Czego szukasz

3 sposoby na większe zarobki ze sprzedaży ubezpieczeń

Wiele profesjonalistek ubezpieczeniowych już dziś odnosi sukcesy zawodowe. Właśnie praca jako agentka ubezpieczeniowa daje im możliwość pogodzenia aktywnego uczestniczenia w życiu rodzinnym, jak i zdobywania nowych doświadczeń oraz konkretnych zarobków dzięki sprzedaży ubezpieczeń.

 • Alicja Zielińska - 06/11/2017
Agata Sosulska

Marketing i sprzedaż

Specjalnie dla Ciebie – Czytelniczki Mamopracuj.pl powstał kod rabatowy „mamopracuj”, który daje Ci możliwość zakupu dożywotniego dostępu do 25 szkoleń video Szczytu Ubezpieczeniowego poprzez internet i zaoszczędzenia 200 zł przy zakupie.

Wykorzystaj kod rabatowy: SzczytUbezpieczeniowy.pl

Marketing i sprzedaż to takie obszary, w których ciągle trzeba się rozwijać. Niezależnie od tego czy jest się doradcą ubezpieczeniowym w małej miejscowości czy też w dużym mieście. Konkurencja nie śpi.

Jednym ze sposobów na zwiększanie swoich kompetencji jako agentka ubezpieczenia i zwiększanie sprzedaży ubezpieczeń są szkolenia elearning oraz materiały video dostępne w sieci.

Szczyt Ubezpieczeniowy

Ciekawą prelekcję podczas Szczytu Ubezpieczeniowego – pierwszej internetowej konferencji dla profesjonalistów ubezpieczeniowych wygłosiła Agata Sosulska, która była Dyrektorem ds. rozwoju w Grupie Sport Club. Dbała tam o sprzedaż w sklepach internetowych – między innymi fitnesstrening.pl.

Agata jest też trenerem sprzedaży z wieloletnim doświadczeniem oraz pomaga markom odzieżowym w stworzeniu strategii komunikacji w ramach projektu wesewad.com.

Z video-rozmowy z Agatą pod tytułem „Jak sprzedawać ubezpieczenia kobietom” możemy się dowiedzieć między innymi:

 • jak umiejętnie budować relacje z kobietami-klientami,
 • jak skutecznie komunikować i argumentować ubezpieczenia do grupy klientów jaką są kobiety,
 • jak zbudować swój biznes i sprzedawać więcej ubezpieczeń dzięki niszy rynkowej.

25 szkoleń video

W ramach Szczytu Ubezpieczeniowego – na stronie http://www.szczytubezpieczeniowy.pl w zaciszu domowym, o dowolnej porze dnia i nocy możesz obejrzeć każde z 25 szkoleń video.

Nie musisz więc płacić za dojazd, hotel i tracić dużo czasu, aby wziąć udział w profesjonalnej konferencji i zdobyć specjalistyczną wiedzę, która pozwoli Ci sprzedawać więcej ubezpieczeń.

Każde z tych szkoleń zostało przygotowane specjalnie na potrzeby Szczytu Ubezpieczeniowego przez praktyków sprzedaży, trenerów marketingu oraz menadżerów i prezesów towarzystw ubezpieczeniowych.

Prelekcje video

Prelekcje video na Szczyt przygotowali specjalnie wybranie prelegenci:

