Czego szukasz

E-booki dla aktywnych Mam – cz.1 poszukiwanie pracy

Tą publikacją rozpoczynamy współpracę z firmą Petra Consulting i udostępniamy Wam e-booki dla aktywnych mam. Wierzymy, że będą przydatne podczas szukania pracy, albo planowania własnej firmy. Sprawdźcie koniecznie!

 • admin - 31/01/2013

Początki

W 2009 roku, będąc mamą 2-letniego chłopca i kobietą aktywną zawodowo obserwowałam otaczający rynek pracy, niekorzystny zwłaszcza dla kobiet powracających po przerwie związanej z urodzeniem/wychowaniem dziecka.

Podzieliłam się tymi spostrzeżeniami z moją koleżanką, Mariolą Kruszyńską, Prezeską Fundacji Edukacji Europejskiej, również młodą mamą. Postanowiłyśmy coś z tym zrobić, podjąć walkę ze stereotypami i stworzyć możliwości rozwoju zawodowego kobiet z tej grupy.

Unijne wsparcie

W tym okresie dużo szumu medialnego było wokół projektów unijnych. Poszukałyśmy zatem źródła finansowania pomysłu. Pomysł od początku był mój, koleżanka z Fundacji Edukacji Europejskiej użyczyła „doświadczenia” fundacyjnego aby wygrać projekt. Była w podobnej sytuacji, tak więc „zgrały” się nasze potrzeby, a pomysł był jednym z lepszych w naszym regionie – co zostało docenione m.in. poprzez nominację do konkursu „Aktywność Kobiet na Dolnym Śląsku 2011”.

Projekt pisany był przeze mnie i moją firmę Petra Consulting. Realizowany w Partnerstwie z Fundacją Edukacji Europejskiej, która była liderem (z uwagi na większe doświadczenia projektowe). Dawno temu razem z Mariolą pracowałam w jednej firmie – od tamtej pory się znamy i szanujemy i realizujemy razem kilka projektów. Generalnie ten projekt jest dowodem na to, że firma też może działać dla szeroko pojętej idei…

Projekt i portal

Jednym z przedsięwzięć rozpoczętych w grudniu 2008 roku, jest portal promocyjno – informacyjny www.pracujacemamy.pl pozwalający zapoznać się z tematyką Elastycznych Form Zatrudnienia (EFZ), dający możliwość znalezienia w jednym miejscu ofert pracy, szkoleniowych, porad oraz potencjalnych możliwości zawodowych. Promuje też kobiety przedsiębiorcze, odważne, nietuzinkowe. W ramach projektu zostało przeprowadzonych 12 konferencji w miastach dolnośląskich, gdzie można było bezpośrednio spotkać się na naszymi doradcami i ekspertami. Projekt trwał do grudnia 2009 roku.

Oryginalność projektu polegała na utworzeniu jednego miejsca komunikacji internetowej w zakresie rozwoju zawodowego kobiet. Ten portal daje właśnie taką możliwość kobietom szukającym rozwiązań zawodowych bez konieczności „przechodzenia” po kolejnych stronach. Oferuje również wiedzę m.in. z zakresu prawa pracy, pomoc poprzez wsparcie doradców, ekspertów (prawnik, psycholog, doradca zawodowy), również informacje na temat rynku pracy, możliwość promowania kobiet zaangażowanych i odważnych. W chwili obecnej portal utrzymywany jest ze środków własnych partnerów, jednakże dalej służy kobietom, jak również pracodawcom chcącym uzyskać informacje o EFZ, innych formach zatrudnienia, bardziej elastycznym traktowaniu czasu pracy.

E-booki

Jednym z jego elementów było stworzenie profesjonalnych e-booków – pigułek wiedzy o możliwościach jakie daje nam rynek pracy.

Tymi właśnie pozycjami chciałabym podzielić się z Wami!

Pierwszą pozycją jaką mogę Wam zarekomendować będzie…

Szukasz pracy? Aktywność to podstawa!

Poszukiwanie pracy jest ciężką pracą. Wymaga ona dużego zaangażowania, konsekwencji w działaniu i cierpliwości. Często musimy ponosić również wydatki (np. na gazety, telefony, wysyłanie aplikacji, dojazdy na rozmowy kwalifikacyjne). Aby aktywnie poszukiwać pracy musimy zapoznać się z formami poszukiwania pracy, rozpoznać rynek pracy, przygotować dokumenty aplikacyjne, oraz wybrać właściwą metodę poszukiwania pracy.

