Czego szukasz

Żłobek Terefere – przyjazne miejsce, które ułatwi Ci powrót do pracy

Jeśli planujesz powrót do pracy, to z myślą o Tobie powstał w Krakowie nowy integracyjny Żłobek Terefere. Otwarcie już w sierpniu 2017 r., a rekrutacja właśnie trwa. Zapraszamy również dzieci ze szczególnymi potrzebami. Świetna, wykwalifikowana kadra, przyjazne miejsce, własny ogród. Żłobek jest z dofinansowaniem, więc za całodzienny pobyt dziecka zapłacisz tylko 330 zł. Może to właśnie wymarzone miejsce dla Twojego malucha? A Twój powrót do pracy stanie się łatwiejszy?

dzieci rysują świecowymi kredkami przy stoliku w żłobku

W jakim celu powstał Żłobek Terefere?

Przede wszystkim chcieliśmy stworzyć ciepłe, przyjazne i profesjonalne miejsce, w którym każde dziecko poczuje się bezpiecznie, komfortowo i będzie mogło rozwijać się pod okiem wykwalifikowanej kadry. Chcemy zapewnić dzieciom najlepszą opiekę i zdjąć troskę o tę opiekę z rodziców, którzy w tym czasie mogą spokojnie pracować

Żłobek Terefere jest naszą drugą placówką, prowadzimy również Klub Dziecięcy Terefere, który cieszy się bardzo dobrą opinią i brak w nim wolnych miejsc!

Do kogo kierujecie swoją ofertę?

Projekt „ Integracyjny Żłobek TeReFeRe  – szansą na dobry start dla dzieci i ich mam” skierowany jest do mam, które po okresie pozostawania z małym dzieckiem w domu, zdecydowały się na aktywność zawodową.

Stworzyliśmy żłobek integracyjny, w którym mamy będą mogły zostawić swoje pociechy pod opieką wykwalifikowanego personelu, a czas poświęcić na poszukiwanie i powrót do pracy.

Jakie są Wasze główne złożenia?

Projekt Terefere ma na celu zlikwidowanie barier: finansowej, związanej z wysokimi kosztami wynajęcia opiekunki lub oddania dziecka do żłobka, które obciążają domowy budżet (nasza miesięczna opłata wynosi 330,22 zł.) oraz bariery mentalnej, wynikającej z obaw rodziców przed powierzeniem małego dziecka niesprawdzonym, lub niewykwalifikowanym opiekunom.

Żłobek Terefere przeznaczony jest dla dzieci w wieku od 6 miesiąca do 3 roku życia. Warunkiem do zakwalifikowania w naszym projekcie jest chęć podjęcia pracy po przerwie związanej z urodzeniem dziecka lub plan powrotu do pracy po urlopie: macierzyńskim, rodzicielskim bądź wychowawczym. Czas uczestnictwa w projekcie wynosi 12 miesięcy.

Z jakich zajęć dzieci będą mogły korzystać?

W żłobku, w celu stymulowania rozwoju dzieci z różnego rodzaju niepełnosprawnościami, organizowane są zajęcia wczesnego wspomagania rozwoju. Zajęcia odbywają się w mniejszych w grupach dwa razy w tygodniu. Dodatkowo, jako element integracji, wdrożony jest program wychowawczy, zawierający codzienne ćwiczenia fizyczne, z elementami zabawy, dostosowane do wspólnych warsztatów dzieci niepełnosprawnych z dziećmi zdrowymi.

Integracja w naszym żłobku realizowana jest jako forma wspólnej nauki i zabawy. Dzięki temu pozwala ona na możliwość uczestniczenia w naturalnych warunkach społecznych w zróżnicowanej grupie dziecięcej, ucząc akceptacji i tolerancji i niosąc korzyść zarówno dzieciom będącym w normie rozwojowej, jak i dzieciom ze szczególnymi potrzebami.

Żłobek Terefere został stworzony z myślą o dostosowaniu przestrzeni do potrzeb najmłodszych. Żłobek jest dofinansowany z MRPiPS, posiada pozytywną opinię Sanepidu i Straży Pożarnej, nowe przestronne sale, ogród oraz zaplecze do Sali Integracji Sensorycznej. Na stałe współpracujemy z grupą wykwalifikowanych rehabilitantów, terapeutów oraz psychologów.

Posiłki dla dzieci dostarczane są przez współpracującą z nami – krakowską firmę cateringową, spełniającą wszelkie obowiązujące w Polsce normy żywienia dzieci w wieku przedszkolnym i żłobkowym. Istnieje możliwość wyboru, oprócz dań standardowych, także posiłków wegetariańskich, bezmlecznych lub specjalnych diet dla dzieci z alergiami.

Zapraszamy do rekrutacji!

Obecnie jesteśmy w trakcie prowadzenia rekrutacji mam do projektu.

Otwarcie Żłobka Terefere jest zaplanowane na miesiąc sierpień. Zapraszamy serdecznie!

Żłobek znajduje się przy ul. Zdunów 18c/1 30-428 Kraków (okolice Kobierzyńskiej)

Godziny otwarcia żłobka: 7:00-18:00

Strona naszego żłobka jest jeszcze w przygotowaniu, ale pierwsze efekty już są widoczne pod adresem: www.zlobekterefere.pl

Zapraszam wszystkich rodziców do kontaktu z nami, odpowiem na wszystkie pytania

Grzegorz Kolp, koordynator projektu

Tel: 508 672 724, 12 410 56 26 e-mail: [email protected]

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Chcę otrzymywać inspiracje, pomysły i sugestie jak pracować i nie zwariować.
Newsletter wysyłamy raz na 2 tygodnie