Waldemar Poberejko – Fundamentalne elementy sprzedaży ubezpieczeń grupowych.
Katarzyna Słaboń – Jak z sukcesem prowadzić fanpage agenta ubezpieczeniowego na Facebooku.
Lech Dworaczyński – Agentów czekają zmiany. W jaki sposób się do nich dostosować? Nowy model pracy agenta ubezpieczeniowego.
Rafal Pikul – Jak dzięki video skutecznie promować ubezpieczenia.
Rain Takahashi – Jak sprzedawać ubezpieczenia turystyczne przez aplikację mobilną.
Wojciech Wężyk – Jak komunikować ubezpieczenia w mediach.
Wojciech Bizub – Magiczne formuły sprzedażowe w korespondencji e-mail agenta ubezpieczeniowego.
Paweł Tkaczyk – Marka osobista skutecznego agenta ubezpieczeniowego w mediach społecznościowych.
Igor Rusinowski – Kierunek rozwoju kanałów dystrybucji w branży ubezpieczeń.
Marcin Rzetecki – Jak zaoszczędzić do 50% czasu pracy agenta ubezpieczeniowego.
Piotr Czublun – Ochrona danych osobowych klientów i rozporządzenie RODO w codziennej pracy agenta.
Rafał Mróz – Jak pokonać 8 największych obiekcji klientów ubezpieczeniowych.
Marcin Konopka – 5 sposobów na zwiększenie sprzedaży w multiagencji.
Arkadiusz Bednarski – Jak będąc agentem zrozumieć klienta i jego potrzeby.
Mikołaj Winkiel – Co sieć mówi o ubezpieczeniach.
Agata Sosulska – 3 porady na sprzedaż ubezpieczeń kierowaną do kobiet.
Wojciech Kłodziński – Jak zdobyć #1 miejsce w Google jako agent ubezpieczeniowy.
Marcin Kowalik – Co wpływa na jakość leadów ubezpieczeniowych? 3 sposoby na zdobywanie klientów przy ubezpieczeniach na życie, dla firm oraz komunikacyjnych.

Wiedza

Ze szkoleń Szczytu Ubezpieczeniowego dowiesz się między innymi:

 • jak pozyskać klienta ubezpieczeniowego,
 • jak sprzedawać więcej ubezpieczeń,
 • jak zdobywać więcej leadów ubezpieczeniowych,
 • jak skutecznie domykać sprzedaż,
 • jak zdobywać klientów z polecenia,
 • jak stworzyć markę osobistą agenta i stać się autorytetem,
 • jak pracować mądrze i znaleźć balans między pracą, a rodziną,
 • skąd wziąć bazę potencjalnych klientów ubezpieczeniowych,
 • gdzie szukać klientów ubezpieczeniowych.

Sposoby na sprzedaż

Podczas Szczytu omawiane są sposoby jak zwiększyć sprzedaż na:

 • ubezpieczenia grupowe,
 • ubezpieczenia na życie,
 • ubezpieczenia komunikacyjne.

Kod rabatowy „mamopracuj” daje Ci możliwość zakupu dożywotniego dostępu do 25 szkoleń video Szczytu Ubezpieczeniowego poprzez internet i zaoszczędzenia 200 zł przy zakupie.

Jeżeli natomiast chcesz dołączyć do społeczności pomagających sobie profesjonalistów ubezpieczeniowych – odszukaj na Facebooku grupę „Mistrzowie Marketingu i Sprzedaży Ubezpieczeń” i dołącz do niej.

Materiał powstał we współpracy z partnerem portalu.

Zdjęcia: partnera portalu.

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Alicja Zielińska
Podyskutuj

Mama robi kurs wirtualnej asystentki – czyli o tym, jak pracować nie wychodząc z domu

Albo wychodząc i pracując tam gdzie chcesz :) Cieszy mnie myśl, że mogę jechać w ukochany Beskid zabierając laptopa i robić to co lubię, a potem pójść z dziećmi w góry - Czy możliwa jest praca zdalna jeśli nie jesteś grafikiem, programistą ani blogerką? Oczywiście!
 • Ewa Wczelik - 12/08/2019
kobieta pracuje z domu na laptopie

Dylematy mamy i taty

Końcówka urlopu macierzyńskiego plus Przedszkolak na pokładzie. Pojawiają się pierwsze pytania i dylematy. Wracać do pracy? Zostawić Mrówkę z… tylko z kim? Niania? Żłobek?!

Żłobek odpada na starcie – nie jestem przekonana do tego typu opieki. Szukam “cioci” na etat. Robię research, trzeba sprawdzić jakie obecnie panują stawki. Szybka kalkulacja i niemały szok – braknie pensji! Nawet na waciki nie zostanie… Co teraz? Wieczorna rozmowa z mężem. Biała kartka: zaczynamy wypisywać plusy i minusy. Wreszcie jest decyzja! Mama idzie na wychowawczy.

Kamień z serca. Najgorszy jest brak decyzji, a tu jeden wieczór i już jest. Uff… Ale i tysiące myśli bombardują mi głowę. Czy aby na pewno finansowo damy radę? Czy pojedziemy na wakacje w przyszłym roku? Czy będę musiała przerwać treningi? A jeśli nam braknie na podstawowe rzeczy?

