej, ale też inwestycja w lepszy świat dla kobiet i mężczyzn – mówi Urszula Nowakowska, prezeska Fundacji Centrum Praw Kobiet.

W naszym społeczeństwie nadal wszystko co związane z prowadzeniem domu i opieką nad dziećmi jest głównym obowiązkiem kobiet – matek. Pomimo iż tradycyjny model ról społecznych kobiet i mężczyzn ulega przemianom, to wciąż jednak dominuje nierówny podział obowiązków domowych, który wielu kobietom ogranicza możliwość rozwoju zawodowego i udziału w życiu społeczno – politycznym.

Centrum Praw Kobiet z okazji Dnia Matki zorganizowało kampanię, której głównym celem jest zwrócenie uwagi na konieczność sprawiedliwego dzielenia się obowiązkami domowymi. Kampania ma zwrócić uwagę na to, iż pomimo znaczącego awansu społecznego, kobiety nadal są głównym „beneficjentem” obowiązków domowych i to na nich przede wszystkim spoczywa odpowiedzialność za sprzątanie, pranie, gotowanie oraz opieką nad innymi, wymagającymi tego członkami rodziny (dziećmi, osobami starszymi, niepełnosprawnymi).

W tym obszarze, postęp jest bardzo powolny, dlatego swoją CPK swoją kampanią „Równość zaczyna się w domu” chce zachęcić kobiety do większej asertywności w budowaniu partnerskich relacji i delegowaniu większej ilości obowiązków na partnerów, a do mężczyzn zaapelować o przejęcie większej odpowiedzialności za dom i obowiązki z nim związane.

Partnerski model rodziny w Polsce

Z badań CBOS wynika, że praca na rzecz domu nadal nie jest postrzegana jako praca, a polski model rodziny, oparty na zawodowej pracy obojga partnerów, przebiega bez większego wpływu na współdzielenie obowiązków domowych. Statystki nie są optymistyczne, bo według nich tylko 2% mężczyzn wykonuje pranie, a 4% samodzielnie robi porządki.

Odkurzacz – bolid Formuły 1

Od strony wizualnej kampania to pomysł krakowskiej agencji Dziadek do Orzechów. Przyciągać uwagę panów mają groteskowe i absurdalne obrazy: fikcyjny odkurzacz – bolid Formuły 1, czy męski płyn do mycia szyb z wyciągiem z meksykańskiego kaktusa, albo ważący 55 kilogramów mop chromowo-molibdenowy do łączenia sprzątania z treningiem.

Rewolucje domowe

Kampania wystartowała 26 maja w Dzień Matki, bo to właśnie kobiety, które mają dzieci są najbardziej obciążone obowiązkami domowymi. „Słychać w naszym kraju narzekania i to nie tylko ze strony prawicowych polityków, że w Polsce rodzi się mało dzieci. Może to właśnie w nierównym podziale obowiązków domowych i wychowawczych tkwi tajemnica niskiej dzietności kobiet. Kobiety mają coraz większe aspiracje zawodowe i chcą prawdziwego, a nie deklaratywnego partnerstwa w rodzinie. Nadszedł zatem czas na REWOLUCJE DOMOWE”.

Zdjęcie: 123 rf

Źródło:

cpk.org.pl

cpk.org.pl

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Ewa Moskalik - Pieper
Redaktor portalu Mamo Pracuj. Prywatnie spełniona, pełnoetatowa mama dwóch wspaniałych synów i żona, starająca się znaleźć swój patent na work - life balance. Absolwentka UJ. Miłośniczka kina, muzyki i książek.

Powrót do biura! Szukamy idealnej sukienki do pracy

Niezależnie od tego, gdzie wychodzimy, chcemy pięknie i kobieco wyglądać. A co może być bardziej kobiecą częścią garderoby, niż doskonale skrojona sukienka? Sprawdźmy, jakie sukienki będą najlepsze, kiedy szykujemy stylizację biurową.
  • Zofia Kowalska - 28/05/2020
młoda kobieta w sukience w drodze do biura

Nie jest tajemnicą, że w pracy musimy przestrzegać pewnych zasad dotyczących stroju. Nie oznacza to jednak, że musimy wyglądać nudno i bezbarwnie. Jest wiele pięknych sukienek, nawet tych klasycznych, w których będziemy prezentować się wspaniale.