Szukanie pracy jest zajęciem pełnoetatowym, które powinniśmy traktować odpowiedzialnie. Tylko aktywność w tym obszarze zostanie nagrodzona!!

Twoje poszukiwania pracy nie przynoszą skutku? W dzisiejszych czasach zdobycie pracy nie jest rzeczą łatwą. Ważne jest, byś potrafiła skutecznie zareklamować siebie jako godną uwagi kandydatkę na dane stanowisko. Musisz umieć „sprzedać” swoje zdolności, umiejętności i doświadczenie, w e-booku znajdziesz kilka wskazówek, które naprowadzą cię na właściwą drogę.

Aby pobrać bezpłatnie e-booka należy kliknąć na poniższy załącznik, podać swój adres mailowy i czytać, czytać, czytać…

Kolejne e-booki już wkrótce będą dostępne na portalu Mamo Pracuj

Dla Czytelników i Czytelniczek Newslettera e-booki dostępne będą znacznie szybciej!

Informacja na temat prenumeraty Newslettera portalu Mamo Pracuj >>>

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
admin
Podyskutuj

Video: Dlaczego praca lektorki może być idealna dla mamy?

Świetnie znasz angielski i zastanawiasz się jak sprawdziłabyś się w pracy lektorki? Jak wygląda dzień pracy w szkole językowej? Na jakie wsparcie ze strony placówki można liczyć? Z jakich metod pracy korzysta szkoła? Zapraszamy Cię do obejrzenia naszej rozmowy z Magdaleną Adaś, lektorką języka angielskiego, założycielką jednej z filii szkół Early Stage.
 • Dominika Wassermann - 02/07/2019
Pracująca mama z dzieckiem

Dlaczego praca lektorki może być idealna dla mam?

W czerwcu na naszym facebook’owym funpage’u odbył się live z Magdaleną Adaś, lektorką języka angielskiego, założycielką jednej z filii szkół Early Stage, która posiada 20-letnie doświadczenie w uczeniu języka angielskiego. Ma pod swoimi skrzydłami prawie 1 000 uczniów!

O czym rozmawiałyśmy?

Magdalena Adaś, pasjonatka nauczania, trenerka nauczycieli i metodyczka opowiedziała nam o tym, dlaczego akurat mamy tak bardzo cenią sobie pracę w Early Stage angielski dla dzieci i młodzieży. Odpowiedziała też na pytania:

 • jak może wyglądać przykładowy dzień pracy lektorki?
 • na jakie wsparcie ze strony placówki może liczyć?
 • z jakich metod pracy korzysta szkoła?
 • jak można się w Early Stage angielski dla dzieci i młodzieży rozwijać?

Rozmowę przeprowadziła Agnieszka Czmyr – Kaczanowska.

Zainteresowała Cię sama placówka? Przeczytaj nasze wywiady:

A jeśli zastanawiasz się nad pracą lektorki koniecznie sprawdź oferty pracy Early Stage w naszej Bazie Pracodawców Przyjaznych Mamie!

A my trzymamy kciuki!

Zdjęcie: Szkoła Językowa Early Stage

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Dominika Wassermann
Absolwentka Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego, oraz Liceum Plastycznego w Nowym Wiśniczu , która po dziesięciu latach postanowiła powrócić do zajmowania się grafiką komputerową. Prywatnie "zwierzolub", opiekunka 3 kotów, miłośniczka kuchni roślinnej, spędzająca wolny czas na rowerowych wycieczkach.

Dlaczego warto pracować w State Street Bank? Relacja z Dnia Otwartego dla Mam w Krakowie

25 marca spotkaliśmy się na Dniu Otwartym dla Mam w krakowskiej siedzibie State Street Bank. Dowiedz się kogo do pracy szuka State Street w Krakowie i co najbardziej podobało się uczestniczkom spotkania?
 • Joanna Gotfryd - 24/06/2019
Uczestniczki Dnia Otwartego dla Mam w State Street w Krakowie - na sali szkoleniowej

Dlaczego warto pracować w State Street Bank?

State Street Bank to światowy lider wśród dostawców usług finansowych i jeden z największych banków powierniczych z centralą w Bostonie. Działa na 100 rynkach finansowych i zatrudnia ponad 35 000 pracowników. W Polsce jest od 2007 roku, a jego biura znajdują się między innymi w Krakowie i Gdańsku.