Może udałoby się znaleźć pracę, którą mogę wykonywać z domu? Taką, gdzie sama ustalę co będę robić i ile godzin na to poświęcę. Dzięki której nie będzie problemem zająć się chorym Przedszkolakiem gdy będzie taka potrzeba. Po naszym pierwszym sezonie przedszkolnym wiem, że tamtejsze prezenty to nie tylko laurki, ale i glut po kostki. Katar potrafi przerodzić się w istną walkę pod hasłem “oby tylko nie opadło na oskrzela” itd.

Kurs na szerokie wody – czyli jak znalazłam kurs wirtualnej asystentki

Pierwsza myśl: chyba nie ma takiej pracy, którą mogłabym wykonywać tylko zdalnie. Nie jestem grafikiem, programistą, blogerką itp. Zaczynam ponownie przeszukiwać internet i trafiam na informację: kurs wirtualnej asystentki na mamopracuj.pl. Czytam z wypiekami na twarzy. Nie muszę być programistą, ani grafikiem. Uff. Trochę rzeczy już potrafię. Rozmową z drugą połówką – wchodzimy w to. Idę na kurs – nie wychodząc! 🙂

Pierwsza lekcja z mentorką daje dużo nadziei. Dziewczyny współkursantki – fantastyczne. Jest moc! Lekcje odbywają się dwa razy w tygodniu wieczorami. Nawet kiedy moja Mrówka Z. się obudzi i w te pędy biegnę, by ją ululać, to nasze wirtualne spotkania są nagrywane i mogę do nich wrócić, kiedy tylko mam taką możliwość. Oprócz lekcji codziennie komunikujemy się na ​slacku​. Wymieniamy się wrażeniami, dzielimy naszymi pracami oczekując nie tylko konstruktywnej krytyki, ale i wsparcia czy pochwały. Czuję, że nabieram wiatru w żagle. Poznaję nowe rzeczy. Chłonę, ile tylko mój zmęczony i niewyspany mózg przyjmie 🙂 Idzie nowe!

Praca zdalna na końcu świata

Pisząc ten wpis jestem w “Chacie na końcu świata” w Beskidzie Niskim. Mrówka Z. drzemie w wózku, Przedszkolak ze swym najlepszym Tatą odkrywa dziką roślinność i robactwo wszelkiej maści, a ja? Ja siedzę w chacie na werandzie z kubkiem herbaty i laptopem na kolanach. Delektuję się zapachem lasu, trawy i kwiatów. Słucham jak świergolą ptaszki, odganiam upierdliwe muchy i podnosząc wzrok znad ekranu cieszę się widokiem gór. Spoglądam z ciekawością na krążącego po niebie myszołowa.

Można być realną mamą – zajmującą się dzieckiem i wirtualną asystentką, która rozwija się zawodowo.

Tak wyobrażam sobie moją przyszłą pracę: robię to co chcę i lubię, tam gdzie chcę – oczywiście jeśli tylko mam dostęp do internetu 🙂 Cieszy mnie myśl, że mogę jechać w ukochany Beskid zabierając laptopa i robić to, co lubię zawodowo, a potem pójść z dziećmi w góry. Cieszę się na myśl, że będę z Mrówką Z., że będę mogła lepiej zająć się Przedszkolakiem, jeśli zostanie w domu. Czuję po prostu wolność. Wcześniej drżałam na samą myśl, że jedno czy drugie dziecko choruje, a ja muszę powiedzieć szefowi, że znowu (!) mnie nie będzie przez dwa tygodnie… To już za mną, a kolejne wyzwania przede mną.

Ok, ale WA to nie cukiereczki, górki, ptaszki itd. To jest praca. Tak samo wartościowa jak etat, do której również trzeba się przygotowywać, doszkalać, pracować nad sobą i marką. Nawet więcej: jesteś sam sobie sterem, żeglarzem i okrętem. W którą stronę popłyniesz, taki cel osiągniesz. A zadbany okręt pomoże dobić do celu.

Chcesz poznać inne historie kobiet, które odmieniły swoje życie zawodowe? Przczytaj:

Powodzenia!