Zasady stroju w biurze

W pracy zawsze musimy wyglądać profesjonalnie i elegancko. Absolutnie nie wchodzą w grę głębokie wycięcia i mini. Postawiłybyśmy siebie w złym świetle i nawet jeśli wyglądamy w sukience świetnie, w pracy będzie ona nietaktem i narażamy się na nieprzyjemności.

Nasz strój ma szczególne znaczenie, jeśli nasze stanowisko pracy wiąże się z bezpośrednimi kontaktami z klientami lub partnerami biznesowymi.

W wielu firmach panuje sztywny dress code, co oznacza, że wolno nam nosić tylko gładkie ubrania lub z bardzo delikatnym wzorem w takich kolorach jak czarny, szary, czy granatowy. W części firm nieco się od tego odchodzi, co nie znaczy, że wolno nam nosić to, co chcemy. Jaskrawe kolorowy, błyszczące zdobienia i wycięcia powinnyśmy odłożyć na bok.

Wybierając sukienki do pracy, musimy również pamiętać o wygodzie. Każdego dnia w pracy spędzamy wiele godzin, warto więc postawić na coś, co nie będzie nas uwierać, czy drapać nawet po dłuższym czasie.

Jakie sukienki będą idealne?

Wiemy już, czego unikać, teraz pora pokazać, co będzie warte uwagi. Zastanawiając się nad długością, z pewnością bezpiecznym wyborem będzie sukienka o długości midi lub za kolana. Przykładem odpowiednich strojów o tej długości są sukienki do pracy Quiosque. Powinnyśmy pamiętać, że o ile sukienka do kolan lub za kolana będzie raczej uniwersalnym wyborem, po który każda z nas może sięgnąć bez obaw, o tyle midi już niekoniecznie. Midi jest specyficzną długością, która optycznie skraca nogi. Jeśli jesteśmy niskie, musimy uważać, by nie zaburzyć swoich proporcji.

Drugim elementem, na który musimy zwrócić uwagę, jest obecność rękawów i dekolt. Sukienki na ramiączkach niech zostaną w szafie i czekają na wyjście z przyjaciółmi. Do pracy sięgajmy po sukienki z krótkim lub długim rękawem i z dekoltem w łódkę albo mniej wyciętym okrągłym, lub w serek. Jeżeli natomiast chodzi o krój, mamy dość spory wybór. Bez obaw możemy włożyć sukienkę rozkloszowaną, trapezową i ołówkową.

Oczywiście to, że sukienki te są w pracy dozwolone, nie znaczy jeszcze, że możemy od razu ruszyć szturmem do sklepów. Najpierw zastanówmy się, jaki posiadamy typ figury, bo nie każda sylwetka wygląda dobrze w każdym fasonie.

Gdzie kupić sukienkę do pracy?

To, że na pierwszy rzut oka sukienka spełnia wymogi formalne względem stroju służbowego, nie znaczy jeszcze, że będzie idealna. Nie zapominajmy o tym, że w pracy musimy wyglądać elegancko i profesjonalnie, a już szczególnie podczas ważnych spotkań biznesowych. Co za tym idzie, musimy wybierać tylko te modele, które są z wysokiej jakości tkanin, które podniosą nasz prestiż.

Sukienki biznesowe powinny być z materiałów dobrej klasy, dzięki czemu będą ładnie się prezentować przez długi czas. Wystarczy do nich dodać buty na obcasie i skromną biżuterię i będziemy wyglądać doskonale. Mało tego to za pomocą zmiany dodatków możemy uzyskać stylizację, która będzie odpowiednia również na rodzinne przyjęcie lub kolację.

Materiał powstał we współpracy z partnerem portalu.

Zdjęcie: partnera portalu.

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Zofia Kowalska
Chcę otrzymywać inspiracje, pomysły i sugestie jak pracować i nie zwariować.
Newsletter wysyłamy raz na 2 tygodnie

Może Cię zainteresować także:

Uwaga. Strona wykorzystuje pliki cookies. Informacje uzyskane za ich pomocą wykorzystywane są w celach statystycznych. Pozostając tu godzisz się na ich zapisywanie w Twojej przeglądarce. ×

Email marketing powered by FreshMail
 

Email marketing powered by FreshMail
 

Email marketing powered by FreshMail