Firma wspiera rodziców w godzeniu ról, oferując im bogaty pakiet benefitów.

Zapoznaj się z profilem State Street w Bazie Pracodawców Przyjaznych Mamie >>>

Dzień Otwarty dla Mam w Krakowie

Spotkanie w Krakowie odbyło się 25 marca 2019 r. w biurze State Street przy ul. Podgórskiej. Mamy licznie przybyły na spotkanie, nie zabrakło również dzieci.

Dzień otwarty dla Mam w State Street w Krakowie

State Street Bank, czyli przyjazna firma

Dzień Otwarty dla Mam rozpoczął się od powitania uczestniczek przez Annę Germugę – Specjalistę ds. Relacji z Uczelniami.

Uczestniczki miały okazję dowiedzieć się, czym zajmuje się firma State Street i jaki zakres wsparcia oferuje swoim pracownikom oraz jak można dołączyć do grona pracowników State Street – prezentację prowadziła Magdalena Mardosz – Manager ds. Marketingu.

Dzień otwarty w State Street Kraków

Rozmowa panelowa i networking

Kolejnym punktem programu była rozmowa panelowa pt: „Poznaj mamy pracujące w State Street Bank”.

O swojej pracy w firmie i wsparciu, na jakie mogą liczyć od pracodawcy z Anią Łabno-Kucharską z Mamo Pracuj rozmawiały panie:

 • Renata Szostak – Dyrektor ds. Personalnych
 • Agnieszka Langer-Krol – Dyrektor ds. Wsparcia Zarządu
 • Anna Ciężadło – Starszy Menedżer Zespołu ds. Obsługi Klienta
 • Monika Lis – Trener i twórca szkoleń technicznych w firmie

Dziewczyny uczestniczące w rozmowie wspominały o różnych benefitach, które oferuje im firma a które bardzo cenią sobie jako pracujące zawodowo mamy. Są to w szczególności elastyczne godziny pracy, praca zdalna lub zatrudnienie na część etatu. Dodatkowo dofinansowanie do żłóbków i przedszkoli czy pakiet medyczny VIP z możliwością wizyt w domu oraz wsparcie innych rodziców w ramach działającego w firmie Working Parents Club, to tylko kilka przykładów z bogatej listy wsparcia.

Następnie nadeszła pora na networking – mamy chętnie pytały zatrudnione panie o możliwości pracy, o to, jak wygląda rekrutacja oraz praca na co dzień w międzynarodowej korporacji.

Zainteresowane osoby mogły również wziąć udział w krótkiej wycieczce po biurze.

State Street Kraków - Dzień otwarty dla Mam

Hit – warsztat rekrutacyjny

Ostatnim punktem programu był warsztat rekrutacyjny – czyli kilka słów o procesie rekrutacyjnym i sesja Q&A – który bardzo ciekawie poprowadziła Anna Germuga.

Praktyczne wskazówki, bardzo przydatne w procesie rekrutacji do State Street Bank bardzo spodobały się mamom. Z sali padło bardzo wiele pytań, a uczestniczące w spotkaniu mamy doceniły praktyczne porady i gotowe wskazówki.

Tutaj możesz przeczytać relację ze spotkania w Gdańsku, które odbyło się kilka dni wcześniej. >>>

Dowiedz się więcej jakie wsparcie oferuje State Street swoim pracownikom i na jakie oferty pracy w Krakowie oraz w Gdańsku możesz aplikować już teraz!

Logo firmy State Street

Zdjęcia: własność State Street Bank w Polsce

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Joanna Gotfryd
Współzałożycielka portalu Mamo Pracuj, absolwentka UEK, z doświadczeniem zawodowym w dużym biznesie. Mama dwóch rozbrykanych dziewczynek. Pasjonatka górskich wycieczek i Italii w każdej postaci. Marzy o dalekich podróżach i zdobyciu Korony Gór Polski.
Chcę otrzymywać inspiracje, pomysły i sugestie jak pracować i nie zwariować.
Newsletter wysyłamy raz na 2 tygodnie

Może Cię zainteresować także:

Uwaga. Strona wykorzystuje pliki cookies. Informacje uzyskane za ich pomocą wykorzystywane są w celach statystycznych. Pozostając tu godzisz się na ich zapisywanie w Twojej przeglądarce. ×

Email marketing powered by FreshMail
 

Email marketing powered by FreshMail
 

Email marketing powered by FreshMail