Zdjęcie: Pixabay.com

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Ewa Wczelik
Zawodowo wirtualna asystentka w twojaprawareka.pl. Swoją pracą pomaga przedsiębiorcom odzyskać ważny dla nich czas, aby mogli skupić się na swoim sukcesie. Prywatnie żona przewodnika beskidzkiego, mama dwojga małych odkrywców pragnąca pokazać im świat. Choć w biegu, łapie wolne chwile zaczytując się w literaturze z okresu II wojny światowej, smakuje w kuchni indyjskiej, a bywa że i coś "zaszyje" na maszynie do szycia. Najbardziej odpoczywa w Beskidzie Niskim.

Pomóż stanąć na własnych nogach – zdecyduj kto wygra 30 tysięcy na rozwój biznesu!

Kto wygra 30 tysięcy na rozwój swojego produktu i biznesu? Zdecyduj i zagłosuj. Konkurs Stań na własnych nogach, właśnie wszedł w 2 etap - głosowania na jeden z wybranych 50 zgłoszeń. Zobacz wybrane produkty i oddaj swój głos! Głosowanie trwa do 5 września, a każda klubowiczka Rossmann może oddać tylko 1 głos!
 • Joanna Gotfryd - 01/08/2019
sofa, nogi kobiety i laptop na kolanach - plakat zapowiadający akcję Rossmanna

Stań na własnych nogach – prawie 500 zgłoszeń!

Konkurs Stań na własnych nogach, to akcja, którą organizujemy wspólnie z firmą Rossmann. Od 15 czerwca do 20 lipca można było zgłosić do konkursu swój produkt, tworzony z pasją, który ma szanse stać się biznesem i dać niezależność finansową jego twórczyni.

Do konkursu zgłoszono prawie 500 prac konkursowych! Komisja konkursowa złożona z przedstawicieli Rossmann i Fundacji Mamo Pracuj miała bardzo trudne zadanie – wybranie 50 prac, które przejdą do 2 etapu konkursu.

Wśród zgłoszonych prac było dużo zabawek – lalek, szydełkowanych misiów oraz książeczek. Sporo zgłoszeń dotyczyło akcesoriów dla dzieci – kocyków, wielorazowych pieluszek, personalizowanych przedmiotów czy produktów idealnych na prezent, np. z okazji urodzenia dziecka.

Przedsiębiorcze i twórcze kobiety do konkursu zgłosiły także ręcznie robione kosmetyki – szampony, mydła i kremy – bez konserwantów, na bazie naturalnych składników.

Nie zabrakło także artykułów dla domu – ozdobnych bibelotów, naturalnych świec i dekoracyjnych przedmiotów.

Wśród zgłoszonych prac była też odzież i akcesoria modowe, a także akcesoria wpisujące się w trend zero waste – wielorazowe artykuły higieniczne i zamienniki jednorazowych foliówek na zakupy.

Zobacz jakie produkty znalazły się w 2 etapie konkursu! >>

Głosowanie na najlepszy produkt

Teraz klubowicze Rossmann mogą zagłosować na najlepszy – ich zdaniem – produkt.

Głosowanie potrwa od 1 sierpnia do 5 września. Każdy klubowicz Rossmann może zagłosować tylko jeden raz, dlatego warto starannie przejrzeć wybrane do 2 etapu prace.

Zwycięzców, którzy otrzymają nagrody – pierwszą – 30 tysięcy złotych, oraz drugą i trzecią – odpowiednio – 20 i 10 tysięcy – poznamy już 10 września.

Zagłosuj, pomóż stanąć na własnych nogach! >>>

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi:
Joanna Gotfryd
Współzałożycielka portalu Mamo Pracuj, absolwentka UEK, z doświadczeniem zawodowym w dużym biznesie. Mama dwóch rozbrykanych dziewczynek. Pasjonatka górskich wycieczek i Italii w każdej postaci. Marzy o dalekich podróżach i zdobyciu Korony Gór Polski.
Chcę otrzymywać inspiracje, pomysły i sugestie jak pracować i nie zwariować.
Newsletter wysyłamy raz na 2 tygodnie

Może Cię zainteresować także:

Uwaga. Strona wykorzystuje pliki cookies. Informacje uzyskane za ich pomocą wykorzystywane są w celach statystycznych. Pozostając tu godzisz się na ich zapisywanie w Twojej przeglądarce. ×

Email marketing powered by FreshMail
 

Email marketing powered by FreshMail
 

Email marketing powered by FreshMail